Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A véleményeteket szeretnék...

A véleményeteket szeretnék kérni abban a témában, hogy kisgyermekes anyukaként milyen cipőt adnátok illetve adtatok járni tanuló gyermekeitek lábára. Puhatalpú babacipőt vagy pedig olyat amelyik tartja a gyermek bokáját?

Figyelt kérdés
2013. máj. 21. 07:28
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Ha nincs problémája a gyereknek akkor nem kell a bokáját tartani.

Mezítlább a legjobb neki. Ha nem mezítlábazhat akkor olyan cipöt, ami közelít a mezítlábas érzéshez.

Otthon gumis alju zoknit. Kint böralju tutyikát. Aztán amikor már rendesen tud járni, akor olyan cipöt aminek a talpa annyira hajlékony hogy egy kézzel egyszerüen össze tudod nyomni.

A legfontosabb, hogy a láb ívelése megmaradjon amíg csak lehet.

2013. máj. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Puha talpú babacipőt nem adnék járáshoz a lábára, csak babakocsiba való. Kintre járáshoz mindenképp jó minőségű, bokáját is tartó cipő kell.

De. Én bentre a szobába egyikre sem adtam cipőt a szőnyegen való járáshoz, csak a csúszásgátló zokni. A sógornőm viszont zárt magasszárú cipőt ad bentre az egyévesére. Ezen össze is "vitatkoztunk", nem tudom, kinek van igaza.

2013. máj. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%

A gyerek bokáját NEM KELL tartani, éppen az a fontos, hogy szabadon tudjon mozogni. Ugyanis attól erösödnek meg az izmok meg az inak és alakul ki az egészséges láb.

Ha cipöt, föként bokatartós, vagy/és szupinált adsz rá, ezzel a ludtalpat alakitod ki. Amikor a gyerek tanul menni, SEMMILYEN vipöre/szandálra nincs szüksége, söt ezek kimondottan károsak.

A gyereknek minél többet kell mezitláb lenni (zokni, zoknicipö hidegebb idöben), hogy ne tedd tönkre a lábát.

2013. máj. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Úgy látom a többiek válaszából, hogy biztos nagyon rosszat tesz a sógornőm, ha bentre is erőlteti a zárt cipőt. Talán érdemes még vele vitázni erről.

Természetesen mi is sokat voltunk mezítláb a szabadban nyáron, szerencsére adott a füves udvarunk. A zárt cipőt csak hidegben gondolnám.

2013. máj. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amíg nem több időt tölt függőlegesen, mint vízszintesen, addig nm kell cipő, a bőrtalpú addig nem ront. Viszont egy laikus szülő nem tudja eldönteni, normálisan áll-e a gyerek lába. Mondjuk mi járunk Dévény tornára, itt megmutatták, hogyan kell a szabályos felállást gyakorolni majd és a gyógytornász ránéz, milyen cipő kell: szupinálós vagy egyéb. Ez fontos dolog, szerintem nm a szülőnek kell eldöntenie.
2013. máj. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bentre nem kell cipő.

Kintre viszont bokafogós kell.


(amúgy a benti cipő kérdésében a szakemberek véleménye is megoszlik. Van aki szerint kell, van aki szerint nem...)

2013. máj. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bentre nem adok rá cipőt,felesleges! Kintre Salus szandit vettem és megtörtént a csoda,15 hónapos babucim jár!!:) Eddig nem akart de én a Salus szandinak köszönhetem,hogy jár!!:)
2013. máj. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én találtam egy elég hasznos cikket a témában, itt végigveszik korszakonként, hogy mikor milyen cipőt kell hordani. És természetesen itt is a mezítlábas verziót ajánlják :)

De talán jó lesz a cikk későbbre is :)


[link]

2014. jún. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!