Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokat vezetgettétek járni...

Sokat vezetgettétek járni tanuló babátokat?

Figyelt kérdés
14 hónapos a kisfiam és úgy 1 hónapja megy úgy, hogy fogom a két kezét. Megállni már megáll egyedül egy darabig, de nem indult még el önállóan. Szerintetek vezessem addig amíg igényli? Mennyi idő alatt tanult meg nálatok így önállóan menni? Járássegítőt vettem Neki, de csak akkor megy vele kicsit, ha oda teszem. Egész nap jön, és fogja a kezem, hogy menjünk...
2012. júl. 8. 14:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Én nem vezetgettem egyáltalán őket. Másfél éves korukra mentek normálisan, stabilan. 16 hósan még oldalazva. Nemsokára a tiéd is elindul magától.
2012. júl. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
14 hónaposan ment egyedül önállóan a kislányom,de előtte 3 hónapig folyamatosan fogta a kezem,és vezettem.Kellett neki a biztonság. Lehet nálatok előbb sikerül az elengedés mint nálunk! :)
2012. júl. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Az én lányom 13 hónaposan indult el. Előtte 4 hónapig éppen hogy csak az egyik ujjunkat fogta, és csak úgy volt hajlandó menni. Egyik este váratlanul egyik foteltól a másikig elindult egyedül, majd boldogan sétált ide-oda. Ne aggódj, ha biztonságban érzi magát, elindul.
2012. júl. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első babámat egyáltalán nem vezetgettem, 14 hónaposan indult el egyedü. Másodikat se kellett, ő 10 hónaposan indult el egyedül (kislány).

Most a harmadik 1 éves és őt vezetgetem, nem is tudom miért alakult így talán mert sokat vagyunk kint a szabadban ( a nagyobbjaim ősszel és télen voltak 1 évesek így amikor kint sétáltunk az max.1-2 óra volt addig meg elvoltak babakocsiban).

Mivel sokat vagyunk kint a nagyobbak miatt és 4 kézláb nem hagyom azért mászni a legnagyobb koszban (itthon a kiskertben igen ahol tudom mi van a fűben pontosabban MI NINCS) ezért 2 lábon "járkál". Hogy mikor fog egyeüdl elindulni, hát szerintem 14 hónapos koránál előbb tuti nem.

2012. júl. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nem sokat,kb 2-3hét telt el onnantól h kérte h fogjuk a kezét és úgy sétáljunk addig,míg magától nem sétálgatott.
2012. júl. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

10,5 hónaposan tette meg a lányom az első önálló lépéseit. Apától elsétált a szekrényig,majd vissza:):)

Napról napra ügyesebb volt, de én előtte nem vezegettem. 7,5 hónapos volt amikor felállt egyedül, belekapaszkodott a kanapéba, polcba és úgy lépegettt jobbra-balra. Valahogy ez náluk nem alakult ki, nyílván amikor már önállóan lépegett,és sétálni akart kinn a teraszon is, fogtam a kezét, de ezt nem mondanám vezetgetésnak, inkább sétának.

2012. júl. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!