Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kiborít ez az egész!? Mit...

Kiborít ez az egész!? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
egyszerűen úgy érzem nem bírom tovább.10,5 hónapos fiam mindenért bőg,hisztizik!ha elesik sír,pedig meg sem üti szinte magát,ha valami nem úgy van ahogy ő akarja akkor egyből hisztizik.ha kimegyek wc-re és egyedül marad a szobában ordít mint a sakál,képes ezt addig csinálni amíg már majdnem fuldoklik!egyszerűen nem bírom már tovább!jelenleg semmi jót,szépet nem látok az anyaságban!adnátok tanácsot hogy mit csináljak?
2013. máj. 17. 09:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
vidd ki levegöre :) komolyan ott könyebben elvan mint a szobába egyébként ez a korszak erröl szol de mégközelébe se jársz a dackorszaknak nem tudom akkor mennyire fogsz kiborulni. nyugalom! szedj magne B 6 vitamit
2013. máj. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nyugi,elmúlik ez az időszak is,
2013. máj. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
14%
Az Én Fiam DETTO ezt csinálta, csak Ő 1 hónappal később kezdte el. MEgmondom őszintén, Én a durva hisztiknél leborítottam egy pohár vízzel. Azt hiszem 5x fordult elő, azóta sem hisztizik. :)
2013. máj. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
én elhiszem hogy a dackorszak nehezebb lesz de most ezt kellene valahogy túlélni!nem tudom mit tehetnék de már kivagyok teljesen!valahogy ott tartok hogy nem tudok annak örülni hogy szülő lettem!!:(
2013. máj. 17. 09:46
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

És tényleg nehezebb lesz! :)

Ezen az időszakon úgy tudsz túl lenni, hogy nem kiborulsz, hanem elkezded nevelni a babádat.

Mi az eséseket úgy oldottuk meg, hogy nem megijedtünk mikor elesett, hanem örültünk és tapsoltunk és nevettünk, ilyenkor sosem kaptuk fel, hanem mondtuk hogy semmi baj nincs, állj fel szépen.Eredmény: 2,5 éves most, ha elesik közli hogy "hoppá, elestem", feláll és megy tovább csinálni a dolgát.

A kimész wc-re dolgot pedig csináld úgy, hogy mielőtt elmész akár csak kidobni a szemetet, vagy bármi szépen mondd el neki, hogy anya elmegy x-helyre, ezt meg azt csinálja és mindjárt jön.Ordítani fog, de ez van.Vissza mész, mondod neki hogy na itt vagyok, nem veszed fel, nem vigasztalod..mert ez nem tragédia hogy pisilned kell, és ne is erősítsd meg benne ezt a hitet.

Azzal meg nemigazán lehet mit kezdeni, hogy építi a kis személyiségét.Ne engedjetek neki.Pl: peluscsere.Nem írtad hogy gond lehet vele, de én lányom ilyenkor kibírhatatlan volt.Hiába nem akarta a peluscserét, nem hagytam neki..Ha végig üvöltötte akkor végig, akkor sem engedtem el, vagy rohangálhatott amíg el nem kapom.Persze próbáltam elterelni a figyelmét..csak hát gondolom tudod te is, hogy egy beborult nem akarom hiszti roham közepén nem sok esély van rá! :)

Kitartás

2013. máj. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A hisztit egyszerűen nem kell tudomásul venni! Lépj át rajta és csináld a dolgodat! Ha hagyja, akkor át is ölelheted, hogy megnyugodjon, de nálunk inkább az vált be, hogy nem foglalkoztunk vele! A figyelemelterelés is jó, ha még nem lovallta bele magát nagyon!

Persze én is sokszor érzem úgy, hogy elég volt, és sírtam is sokszor!

A magne B6 jó ötlet, vagy valami gyógynövényes nyugtató!

Kitartás!

2013. máj. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen a peluscsere nálunk is rémálom!állandóan rugdos közben meg el akar mászni de én sem engedem neki!de megfogadom a tanácsaidat,hátha segít!
2013. máj. 17. 12:49
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
probalj feladatokat adni neki, pl. hol kell pelust cserelni? Vagy olyan ugyes, hogy megfogod a tiszta pelust amig anya kicsereli a masikat? Kerdezz tole, milyen allat mit csinal? Ha megteszi mehet a nagy dicseret. Meglatod milyen buszke lesz magara elobb vagy utobb. Legalabb is ez nalunk nagyon bejott. A WC-re en engedem, hogy jojjon velem, magyarazom, hogy mit kell ot csinalni. Masfel evesen mar volt, hogy leszallitott a WCrol es o kakilt vagy pisilt bele. Es nagyon buszke volt magara. Ha hisztizik mindig van oka, fel az egyedullettol, valamit nagyon szeretne de meg nem tudja megtenni, ezert frusztralja a helyzet, faradtsag is okozhat hisztiket, mert az idegrendszere mar tul van terhelve, es igy probalja kizarni a kulvilagot. En nem hiszem, hogy az otthagyas a legjobb modszer. Ha figyeled, hogy mi tortenik a hiszti elott, akkor konnyen tudod orvosolni a helyzetet. Vida Aginak nagyon jo otletei vannak hiszti kezelesre, nalunk egesz jol bevalnak. Ha erdekel privatban kuld e-mail cimet es elkuldok egy rovid tanulmanyat
2013. máj. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 E61 ***** válasza:
Az én nagyobbik lányom, aki már 5 éves, a mai napig tud ilyen kibírhatatlanul viselkedni, ha fáradt. Alszik eleget a kisfiad? Nem lehet, hogy kimerült, túl van pörögve? A friss levegő mindenre a gyógyír! Délelőtt és délután is ki kell vinni a friss levegőre. Én délelőtt kb 1 órát sétáltam vele, délután, meg 2-t.Ha ezek nem voltak meg kiborítóan hisztizett. Kitartás, vannak és lesznek is nehéz időszakok, de ez is az anyasághoz tartozik. Meríts erőt abból, ahogy mosolyog, ahogy mászik, ahogy fedezi fel a körülötte levő világot. Ne játsz vele sokat, inkább csak figyeld, h ő mit csinál...
2013. máj. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
napi szinten 2-3 szor szoktunk kint lenni,ha nem is babakocsival akkor maga lépeget!ma is ott aludt délután 1,5 órát!de már arra is gondoltam hogy azért ilyen nyugtalan mert nem elég neki a napi anyatej adagja!attól is lehet?
2013. máj. 17. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!