Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S! Koszmó ellen valami...

S. O. S! Koszmó ellen valami hatásosat mondanátok Anyukák?

Figyelt kérdés

13 hónapos a lányom, soha nem volt ilyen problémánk kisebb korában. Tegnap vettem észre a fényen, hogy koszmos a fejbőre. Mitől lehet ez? Lehet attól, hogy elég izzadós, és ha kicsit melegebb van máris tiszta víz a haja? Mit ajánlanátok? A Babé sampon tényleg olyan jó?

Teljesen el vagyok keseredve, soha ilyen még nem volt :(


2013. máj. 16. 08:01
 1/9 gabszem ***** válasza:
Lehet hogy a meleg hozta ki neki. Nálunk néhány hónapos korban jelentkezett, de nagyon dúrva volt. Azt mondják nem viszket, hát az én babám egyik reggelre véresre vakarta a fejét, és nem tudott aludni se tőle. Nálunk nem volt elég a kapargatós módszer (olajjal bekenni, várni és ovatosan levakarászni, vagy törölközővel ledörzsölni). A doki írt fel valami pakolást, krémet, amit fürdés után kellett rákenni a fejbőrére. Jó büdi volt és fehér volt tőle a feje, és csak reggel szabadott lemosni. Ezt két napig kellett csinálni. Teljesen elmúlt tőle és azóta se jött elő. Most 15,5 hós.
2013. máj. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 doryka1234 válasza:

Tegnap a tanárom épp erről beszélt. Én fodrász tanuló vagyok. Ezt egyszerűen el lehet tüntetni. Az okozza, hogy nekik még csak a kis faggyúmirigyek működnek, és a lehámlott bőrök ott maradnak.

Ezt csináld: Babaolajjal átitatott vattával pamacsolgasd. Megmosod és el is tűnt. Üdv: Dóri

2013. máj. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kell ehhez semmi extra sampon vagy ilyesmi.


Ha kicsi a haja akkor amit a második írt. Félórával a hajmosás elött bekened olajjal, majd mikor fürdeted, puha hajkefével megdörzsölöd. Ami nem jön le az legközelebb tuti lejön.


Lányomnál már hosszú haja volt mikor elöjött. Az orvos (pont oltáson voltunk) mondta, hogy elsö 3 évben normális. Èn minden nap ellenkezö irányba fésültem a baba fésüvel a haját, és kicsit a fésüvel megdörzsöltem. Kb 1 hét alatt eltünt.

2013. máj. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Igazából már hosszabb a haja a lányomnak, úgyhogy elég nehéz így kezelni. Tegnap próbáltam fürdésnél én is hogy fésűvel felszedjem, de nem igazán sikerült.
2013. máj. 16. 08:18
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem mindig hat az olajozás, na meg minden tiszta baba olaj kell, mert ég negyed flakont rá kell kenni, utánna fel vakargatni, s eltart 2-3-4 hétig, mire elmúlik!

A babé samponnal megmosod 3 egymást kővető este, s el is múlt teljesen!!!

Majd utánna is heti 1x lehet a babérlevéllel hajat mosni, fél évre elég a sampon. 1500 Ft kb., de tényleg hat!

2 flakon baba olaj is kb. ennyi, és csak a macera van vele!

2013. máj. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A Babe sampon szuper. Kislànyomnàl nagyon hamar elmulasztja mindig, ha előjön.
2013. máj. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A Frezyderm koszmó ellenni olaja a tuti, nálunk a Babé sampon nagyon szárította a fiam fejbőrét.
2013. máj. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A frezyderm koszmó elleni olaj a legjobb. Én mér szinte mindennel próbálkoztam, az meg 3 használat után eltüntetett mindent. Utána még használtuk párszor a biztonság kedvéért, azóta nem is jött vissza neki.
2013. máj. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A Babe koszmó elleni sampon nekünk nagyon bevált, szinte azonnal eltűntette, mindenféle vakarászás nélkül, és nem is jött vissza, pedig elötte nagyon küzdöttünk vele. Először drágállottam, de valóban olyan kevés kell belőle, hogy több, mint egy évig kitartott, pedig elég gyakran mostan a haját, úgyhogy így elosztva még az ára sem olyan sok.
2013. máj. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!