Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8-9 hónap körüli babátok...

8-9 hónap körüli babátok jelzi, ha éhes?

Figyelt kérdés
Nálunk úgy van, hogy 4 óránként eszik nappal. Eljön az evésidő és adok neki enni, de nem jelzi, hogy éhes. Most például alszik és már 6 órája nem evett, délben kellett volna ebédelnie. Kifárasztotta őt a mai utazás. Nektek jelzi a babátok valahogy, ha éhes? Evésidőben látjátok rajta, hogy már nagyon türelmetlen?
2013. ápr. 16. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Én látom rajta, nyüszít, semmi sem jó. Kajától újra kerek minden :-D
2013. ápr. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%
Ezt már a 8-9 órás babák is jól jelzik, nem kell ehhez 9 hónaposnak lenni. :-)
2013. ápr. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Gabka 77! Látszik, hogy nincs rossz evő babád. Jó neked.

Az én 8 hónaposom még soha életében nem kért enni. Szerintem egy falatot sem enne, ha nem adnám neki. Jó persze ez túlzás, de többször kipróbáltam már, hogy várok még egy kicsit, hiába lenne már kajaidő és soha nem történik semmi. Nem türelmetlenkedik. Az etetőszékben is nyugodtan ül és megvárja míg odaviszem az ételt. Annyi változás történt az utóbbi egy-két hétben, hogy mostmár normális adagokat eszik. 1 hónapja volt, hogy 35-40 gr-ot evett és nem volt hajlandó utána még 3 óra múlva sem enni.

2013. ápr. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első gyerkőcöm nagyon is rossz evő a mai napig. Ettől függetlenül tudja, mikor éhes és szól is. A két kisebbnek se sok, se rossz, az igaz.. :-)

Én mondjuk egyiknek se adtam enni, ha nem kért. A kisbaba ösztönösen tudja, hogy éhes vagy sem és bizony az éhségre már néhány órásan is sírva reagál. Ha ezt megengedjük neki, mármint azt, hogy nem etetjük szükségtelenül, hanem megvárjuk, míg éhes lesz (koraszülött vagy besárgult baba más eset, itt a normál újszülöttről beszélek) akkor a kezdet kezdetén kialakítjuk nála a normális étkezési szokást. Későbbi étkezési zavarok nagyon jól megelőzhetők ezzel a módszerrel.

Van egy kedves történet, egyik jó barátnőm anyukája, mikor az elsőszülöttjét hazavitte, ott sopánkodott fölötte, hogy jajj a gyerek nem evett már órák óta és csak alszik, alszik, éhen fog halni így... Hallgatta egy darabig az idős nagymama a sarokból, majd megszólalt: Lányom, az lehet, hogy éhen hal a gyereked, de hétszentség, hogy nem ilyen halkan! :-D

2013. ápr. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az elmélet mindig nagyon jól hangzik, csak a gyakorlatban nem mindig működik. A 8 és fél hónapos babám 7 kiló, pedig normál súllyal született. Ha megvárnám, hogy enni kérjen szerintem 5 kiló lenne. Már újszülött korában is jóval kevesebbet és ritkábban evett az átlagnál. Egyébként nem tömöm meg, nem is lehet, mert ha nem éhes nem eszik. Nem nyitja ki a száját a kanálnak, vagy nem szívja a cumisüveget. És akár hiszed, akár nem soha nem jelzi, hogy éhes. Ha már 6 órája nem evett, akkor sem "szól", de ha adok neki akkor egész szép adagot bevág, többet a szokásosnál, tehát nyilván éhes volt. Voltunk vele vérvételen is. Kicsit izgultam, hogy sírni fog az éhség miatt, mert 6 körül szokott enni reggel, oda pedig éhgyomorra kellett menni. Még 10-kor sem érdekelte, hogy nem ehet. A vérvétel után megetettem, de akkor sem türelmetlenkedett.
2013. ápr. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kislányomnál majdnem hasonló a helyzet, mint az utolsó válaszolónál. Én kislányom is 8,5 hónapos, ő 8 kg körül lehet. Eszik szépen, ha adok neki, de magától ő sem kér. Ma ugye 6 órán keresztül nem evett, evett reggel 8-kor, utána meg csak 14 órakor, mert kifárasztotta őt a délelőtti utunk és ezért húzódott el az alvása. Vártam, hogy felkeljen végre, utána szedtem neki ki az ebédet, de addig is szépen elvolt a kiságyában, játszott, nyoma sem volt, hogy éhes lenne, pedig jó evő. Ha adok neki enni, megeszi, kivéve, amit nem szeret, azokat már kitapasztaltam.
2013. ápr. 16. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!