Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hós babátok mit tud? A...

10 hós babátok mit tud? A kisfiam most tizedik hónapos, de még mindig nem csúszkál négykézláb. ez gond, vagy "későn érő tipus"?

Figyelt kérdés
2013. máj. 15. 09:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Ahány gyerkőc, annyiféle. A nagyobb lányom 10 hónaposan szaladt, a fiam ezerrel mászott, de esze ágában sem volt lépegetni, a kisebb lányom most 11 hónapos, ügyesen mászik (nem olyan gyors, mint a bátyja volt ennyi idősen) és oldalazva lépeget a bútorok mentén.

Nem feltétlenül probléma, ha nem mászik még a manód, ha forog, ül, kúszik az teljesen jó. Ha ezekben is elmaradást látsz, esetleg megnyugtatásképp megnézetheted szakemberrel, de nem feltétlenül jelent problémát, ha még nem mászik. Lehet csak lusti egy kicsit.

2013. máj. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fiam 9 és fél hós. Lépeget a bútorok mellett, már fél évesen kúszott, akkor a védőnő azt mondta, nem jellemző olyan korán. Most már felül, feláll, és néha már csak egy kézzel fogja a bútort, ami mellett lépeget, sőt néha el is engedi, és a hasával támasztja magát. Ja, ajtókat nyitogat, rámol kifele:)
2013. máj. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A szabályos mászás kimaradás probléma. A fiam 8 hónaposan kezdett kúszni, nem szabályosan, 9 hónaposan mentünk Dévényes gyógytornászhoz, mint kiderült jó is volt (korábban is jártunk, a nagyobb mérföldköveknél kontrollra) hogy aggódtam, mert egyedül nem ment volna neki, 3 alkalom elég volt, hogy rájöjjön, és otthoni gyakorlás. Én a helyedben elvinném, mert 10 hónaposan már kúsznia kellene. És ezeknek a mozgásoknak a kimaradása később problémát okoz az értelmi fejlődésben.
2013. máj. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!Miután írtam ide,rá három napra a gyerkőc az ágy mellett felállt,és azóta mászik négykézláb.Meg sem tudom kötni,Hála Istennek:)
2013. máj. 24. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!