Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos volt a babátok...

Hány hónapos volt a babátok amikor reggelire már nem tejet/tápszert kapott?

Figyelt kérdés

Fiam 7hónapos tapszeres es nemtudom mikor valtsam ki neki a reggelijet.

Ebéd és uzsi mar ki van valtva


Aki kiváltotta már a reggelit mit adott először a gyerekenek reggelire?



2013. máj. 21. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:

4 éves a fiam, még mindig kakaóval kezdi a napot...

reggelit nem váltjuk ki! na meg a vacsorát se!

ha már nem elég neki, akkor pótold, tehát tápszer, aztán jöhet más. vacsival ugyanúgy, előbb főzelék mondjuk, aztán lefekvéshez tápszer!

napi fél liter tejalapú legyen meg, még pici, hogy elhagyd.

na meg először a 10órait kellene kiváltani, ha már eddig kimaradt ;)

2013. máj. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha arra gondolsz, hogy mikor kapott a tejen kívül mást IS, akkor a lányom 1, a fiam 3 évesen. Ő korábban soha nem kért semmit a kakaón kívül. Viszont teljesen kiváltani nem kell és nem is szabad a reggelit, én még most, felnőtt fejjel is kakóval indítom a napot. :)
2013. máj. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
6hós,mert nem fogadja el azóta csak estére.
2013. máj. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A tízórait ne tudom kivaltani mert nem tízóraizik már 4hónapja,,,

Reggeli-ebéd-uzsonna-vacsora

Sajnos nem kaptam választ arra amire szerettem volna..

De koszonom mindenkinek aki valszolt

2013. máj. 21. 21:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem még ne váltsd ki a reggelit. Nekem is kb 6 hónaposan kezdte elutasítani egyes étkezéskor a tápot mondjuk akkor még táp mellett szopi is volt, de lényegében egyszerre váltunk meg mindkettőtől - ez alól kivétel a reggeli, mert akkor még elfogadja. Most 11 hónapos lesz és 12 hónapos kortól tervezem a váltást olyanra amit 12hótól lehet adni milumilnek és nestlé babenak is van olyanja. Egyebekben este natur tejpépet (sinlac/sinemil) adok neki gyümölccsel. Kettő között van 3 étkezés tízórai, ebéd, uzsi azok már rendes kaják, már nem igen főzök neki külön, és a pépesítés is egyre kevesebb max villával töröm. Tízóraira szoktam neki reggeli szerűeket adni pl.: kefir/joghurt kiflivel, vagy tojássárgájából rántotta, de van hogy az esti gyümölcs maradékot turbózom fel valamilyen gabonával.

Nem javaslom hogy elhagyd a reggeli tápot. A nemzetközi és hazai ajánlások is legalább 2 éves korig de sokszor 3ig ajánlják a napi fél liter anyatej/tej szerű=táp táplálékot!

2013. jún. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!