Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek is egyre többet alszik...

Nektek is egyre többet alszik hason az 5-6 hónap körüli babátok?

Figyelt kérdés

Most 1 hete látom hajnalban, hogy a kisfiam hasra fordulva alszik. Több mint 1 hónapja forog mindkét irányba, ez a kedvenc időtöltése. Ennek örülök, de -őszintén- ennek a hason alvásnak nem, pedig van légzés figyelőnk és tudom, hogy a bölcsőhalálnak rizikótényezői is vannak. Azt olvastam,hogy 6 hó körül jelentősen lecsökken a gyakorisága. Szerintetek fordítsam vissza a hátára még 2-3 hétig, vagy ő tudja mi a jó neki, és hagyjam hason, hisz úgyis visszafordul? Legbelül tudom a választ, hogy hagyjam, de nagyon féltem!

5,5 hónapos.


2013. máj. 18. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én kicsim születése óta hason alszik és már 2 éves, semmi baja nincsen tőle.
2013. máj. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem, nekem soha nem alszik hason a lányom.
2013. máj. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, valószinüleg túlreagálom :(
2013. máj. 18. 22:03
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 4 hónapos a fiam, csak hason alszik 2 hónapja.

Így sokkal nyugodtabban alszik, mint háton fekve.

Szerintem hagyjad békén, úgy kényelmes neki. :) És ne aggódj! :)

2013. máj. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A lányom születése óta mindig hason aludt. Nem lett tőle semmi baja. Pedig légzésfigyelőnk sem volt. De a bölcsőhalál is nagyon ritka, még ha eltúlozzák is a jelentőségét. Ezer baba közül legfeljebb egy akad A babák úgy alszanak, ahogy nekik a legkényelmesebb.

Ne forgasd.

2013. máj. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Dehogy! Ne fordítsd vissza!

Kislányunk 6,5 hónapos, 2 hónapja forog hasról hátra, s vissza, 1 hónapja kúszik, és a héten kezdett el négykézlábra állni. Azóta éjszaka körbejárja az ágyat, és hason elalszik. Eddig soha nem aludt el hason. VAn, hogy forgás közben alszik el, és ilyenkor az oldalán éri álom. :)

Nekünk is volt légzésfigyelőnk, de eladtam, mert elég sokszor aludtam vele, de amióta ezt csinálja külön alszik.

2013. máj. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 gabszem ***** válasza:
kislányom születése óta hason alszik, most 15,5 hós és azóta is vagy hason, vagy oldaltfekve alszik. Hagyjad nyugodtan.
2013. máj. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen, ma is hason ébredt fel, pedig éjfélkor még az oldalán volt. Úgy látom tényleg így a kényelmes neki. Mondjuk az apja és én is így szeretünk aludni, szóval nem csodálkozom rajta :)
2013. máj. 19. 07:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!