Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A férjek hogy állnak a babázás...

A férjek hogy állnak a babázással?

Figyelt kérdés
A párom nem nagyon szereti a gyerekeket, ő állítja hogy ha lesz sajátunk annak biztos örülni fog majd. A ti párotok, férjeitek hogy viselték a 9hónapot? Örültek a babának? Foglalkoznak a babával?
2008. jún. 17. 22:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia. A saját gyerek mindig más. Ha párod is akarja, biztos lehetsz benne, hogy babátokat szeretni fogja. A terhesség 9 hónapja alatt is van lehetőség bevonni párodat a babavárásba. pl. UH-ra együtt menni, akár tanácsadásra is elkísérhet.Járhattok együtt kismamatornára, terhesjógára, szülésre felkészítő tanfolyamra. Lehet együtt bevásárolni a kelengyét. Mindennap sétálhattok, simizheti pocakodat, beszélhet a pocaklakóhoz.Jelen lehet a szülésnél. Ha partner valamelyikben: JÓ APA LESZ
2008. jún. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én párom jött velem minden vizsgálatra, nagyon várta a babánkat. Amióta megszületett a kisfiunk mindent megcsinál amit csak kell, tisztába teszi, megfürdeti, megeteti, játszik vele. Nyugodtan ráhagyhatom pár órára ha elszaladok valahová mert nagyon jól elvan vele. Biztos hogy a legtöbb férfi másként áll a saját gyerekéhez, de ez még a nők nagyrészével is így van és attól még jó anyák lesznek.
2008. jún. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én férjem is ilyen volt. Nem nagyon érdekelték a gyerekek. Mikor megtudta, hogy babát várok nem is igazán fogta fel. A 6 hetes UH-n nem volt velem, így nem látta a babócát. De a 12 hetesre elrácingáltam, és ő teljesen megváltozott. A dokitól kérdezgette, hogy mit lát a képen, mi micsoda rajta, és éppen mit csinál. Onnantól a hasam volt a középpontban. Az összes UH-n velem volt. Amikor elkezdett a baba rugdosni, mindig megpróbálta megfogni valamilyét :). Ekkor azt hittem, hogy más gyerekekkel szemben is változott a váleménye. De nem. Más gyerekét mégmindig nem szereti, hiába családtagok (a bátyja ill. az én nőveéreim gyerekei). Februárban megszületett a mi kislányunk:). Azóta ha teheti vele játszik, pelenkázza, eteti, altatja. Éjszaka is felkel, azt mondja én aludjak, majd ő megnyugtatja, hisz az ö kislánya:). Tényleg teljesen más a saját gyerek, ne aggódj.
2008. jún. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekünk mindjárt itt az első baba,a párom majd megőrül,hogy végre babázhasson.

Annyira aranyos!:)

39 hetes kismami

2008. jún. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én férjem imádja a gyerekeket, és a kisfiunkat is (2,5 hónapos), viszont nemigen segít nekem a gondozásában. A kakis pelenkától öklendezik, azonnal szalad ki a szobából, ha pelenkacsere lesz. Csak akkor szedi össze magát, amikor nekem el kell mennem valahova. Játszani viszont imád vele, énekel neki, beszélget vele, rázza neki a csörgőket...Tehát ő a babázás kellemesebbik részét élvezi inkább...:-)
2008. jún. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Sztem ne aggódj ez teljesentarmészetes.Sőt lehet ez most furin hangzik,de pl én sem vagyok oda vissza más gyerekétől.Sosem voltam egy ugyulu bugyulus nénike aki babázgat más kölkével,nekem ez nem ment,de most ,hogy mindjárt itt a mienk tök más.A párom belátta egy pár hete,ő még mindig nincs felkészülve a babára,de mondta szte ez más lesz ha ott lesz a kezében.ÉS sztem is.amúgy nálunk nincs nagyon simizgetés meg ő abszolut nem beszélget a babával..én is inkább csak ha ketten vagyok a babával:)Nekem is furi a hasamhoz beszélni,de rengeteget simizem és gondolok rá és szetm ezt is érzi.

Amúgy én is azt tettem,mert nekem is érdektelen volt az elején,hogy mndtamneki sok kispapa elmegy a dokinkhoz és ő neki nincs e kedve elkísérni engem.Eljött és ott szembesült,hogy be is jött velem.Ebben még nem is volt semmi,mert hasi uh volt meg beszélgettünk.Kedvet kapott el kezdett járni vele,és már ő kérte ,hogy jöhessen aztán a multkor volt pont az,hogy már méhszáj vizsgálatot csin.a doki,hát ne tudd meg milyen zavarban volt.Mondta is,de mondtam neki,ha apás szülést szeretne ezt jobb ha elviseli,mert ez csak ak ezdet.Mára teljesen elfogadta a vizsgáalat eme részét is.Mi mondjuk mindent együtt vettünk meg,de volt olyan,hogy hazaállított két zenélő felhúzhetó játékkal,mert mondtam szeretnék ilyet.Szval ezen is meglepődtem-igaz én nem ilyet választottam volna,de mosolyogtam rajta ,hagy érezze ezt ő vette és csak a fiának.Engedni kell sztem aztán a baba eldönt neki mikell.

Én mondjuk kijelentettem,hogy a fürdetés az ő reszortje lesz,nem mintha én nem fogom csinálni,de legyen egy olyan dolog amiben ő a "vezető"először csak pislogott de azán vérszemet kapott.most már nézegeti a kiskádat-már csak az hiányzik,meg azt mondta hagy döntse el ő,hol fürdetjük majd,mert nem akar hajolgatni.Szval érdekesen fordult a dolog,de sztem tényleg kell valami olyat adni neki amiben tényleg babázhat,mert hát a pelucserét ő sem fogja bírni,meg mi mást bízzak rá??Olyat ami nem ringatás stb,ez meg olyan dolog,hogy kell és ez az ő reszortja,készüljön rá minden nap és legyen ez az ő szeánszuk.

Szval sztem mindenképpen más lesz ha a sajátjalesz,amúgy az én párom is megnézi a rokon gyerekeket-meg ha nagyobbak játszik velük,de amíg kicsik nem foglalkozik velük.Ezt a babát meg nagyon várja már:)36hetes kismama

2008. jún. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
előző író vagyok.A 9hónaphoz csak annyit,mivel nem babusgat nagyon ezért nem is érzi át nagyon az én terhemet.Ha kell valami nyalánkság egy szó nélkül megveszi,vagy vitamin stb..de amúgy nem igazán tudja feldolgozni,pl hogy így az utolsó hónapban nekem már elég nehéz és ,hogy egy kicsit odaadóbb legyen..dehát mindenki más.
2008. jún. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!