Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónaposan kezdett el...

Hány hónaposan kezdett el kúszni a babátok?

Figyelt kérdés

Egyik nap még nem tudott a másik nap meg már kúszott?

Kinél hogy volt?



2013. ápr. 6. 20:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

6 hónaposan kezdett kúszni, és először csak kicsiket kúszott valami tárgyért - távirányító volt a nagy kedvenc, azt gondolom a mozgásfejlődés beindulásának fő kiváltó oka volt ez. :):):)

Aztán egyre többet és többet kúszott mindenfelé. 8 hónaposan felállt, majd ült, és lányom csak ezek után kezdett mászni, 9 hónaposan.

2013. ápr. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

1. 7 hósan

2. 5,5 hósan (érdekes, ő előbb kezdett kúszni mint forogni)


Mindkettő úgy kezdte, hogy hasonfekvésből kitámasztották magukat és valahogy elkezdtek haladni előrefele meg néha oldalra meg néha valahogy hátrafele is. Mint a kisfókák :) Jobban ment nekik a kövön és a parkettán mint a szőnyegen.

2013. ápr. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
4 hónaposan kezdte el a kúszást, hátra fele,aztán előre, 5 és fél hónaposan megtanult ülni 6 hónaposan szépen mászott és 6.5 hónaposan felállt, 1 hét múlva lesz 9 hónapos és kapaszkodva már totyog.
2013. ápr. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is az

elsö: 7 hósan

második: 5,5 hósan

2013. ápr. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
4,5 hósan hátra,5,5 hónaposan előre
2013. ápr. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Akkor az én babám 'le van maradva'???

6,5 hónapos de meg nem kuszik

2013. ápr. 6. 21:11
 7/12 anonim ***** válasza:

Nincs lemaradva.

7-8 körül szokás elkezdeni kúszni, utána négykézlábazni.

Teljesen jó a babád, hogy még nem csinálja, majd fogja, csak motiváld őt. Tedd körbe 1-2 játékkal (de ne sokkal). Tedd kemény talajra, ne süppedős ágyra. Adj rá tapadókorongos zoknit, hogy jól meg tudja magát támasztani hátulról is és szeressen hason lenni.

2013. ápr. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7,5 hónaposan. Addig beforogta a szobát. Már kúszik mindenért, és kezdi feltolni a fenekét is a mászáshoz. 8 hónapos lesz a jövő héten.

3 évvel ezelőtt a fiam is pont ilyenkor kezdett kúszni, 9 hónpos volt, mikor mászni kezdett és felülni.


Szerintem egyáltalán nincs elkésve, "ráérünk arra még" típus. Én nem bánom, hogy 8 hónaposan még nem áll fel, a fiamból kiindulva minden nagymozgást pontról pontra kezd csinálni, így később is biztos a járása, mozgása, nem esik puffan mindenen. Nem fog lemaradni semmiről, ha nem áll már 7 hónaposan, és nem megy már 10 hónaposan :)

Különben is: csinálja csak szépen végig a nagymozgások fázisait, ne hagyjon ki semmit, mert később kihathat az értelmére (kihatHAT, mielőtt még valaki nekem támadna, hogy semmi baja a gyerkőcnek pedig... )

2013. ápr. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az enyém 7hónapos múlt és még nem kúszik, csak pár napja hátrafele löki magát, de nem sokat!!nekem is ez a nagy dilemmám,hogy le van maradva, de a védőnő azt mondta nem kell aggódni, be fog indulni!!a habtapi szerintem nagyon jó hogy beinduljon, mióta azon van úgy látom, hogy jobban fejlődik mozgásügyileg!!próbáld meg ne máshoz mérni, énis ezen vagyok,bár nem könnyű..:)még azt mondta a védőnőnk, hogy fontos hogy ne maradjon ki a mászás, mert állítólag később emiatt tanulási nehézségei lesznek,meg diszlexia is akár..szóval sok habtapi és ne aggódj!!
2013. ápr. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Dehogy vannak lemaradva!!!

A lányom 6-7 hónapos kora körül kezdett kúszni. Semmi gond nincs a babátokkal!!!

2013. ápr. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!