Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek a babája csak 9-10 hónaposan kezdett kúszni? Többi lent

Figyelt kérdés

Kisfiam ma 9 hónapos, Dévény tornára járok vele hipotónia miatt már 2 hónapja, de elég lassú javulást látok nála. Ez normális? Vagy nem jó a Dévényes gyógytornász? Nagyon hipotón volt (vagy még mindig az).

Abszolút nem tartotta magát hason , nagyon gyenge volt, olyan volt mint egy rongybaba, forogni is csak jobb oldalra forgott, hátról hasra. Most már tartja magát, forog minden irányba ( gurul) , meg néha-néha kutyázik, próbálkozik előrefelé haladni,de nem megy neki, egy idő után megunja és sírásba tör ki. Én azt hittem, hogy mostanra már legalább kúszni fog, de nem... biztos az is közrejátszik,hogy igazi többemberes, ölbegyerek, és nagyon ritkán van el a földön, csak ha ott ülök mellette, meg biztos,hogy későn is kezdtük a Dévényt 7 hónaposan, de a kutya nem mondta,hogy szüksége lenne rá. Ha én nem viszem el, lehet,hogy a mai napig, csak fekszik,mint egy darab fa. Kicsit azért AGGÓDOM,hogy mikor indul el végre,hogy egy kicsit önállóbb legyen, és így talán már nekem is könnyebb lesz. Már azon is gondolkozom,hogy elviszem sima gyógytornára az SZTK-ba, hátha többet érünk vele és még ingyen is van.

Mi a véleményetek? Eléggé el vagyok keseredve...arról nem is beszélve,hogy a körülöttünk lévő hasonló korú babák,már másznak mint a gép, meg már fel is állnak,de persze elkövetem azt a hibát,hogy más babákhoz hasonlítom.

Köszi a válaszokat!


2013. máj. 16. 12:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Lányom 9 hónapos és 6 naposan kezdett el kúszni, ra 11 napra mászni és 10 hónapos 15 naposan fel állt. Nem vittem sehova, a gyerekorvos tudta hogy mi van, azt nondta adjak neki időt, mert nem lát semmi bajt

A te eseted más mert a baba későn kezdte el a gyógytornàt, plusz ok is van amiért nem kúszik.

2013. máj. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Első! Gondolom 6 hónapot akartál írni, 6 nap helyett :)! Kérdező! Egy cipőben járunk! Kislányom szintén 9 hónapos és minket a védőnő konduktorhoz küldött, holnap van időpontunk! Kislányom is alig van el hason, csak forog, meg próbálna kúszni, de nem tud. Én is félek, hogy az izmaival van valami, pedig olyan erős. Hol állapították meg a babádnál, hogy hipotón? Voltatok konduktornál vagy egyből Dévényre mentetek? Én oda meg maszek gyógytornászhoz azért nem vinném, mert csak elszedik az embertől a pénzt, aztán meg arra fogják, hogy a torna segített és azért mászik, holott lehet, hogy magától kezd majd el. Inkább járj vele az SZTK-ba! Ha jó lenne a Dévény-torna, már rég minimum kúsznia kellene!
2013. máj. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A probléma nem veled van, hanem azzal, hogy 7 hónapig senki nem mondta, hogy hipotón a babád! Nekünk a nyaki hipotónia már a kórházi zárójelentésünkön rajta volt. Ahogy hazaértünk a kismama tornás gyógytornászunk is ránézett és ő ajánlotta a Dévény tornát, 5 hetesen kezdtük és 5 alkalom elég volt, de enyhe nyaki hipótónia és C tartás volt csak. A két torna között óriási a különbség, nincs értelme a kettőt összehasonlítani! Elviheted SZTK-ba, én otthagytam őket, a hozzáállás és az elmondottak miatt: 6,5 hónaposan elvárta volna a vén múmia, hogy üljön a fiam és a hangnemről nem is beszéltem. Felöltöztettem, eljöttünk, azóta sem voltunk. Ha gond lenne, maszekba vinném. A dévényt ne hagyjátok abba, nézd meg a honlapjukon, esetleg válts másikra, de csak olyanra aki szerepel a nyilvántartásukban!

8 hónaposan kezdett kommandózni a fiam, szabálytalanul kúszott, így 3 hete vittem emiatt kontrollra, 3 alkalom és itthoni gyakorlás és mászik szabályosan!

2013. máj. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát én meg a leírásból úgy veszem ki, hogy a 2 hónapos Dévényes torna alatt nagyon sokat fejlődött a babád!!! Csak te ezen a fejlődésen felbuzdulva már többet is várnál. Ne legyél türelmetlen a babáddal, szerintem csodálatos fejlődésen ment át ezen a 2 hónap alatt, ne akarj tőle többet, mint amire jelenleg képes.

Az meg elég nagy butaság az egyik hozzászólótól, hogy nem viszi sehova, csak sztk-s gyógytornára, mert az ingyen van , és így nem herdálja el a pénzt olyanra, ami lehet magától is megtörténne...eleve azért megy az ember gyógytornára, mert valami gond van, ami idáig magától nem oldódott meg! Ez a korai foglalkozás nagyon fontos ezeknél a piciknél, akár az egész életét is ezzel alapozod meg neki! Járasd tovább a Dévényre, ennél jobbat nem tehetsz vele!

8 hónapos baba anyukája

2013. máj. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én már így 17 hónap távlatából, türelemre intelek! :)

Tudom miről beszélek, mi 5 hetes korától jártunk, majdnem egy éves koráig Dévényre! A fiam is hipotón volt, de nagyon!

A forgást még viszonylag időben csinálta, de kúszni 9 hónapos kora után kezdett. 11 hónaposan kezdett mászni, rá egy hétre felállni!

Most lesz 17 hónapos és már igaz métereket is megy magától, még inkább mászva közlekedik!

Én is türelmetlen voltam, féltem, el is vittem neurológushoz, aki szerint nincs vele értelmi gond, sőt, értelmileg még talán jobban is fejlődik,majd csinálni mindent, ha megért rá!

A Dévény nagyon jó módszer, folytassátok!

2013. máj. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja és azzal vitatkoznék, hogy a magán tornász elszedi a pénzt!

Meg hogy Dévény nélkül is csinálná! Lehet,hogy csinálná (bár nem biztos), viszont nem mindegy,hogy mikor! Mert egy idő után a mozgás lemaradás hozza magával a szellemi lemaradást! Főleg, ha a járás extrém hosszan kitolódik! Szóval nem mindegy,hogy mikor csinálja a gyerek!

És az is butaság,hogy egy "Dévényesnek" már kúsznia kellene ilyenkor! Ezt a teljesen normál módon fejlődő babáknál sem szabad kijelenti, hiszen minden gyerek más. A kezelésre sem egyformán reagálnak!

A "normál" gyerekek között is van,aki már 5-6 hónaposan mászik, míg másik 8 hónaposan kezdi!

Én azt tudom,hogy az én fiam olyan laza volt,hogy kezelés nélkül (és itt nem kizárólag csak a Dévényt kell érteni), sehol nem lennénk!

2013. máj. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

8 hónaposan kezdett kúszni és felállt szinte egyszerre, 1-2 hét után lépegetett kapaszkodva, aztán 9,5 hónaposan kezdett mászni, 14 hónaposan kezdett kapaszkodás nélkül lépegetni.

nem jártunk tornára, senki nem mondta, hogy kellene.

2013. máj. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!