Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem forog? Baj-e?

Nem forog? Baj-e?

Figyelt kérdés
A kisfiam jövő héten lesz 6 hós. Még csak párszor fordult hasról hátra. Forditva még semmmi. Szerintetek mennyire baj ez? Bevallom egy kicsit lusta baba.... Amúgy imád hason lenni, és hihetetlen jókedvű és cuki egész nap, csak ez a fránya mozgás..... :(

#hat hós
2013. máj. 21. 08:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

szia, megpróbálom leírni a saját történetünket röviden, és majd eldöntöd, hogy hogyan tovább. Kislányom 4 és fél hónaposan fordult hátról hasra, majd jóval később, 6 hósan hasról hátra. Ezt is nagyon kis lomhán csinálta, de csinálta. Aztán vártam hogy majd kúszik stb. de csak nem...majd 8 és fél hónaposan kezdett produkálni vmi kúszás félét, de elég féloldalasra sikeredett (jobb oldalát nem használta (folyamatosan konzultáltam közben persze gydokival, védőnővel, válasz: ne aggódjon anyuka, majd beindul, majd kinövi). Én aggódtam azért, és elvittem Dévényeshez, ahol megállapításra került enyhe hipotónia, medencétől lefelé. Egy kezelés után komolyan mondom, mintha a kislányomnál benyomták volna az ON gombot, sokkal szebben kúszik, és a kezelés 3. napján felült. (kezelés előtti napokban ha felhúztam ülésbe eldőlt mint a krumplis zsák). Előzményekhez hozzátartozik, hogy pici baba korában ferdén tartotta magát (háton fekve C alakot vett fel) akkor elvittem neurológushoz, aki közölte hogy semmi baja, méhen belüli tartás következménye ez a tartás, majd kinövi. Már az is a hipotónia jele volt, mint kiderült.

Szóval, nem állítom, hogy a Te babáddal baj van, de én saját tapasztalat alapján minden anyukának most már azt javaslom, hogy bárki bármit mond, ha az anyai vészjelzők jeleznek, annak utána kell menni. Bocs, ha hosszú volt, ha vannak kevésbé érthető mondatok, az azért van, mert lánykám magyaráz a háttérben, mennem is kell. Minden jót!

2013. máj. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
ja, lusta baba nincs, ez a legkíváncsibb korszak, felfedezni akarnak 1000el. Ha egy baba vmit nem csinál, az azért van, mert nem képes rá. Persze nyugodtabb, meg izgágább baba van, de lusta nincs. Első voltam
2013. máj. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ja azt nem irtam h hason mar 5 hos kora ota kuszik es ket hete kb. ha felültetem a kezeivel megtamassza magat es ül par percig. De akkor utanajarok hatha a doki mond vmit. KÖSZI
2013. máj. 21. 09:05
 4/12 anonim ***** válasza:
30%

Azt nem mondta neked a doki, hogy tilos a babát ültetni, ha magától nem képes rá???

Tönkreteszed a gerincét.

2013. máj. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló. tuskóbb nem is lehettél volna. Köszi.
2013. máj. 21. 10:30
 6/12 anonim ***** válasza:
52%

Tényleg tilos ültetni, nem volt bunkó válasz, csak az igazat mondta, teljesen normális stílusban.


Nekem az ikreim 5 és fél hónaposak, 35. hétre jöttek. Még nem forognak sehogy sem, csak körbe. Hason szeretnek lenni, ha háton vannak, sírnak. Bár a lábaikat felhúzzák, erőlködnek, de még semmi. Gyógytornára járunk, azt mondta a csaj, hogy ha nem forognak, akkor mjad megtanítjuk őket. Szóval várok.

2013. máj. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem azt kérdeztem lehet e ültetni....Na mindegy köszi a válaszokat.
2013. máj. 21. 11:00
 8/12 anonim ***** válasza:

Bocsánat ha megbántottalak a segítő szándékommal.

Akkor ültesd csak, nem az én gyerekem lesz nyomorék.

2013. máj. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Fiam 7 hónaposan fordult először hátról hasra (hasról hátra már 5 hónaposan ment neki). 8 hónapos korára kúszott, ült, kutyázott. Ha egyszer belejön, behozza a lemaradását.
2013. máj. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
szia, első vagyok. Persze így egy kicsit más a kép. Az ültetéshez: gyógytornászunk szerint ilyenkor már azért nem szabad ültetni a babát, mert ez a pozíció nagyon tetszik neki, érdekesnek találja hogy így milyen más a világ. Ennek következtében a mozgásokat is hanyagolHATja, mert üldögélni szeretne inkább. Szóval ez válasz leHET a forgás elmaradására. A forgás is azért fontos, mert ezzel is erősít, ami kell a biztos üléshez később. Szerintem próbáld meg, hogy nem ülteted (bár nem derült ki, hogy mennyit üldögél egy nap) és hátha beindul.
2013. máj. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!