Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos anyatejes babámat...

4 hónapos anyatejes babámat mikor kezdjem a gyümölccsel hozzátáplálni? Korai még most ugye?

Figyelt kérdés
Kinek mit javasoltak?
2013. febr. 16. 09:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
79%

6 hónapos kort javasolt a védőnő és a gyermekorvos is, kb. ekkorra érik meg az emésztőrendszerük és ürülnek ki a vasraktárak.

Látni fogod, ha már nyitott a hozzátáplálásra. Nyúlni fog az ételedért, nyammog, kinézi a szádból :)


Persze ha stagnálna a súlya vagy ne adj Isten fogyna, akkor kell már más is (nálunk sajna ez volt 5,5 hónaposan :()

2013. febr. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
52%
Nem korai. Én is akkor kezdtem el őket gyümizni, persze csak keveset.
2013. febr. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
63%
Nekem hiába fog mást mondani a védőnő, 6 hónapos kora előtt nem tervezek neki mást adni anyatejen kívül.
2013. febr. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
52%
Ha van tejed bőven, akkor legalább 5,5 hós korig várj. Nem érett még az emésztőrendszere. Nem hajt a tatár. Én egyébként 6 hóig várnék.
2013. febr. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
70%
Mi 7,5 hónaposak vagyunk. 6 hónaposan kezdtem volna, de nem akarta, nem fogadott el semmit. 1x-1x próbálkoztunk pár nap kihagyással, de nem kellett más, csak az anyatej. Mivel nem fogyott, hanem gyarapodott, ezért a doki nem aggódott, azt mondta, minden gyereknek más az üteme. 7 hónaposan már elég gyakran kelt éjjel (1,5 óránként) ezért 2 hete kap Sinemilt (90ml). A súlya és a fejlődése rendben van. Ahogy írták, ha jó kedvű, nem stagnál vagy veszít a súlyából, ráérsz, neki a legjobb az anyatej 6 hónapig. Az ajánlások szerint 1 éves korig 70%ban tejalapúnak kellene lennie a tápláléknak (anyatej, tápszer, pép).
2013. febr. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
32%
Nyugodtan adhatsz neki gyümölcsöt,nem korai,viszont ha fájna a pocija vagy látod hogy nem emészti meg várj egy hónapot.
2013. febr. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
70%
Nekem a védőnő és a gyerekorvosunk is azt mondta, hogy ha a baba anyatejes, akkor az első 6 hónapban nincs szüksége másra. A tápszeres babáknál kezdik 4 hónaposan a hozzátáplálást.
2013. febr. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
27%
Persze mindjárt jön az hogy ne adj neki inni sem...kóstoltatni lehet 4-5 hónaposan anyatejeseknél is
2013. febr. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
63%
Hát, az én fiam nem kapott 6 hónapos koráig semmit anyatejen kívül, pedig júliusban született 40 fokban.
2013. febr. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
26%
szegény gyerek...hát én nem kínoztam a fiam Ő április végén született de olyan meleg volt már május,júniusba hogy egy szál pelusba volt adtam neki vizet
2013. febr. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!