Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 12,5 hónapos babám állandóan...

12,5 hónapos babám állandóan lenyúl a torkán és hánytatja magát. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Szerintem figyelem felkeltés végett csinálja, de nem tudom leszoktatni róla. Ha rászólok hogy nem szabad, még annál jobban csinálja. Hogyan lehetne leszoktatni róla?
2009. okt. 3. 11:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Amennyiben közvetlen evés után csinálja, próbáld meg azonnal elfoglalni a kezét. Akár számolgassátok az ujjacskákat, akár "kerekecskézzetek". Mindenképppen a kezeit vegye igénybe a játék. Tartson ez mindaddig, amíg el nem felejt a szájában turkálni. Elég okos már ahhoz,hogy elmeséld neki, milyen bacillusok juthatnak be annak a szájába, aki abba belenyúl, tehát ezt nem szabad csinálni.
2009. okt. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Segiteni sajna nem tudok de az én kislányom is ezt csinálja 12 hónapos.De nem evés után!Szerintem csak jó móka turkálni a szájában,amugy én sem birom leszoktatni róla.
2009. okt. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sziasztok, az én fiam is csinálta egy időben, nem tudom mennyi idős volt pontosan, de magától leszokott róla. Most 23 hónapos.
2009. okt. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
11 hónapos kisfiam akkor csinálja, ha büfizni akar. Miután így kicsalogatja, abba is hagyja. Ha sikerül büfiznie evés után, akkor már nem turkál a szájában.
2009. okt. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Az a baj, hogy ilyenkor hiába próbálom elterelni a figyelmét, amint megérzi, hogy nem akarom, hogy ezt csinálja, annál inkább csinálja. Ha megfogom a kezét, hisztibe kezd és még jobban elkezdi. Sajnos nagyon sokszor végződik hányással. Sőt van hogy egymás után 3x is.
2009. okt. 3. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!