Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kizárólag anyatejes babátokat...

Kizárólag anyatejes babátokat mikor kezdtétek hozzátáplálni?

Figyelt kérdés
4 hós a babóm és minden étkezésnél úgy néz... napközben mintha kevesebb lenne a tejem, vagy csak neki nem elég... reggel tudok pluszban lefejni 2 dl, abból kap este vagy 100 ml, mert az esti már nem elég, pedig fejek is utána... Pihenni nem nagyon tudok, van egy 2,5 éves is velünk. Én két éves koromig szopiztam, de Anyukám javasolta, hogy most már egy pici banánt, anyatejjel keverve adjak neki napközben, én már 2 hósan kaptam.. Tudom, hogy most 6 hóig kizárólag anyatej a trend, de azt is olvasom, hogy 5 hóstól gabona menjen, hogy ne legyen később gluténérzékeny, és a 4 hós gyümölcspüréket is látom a boltban. Akkor meg inkább gyümi mint tápszer nem? az mégis vmi kivonat meg kémiai út, a gyümi meg gyümi..
2013. máj. 22. 07:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Semmi esetre se keverj tápszert bele, felesleges lenne.

Gabona még nem kell neki, meg tejpépek sem.

5-6 hós kor között minden gyereknél ell lehet kezdeni a hozzá táplálást. Èn Németországban élek, itt is óriási az anyatejes kampány, de itt ezt mondja mindenki, hogy 5-6 hós kora között, legkésöbb a betöltött 6-ik hónaptól.

Mert hogy a hozzá táplálás nem egy verseny és a gyomornak idö kell mire képes befogadni nagyobb mennyiséget, így ha elkezded az 5-ik hónap körül akkor már több mint 6 hós lesz mire egy étkezést kiváltasz.


Sajnos Mo-n mindenki szeret a ló túloldalára esni. Anyatejet nyomják az elsö 6 hónapban, majd szinte már pörkölttel kezdik és onnatól meg tömik a gyerekbe az "egészséges" tejpépeket, meg a zsírosabbnál zsírosabb ételeket.


Ha úgy érzed a betöltött 4-ik hónaptól elakarod kezdeni akkor kezdjed.

Èn a zöldséget ajánlanám, az sokkal kevésbé terhelö a gyomorra. pl elsö hét csak répa, második hét csak paszternák, aztán jöhet, krumpli, sütötök stb...

gyümölcsöt elég csak késöbb adni neki, a gyümölcsök rettentöen savassak, megterhelö a pici gyomronak.

2013. máj. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
5hónapossan.
2013. máj. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
6 hónaposan kezdtük. Az esti tej nekem sem volt elég tápláló a legvégén (5 és fél hónaposan), rosszul aludt, ezért Sinlacot kezdtem adni kanállal, ami nem tejpép, csak olyan állagú, de jól telíti a gyomrot. Rizs és szentjánoskenyérmag liszt az alapja, nincs benne tej és cukor, HA, szóval ezt adhatod. Utána adtam a gyümölcsöt, hamarosan a glutént is, a gyümölcsbe kevert gabonapehely formájában.
2013. máj. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem 4 hónapos múlt a babám, amikor csökkenni kezdett a tejem, ezért a védőnő és a házi orvos tanácsára elkezdtem a hozzátáplálást. A védőnő a zöldségeket ajánlotta első ételnek. Banánt még ne adjál neki szerintem, az székletfogó, azt csak 6 hós körül ajánlják.
2013. máj. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
nekem is 4honapos a babám csak anyatejes,én már nem fejek plusszban,hogy ciciből jól lakjon.én a helyedben tápszert nem adnék és kicsit várnék még...tedd többet cicire hogy jobban beinduljon a termelödés(nekem is volt egy kis időszak amikor azt hittem kevés a tejem)ne fejj hanem hagyd a babát szopizni,...nekem is újra nagyon sok tejem lett...ha meg mégis hozzátáplálsz akkor elöször gyümölcslé....aztán alma ,krumpli,répa
2013. máj. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

3-as: A Sinlac tele van cukorral!!

Szacharóz és glükózszirup is van benne, ettől olyan édes, ezért szereti a legtöbb baba.


Én is ezt kezdtem adni a lányomnak 5 hónaposan esténként, mert már kevés volt a tej neki éjszakára.

5 és fél hónaposan kezdtem el kóstoltatni vele az almát.

2013. máj. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
4 hónaposan kezdtem kóstoltatni almalével, sárgarépával. 5 hónaposan már kapott őszibarackot is, akkor egy étkezést ki is váltottunk. Ő is mindig evett volna, amennyit látott. A gyümölcs nem helyettesíti a tejalapú étkezést, csak kiegészítés, szó szerint hozzátáplálás. Ez nem trendkérdés.
2013. máj. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Védőnő tanácsára 4 hónaposan kezdtem el kóstoltatni gyümiket,5 hós korában fokozatosan elkezdtem kiváltani az étkezéseket. Szerintem egyáltalán nem baj,ha -akár anyatejes baba is- korábban,mint 6 hónap kóstol pár gyümölcsöt.
2013. máj. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
4 hónaposan a gyerekorvos mondta, hogy elkezdhetem neki adni a répát, almát, sütőtököt, őszibarackot, meggyet. Délelőttönként kapott pár kanállal. Aztán 5 hónaposan esténként Milumil HA pépet kapott "vacsira", fürdés előtt kb. egy órával.
2013. máj. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
5 és fél hónaposan kezdtük a hozzátáplálást almával majd répával,7 hónaposan bevezettük a glutént is,így hozzátáplálással sikerült 9 hónapig szoptatni,egyébként nálunk is voltak ilyen időszakok amikor úgy tűnt nem elég a tejem de mindig beállt pár nap alatt csak olyankor még többet kell mellre tenni.
2013. máj. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!