Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha bementek a játszótérre...

Ha bementek a játszótérre köszöntök a többi anyukának és babáknak ha nem ismeritek őket?

Figyelt kérdés
2013. máj. 15. 14:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem alap. Ha valahova be mész köszönsz még ha nem is ismersz senkit sem. Halálom ha valaki nem tud köszönni!!!!!!!!!!
2013. máj. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Igen
2013. máj. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Az attól függ milyen közösség.mi egy picike városban élünk,itt igen,szokás még ha nem is ismerem őket,van egy két ember a gyerekével,tehát ha bemegyünk,köszönünk.

mikor betévedünk Debrecenbe,ott van egy nagy játszi ahová néha járunk,ott nyilván nem,mert eleve hatalmas,sok a hely,nagy a tér,csak ha ismerős van.

2013. máj. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

Természetesen köszönök, jó hangosan, ahogy belépünk a játszótér kapuin.De ez így van mindegy egyes hellyel is. Legyen az bolt, szolgáltató, stb.

Másképp hogyan tanulja meg a lányom?! Utánzással tanulnak a gyerekek. igaz ú 22 hónapos létére csak annyit mond, hogy "Szia!", és ezt is normál hangnembe, de ez is haladás!

A legtöbb gyerek még 3-5-10 évesen se képes köszönni, vagy valamit megköszönni. Annyira természetesnek vesznek mindent.


Mi Budapesten lakunk, 15. kerületben (külváros).

Mindig, mindenhol úgy köszönök, hogy:

1) Jó napot! (nagy átlagban így köszönök mindenhol. Alapjába véve megadom a tiszteletet mindenkinek, még, ha esetleg a postán ülő leány fiatalabb is nálam)

2) Jó napot, sziasztok! (ha idősebbek és fiatalok is vannak)

2013. máj. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%
Ahová mi járunk, elég nagy , nem mindig köszönünk, csak ha a gyerekeink együtt játszanak.Ide sok kamasz jár suli után, meg egyébként is az emberek manapság nem olyan barátságosak, jólneveltek, ami régen alap volt, ma nem az.
2013. máj. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Kerria ***** válasza:

Igen... ha kerítéses, akkor mindenképp. Ha nagy, nem lekerített, akkor csak a körülöttem lévőknek szoktam. Természetesen nem megyek oda mindenkihez... :)


Mivel úgy kezelem, hogy egykorúak vagyunk, ezért csak annyit szoktam: Sziasztok!- ha van idősebb, erre úgy is felkapja a fejét... akkor hozzáteszem, hogy Jó napot kívánok! de ez ritka...

2013. máj. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én szoktam, de nem mindig. Például megérkezünk, akkor köszönök, de mikor már ott vagyunk egy ideje, akkor nem azt lesem, hogy kinek nem köszöntem még, hanem ha olyan helyzet adódik, akkor természetesen köszönök, meg ha valaki nekünk köszön, akkor is. Én amúgy azt tapasztaltam, hogy nem sokan köszönnek vissza, ezért annyira nem is strapálom magam.
2013. máj. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig köszönök, jó hangosan, amikor bemegyünk. Viszont szomorúan tapasztalom, hogy ritkán köszönnek vissza. Sőt kifejezetten jól megbámulnak, hogy -Ennek meg mi baja- és egy szót sem szólnak...
2013. máj. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Vidéki vagyok és ahhoz szoktam, hogy köszönünk, ismeretlennek is. Amikor belépek a játszótérre, hangosan köszönök. Természetesen nem megyek oda egyesével mindenkihez, de a köszönést általában meghallják és visszaköszönnek.

Nemrég Pesten tévedtem be egy játszótérre a legkisebemmel, amíg vártunk a férjemre, ott is köszöntem, ahogy otthon is mindig és nagyon fura volt, hogy gyakorlatilag senki se köszönt vissza. :-P

2013. máj. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, hogy ha bemegyek valahova, köszönök. Nyilván nem megyek végig, ha nem ismerek snekit, de a bejáratnál, vagy ahol épp leülünk, (ez általában a homokozó) ott jó hangos "sziasztok". Szerintem ez alap illem, és elég gáz szerintem, ha valaki szerint ez nem alap dolog. (más kérdés, hogy nálunk nem nagyon vannak kamaszok a játszótéren, lehet nekik én sem köszöngetnék...)
2013. máj. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!