Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mekkora problema, hogy a...

Softness kérdése:

Mekkora problema, hogy a gyerek allandoan meset nez?

Figyelt kérdés
3 eves a kislanyom, nem reg 2 honapot a nagyiekkal toltott es ott igencsak ra lett szoktatva az egasz napos mesenezeshez. Allandoan rinyal a kisasszony, hogy meset akar nezni es en vegul szinte mindig beadom a derekam. Csinalunk mast is azert egy nap, de nagyresze mesenezessel telik. Nagy baj ez? Milyen karos kovetkezmenyei lehetnek?
2011. aug. 30. 11:27
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
78%

nem szocializálódik a gyerek

miért nem viszitek ki sétálni, játszótérre vagy csak otthon kitalálni valami vicces játékot? társas?

nem lesz jó ha mást se csinál csak a tv-t bámulja

2011. aug. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
79%

Nagy probléma. A gyereknek közös játékra és mozgásra van szüksége. A nagyiéknál is erre lett volna szüksége.


Kb. mintha valóságsót meg szappanoperákat néznél egész nap... neked jó lenne?

2011. aug. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
81%

nálunk is volt egy ilyen szakasz.

én kihúztam minden zsinórt és azt mondtam elromlott apa majd jön és megcsinálja,apa délutános,ő de. oviban van ugyhogy hamar megoldottam,2 nap és minden a régi.

2011. aug. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
74%
Attól függ, milyen mesét néz. Ha nem olyan idiótákat, mint amik a mesecsatornákon mennek, akkor szerintem nem nagy gond. A disney mesék például szerintem nem rosszak(az egész estések, nem azok, amik egész nap a tévében mennek.) Próbáld azért elvonni a figyelmét, csináljatok mást is, de ilyen idős korban még nem gond szerintem. Unokahúgom 12 éves, és a mai napig olyan szinten bele tud merülni egy mesébe, h ha valamit akarunk tőle, ki kell kapcsolni a tévét, különben meg se hallja. Ez viszont már nagyon gáz. Az öccse 6 éves, és miatta egész nap csak mesék mennek...sajnos ez meg is látszik mindkettejük gondolkodásán.
2011. aug. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
76%
Kösd fel a gatyád és kapcsold ki a tv-t. Majd ha kinyávogta magát keres valami játékot. Nem tesz jót neki...
2011. aug. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
65%

A mesenézés nem fejleszti a fantáziáját, kreativitását. Nem késztet gondolkodásra, így azt sem fejleszti. Semmiképpen nem tesz jót.

Persze nézzen mesét is, de például megoldás lehet, ha megszabod, hogy egy nap kettőt nézhet meg, többet nem. Ha ezt következetesen betartod pár napig, utána már el fogja fogadni.

2011. aug. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
62%

Tv, még ha csak mese is minimális. Napi max tényleg kettő kis részecske, csak hogy tudjon miröl beszélgetni a társaival és hozzá tudjon szólni ha a spongya bobról beszélgetnek.


Mese legyen, de általad mesélve, ne lássa, hanem képzelje el, ez a lényeges különbség. Mig tv-ben nem kell elképzelnie a képi világot mert készen kapja, addig ha szóban mesélsz maga elé kell képzelnie, ez az aminek nagyon lényeges szerepe van a fejlödésében.

2011. aug. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
79%
Bocs azz offért,de szerintem a tvnézés a kisebb gond. Nekem szöget ütött a fejembe,hogy 2 hónapig más neveli,nem te. Persze,hosszú a nyári szünet,gondolom dolgozol is,de csak így lehet megold
2011. aug. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
folyt. megoldani.
2011. aug. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
58%
"Jaj, a tévé elromlott, látod, nem lehet bekapcsolni. Sebaj, gyere, majd olvas neked anya mesét!"
2011. aug. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!