Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem eszi meg a normális...

Miért nem eszi meg a normális ételeket?

Figyelt kérdés

A kisfiam 11 hónapos és nem akarja megenni a főtt ételeket se húst se májat semmit...Pöti danont,pudingot babapiskotát kinder tejszeletet eszik meg cicizik még...Meg gyümölcslevet iszik...

Nem jó tudom h ezeket adom neki nem is adnám..de már nem tudom mit adjak neki..Segítsetek légyszíves ha van vagy volt valaki ilyen helyzetben,hogy mit főzzek neki vagy milyen bébi ételt vegyek neki...A hangulata szuper,széklete is van mindennap örökmozgó gyermek szerencsére..a doki is mondta h van ilyen időszak a piciknél h nem esznek meg ezt azt...tápszeres volt de azt sem hajlandó megenni már kb 2 hónapja...régebben jobban megette a főtt kaját mind a boltit mint a sajátot...Most jön neki a felső 2 szemfoga is...Már az egyik áttört neki a másik még nem nagyon..talán ez is szerepet játszik az étvágyában...

segítsetek hogy mégis mit probáljak meg neki!!!

Nagyon várom a segítő válaszotokat!!!!


2013. máj. 15. 12:01
 1/4 anonim ***** válasza:
34%
Azért drága, mert hozzászoktattad a sok mű kajához! a lányom 20 hós és még nem nagyon kapott ilyeneket és nagyon szépen eszik! Miért enne főt kaját ha tudja, hogy kap édes vackot
2013. máj. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szuper az ilyen válaszok nem kellenek..majd megnézném h a te 20 hós kislányod ha nem eszi majd meg a főtt kaját akkor mit csinálsz.h egyen végre valamit.és az nem művacak legyen...elhiheted a sok művackot millióegy más megelőzte..gyümölcs..pép..stb...nem szoktattam hozzá DRÁGA...és ő sem kapott műkaját..csak egyszer megunja a normális kaját ezért kapta..majd megnézem h te mit csinálsz ha a jol evő gyereked majd művackot fog megenni..elhiheted h nem ilyeneket akarok neki adni....és segitséget kértem nem pedig okoskodást...Direkt írtam aki tud vmi segitséget ötletet az írjon,és normálisan elolvassa az üzenetemet...

Köszönöm a segítő válaszodat...

2013. máj. 15. 13:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon átérzem a problémádat. A 16 hónapos lányommal én is sokat küzdöttem és küzdök a mai napig. Nálunk a következő dolgok jöttek be, ha időlegesen is:

- 10 hónapos kora óta azt kapja, amit mi is eszünk. Ha nem eszi meg, akkor sincs azzal plusz munkám, hogy neki külön főzök.

- sokáig nem volt hajlandó az etetőszékben enni, rohangáltam utána össze-vissza a lakásban, de így legalább evett. Most viszont már csak a székben eszik.

- próbálj meg a kaja állagán változtatni. Ha eddig pépeset evett, próbálj neki darabosat adni, hátha az jobban bejön neki.

- én sokszor a babakocsiban etettem meg, mert a külső ingerek lekötötték a figyelmét, észre se vette, hogy közben eszik.

- lehet, hogy túl fáradt az evéshez, vagy még nem éhes igazán. Nálunk sokszor alvás után, pihenten már megette.

- mi most kihagytuk a tízórait, vagy csak pár falat gyümölcsöt eszik. Így sokkal jobban ebédel. Pedig reggelizni se szokott, csak tápszert iszik reggel.

- próbáld meg a tápszert kis kakaóporral ízesíteni, vagy kipróbálni valamelyik tejitalt. Az én lányom nagyon szereti őket.

- nálunk uzsonnára kaphat csak nasit, és csakis akkor, ha jól ebédelt. Ekkor van túrórudi, tejszelet, puding vagy valami más finomság. Ha nem ette meg az ebédet, és tudom, hogy nem amiatt, mert nem szereti, akkor uzsonnára is csak azt ehet.

Remélem van benne olyan ötlet, ami tud nektek is segíteni.

2013. máj. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, én pont úgy csinálom, ha nem akar enni a lányom, mint a 3. válaszoló írta! Változtatok rajta, és akkor se kap ilyen mű kajákat ha nem akar enni! lehet az is hogy nem éhes és azért nem eszik, akkor várok egy kicsi és később próbálom meg!


Hidd el én is végig csináltam ezt, még szarabb helyzetet is! Vesegyulladása alatt és után se nagyon akart enni! 1,5 kg-t fogyott 2 hét alatt. A csillagokat is lehoztam. 5-6 féle kaját csináltam csak egyen valamit! És láss csodát a műkaják nélkül is megjött az étvágya és eszik rendesen!


Nincs annál rosszabb, hogy a beteg gyerekednek nem kell semmi étel, amitől erősödne és gyógyulna!


Azóta is a nagy kedvence a paradicsomos dolgok! Megeszik mindent, de amibe paradicsom van abból nem tudok eleget főzni!


1. válaszoló

2013. máj. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!