Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Csecsemő korban...

Anyukák! Csecsemő korban levágtátok a babátoknak a haját?

Figyelt kérdés

10 hónapos a lányom, és hátul nagyon rövid,durva tapintású a haja, a feje tetején meg hosszú,selymes. A születésekor is csak a feje búbján volt haj, ami ilyen punk-osan állt neki :D ,oldalt és hátul semmi. Most már nem áll úgy, mert hosszú, de tanácstalan vagyok hogy érdemes e levágni,hogy egyformán nőjön a haja. És hajnyíró géppel vágtátok le? Nullással,vagy kicsit hosszabbra hagyva? És mennyi idős volt?


Köszönöm mindenkinek


2013. máj. 17. 08:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ami hátul jön az lesz az igazi haja.


Èn elsö lányomnak soha nem vágtam le a haját. neki most 2,5 évesen majdnem a dekrekáig ér a haja. Szöke és a vége teljesen göndör tincsekbe megy össze. Nem akarom ezeket az arnay tincseket levágni, hihetetlenül szép.

Elöl fufrut vágatok neki mindig csak.


Másik lányom 10 hós öt is fodrász vágta meg 1 hónapja. neki annyira össze vissza állt, hogy 1-2 centit vágott a fodrász neki. èn hajnyíróval egy kislánynak soha nem esnék neki, az annyira brutális. most kezd az oldalsó haja nöni neki, ha nagyon hosszú akkor vágj egy kicsit belöle de ne ess neki.

2013. máj. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A Fiam hosszú és erős hajjal született. Na jó, annyira nem volt hosszú :) Kb. 3 hós korára elkezdett elhullani, meg kiszőkült, és úgy nézett ki.... :)

Szóval 6 hónaposan a hajnyíró géppel 9mm-es fejjel lenyírtuk. Egy hangja nem volt. Azóta is kb. 1,5 havonta.

2013. máj. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi is levágtuk félévesen a lányomét egész rövidre, mert hátul kikopott és olyan lett, mint amit te is írsz. Hajnyíróval vágtuk, mert az gyorsabb, nem kell manőverezni az ollóval. Igaz, akkor megkaptuk, hogy "olyan, mint egy kisfiú" (pedig fülbevalója is volt), de nem érdekelt. Hamar megnőtt neki, és (bár tudom, hogy nem ettől), de mára hihetetlenül dús haja van, nem is tudom, kitől örökölte, mert a családban senkinek sem ilyen.
2013. máj. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Szerintem sem annyira vészes a géppel való vágás, ollóval nem mernék manőverezni,mert nincs egy perc nyugta sem. :D

Az, hogy fiúnak nézik... így is előfordul,még akkor is ha talpig rózsaszínben van, na mindegy :D

Szóval akkor szerintetek is levághatnám neki?

2013. máj. 17. 09:21
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan. Szerintem inkább legyen rövid de egyenletes, mint sprőd, mint egy kis szamárfészek. :D
2013. máj. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Oké,köszönöm! Kérdeztem a férjemet is,és ő teljesen ki van hogy akkor mi lesz a szép kis hajával?? :D de szerintem se ártunk vele ha levágom neki. :) Azt mondta,hogy kérdezzem meg a védőnőmet,ő mit tanácsol. :) Hát Ti vagytok a védőnőm! :D
2013. máj. 17. 09:31
 7/11 anonim ***** válasza:
A fiam 11 hónapos,eddig már 5x kellett vágni a haját, de soha nem géppel, hanem ollóval. Gyönyörű, dús, erős szálú haja van (így is született), vétek lenne megkopasztani. Mióta már nagyon mozgékony, fodrász vágja a haját, így nincs gond.
2013. máj. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A kisfiam 9 hónapos lesz, 2x vágtuk a haját, nagyon nő, de csak felül :-)

A fodrász nagyon ügyesen csinálta (géppel), semmi gond sem volt.

2013. máj. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A lányomnak is ilyen volt sokáig. Aztán 6 hónaposan egyszer elvittem fodrászhoz, de n azért, mert izzadt a nagy melegben a sok haj alatt. Azóta a végéből szoktunk néha vagatni, ha szükséges. Most 2 éves múlt, gyönyörű haja van.
2013. máj. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én azon a véleményen vagyok, hogy semmi baja nem lesz. Akkor se ha kislány :) szépen meg fog neki nőni.

Van ismerősőm akinek Fia van, és már lassan fülig érő haja van, "mert olyan cuki angyalhaj". na én a fiúknál egyenesen rosszul vagyok a hosszú hajtól, akkor is ha cuki, meg kisgyerek.

2013. máj. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!