Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes babák anyukái! 4...

Anyatejes babák anyukái! 4 hónapos kortól lehet adni estére pár kanál tejpépet a babának? Ez már hozzátáplálásnak számítana? Anyatejjel keverném be. Milummil vaniliás vagy Hipp banán őszibarack?

Figyelt kérdés
Most múlt 3 hónapos a babám. Eddig szuperül van anyatejem,de estefelé már fürcsi után nagyon bealszik,nyammog a cicin,szerintem nem is szopja ki azt a mennyiséget,amit lehetnne,pedig van tejci.Nyolckor lefekszik,fél kilenc fele elalszik,ha jól becicizik akkor fél négy fele kelt,ha nem, akkor fél kettő-kettő fele. Nem tudom, hogy fürcsi előtt is kéne picit adnom neki, de teli hassal nem akarom fürdetni.Még nem vezetném be a tejpépet estére,de megvárnám a 4 hónapos kort.Ha anyatejjel összekeverem,akkor fürcsi előtt szabad neki adni belőle? fürcsi után meg cicizne ugyanúgy,aztán azon meg elalszik ugyis.

2013. máj. 22. 08:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Igen, ez hozzátáplálás lenne már, és nem hogy 3, de még 4 hónaposan sem adnám. Főleg ezeket a fajtákat, plusz cukor, stb... Nem kell a babának, még 4-5-6 hónaposan sem... Az anyatej elég fél éves koráig...
2013. máj. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Még legalább 2 hónapot várnék, hogy bármit is adjak neki! Ilyen cukrozott sz@rokat meg pláne nem kapna (és nem is kapott egyik sem)
2013. máj. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha éhes lenne, akkor tovább szopizna. 3 hónaposan már gyorsabban meg tudja enni a szükséges mennyiséget. Biztos, hogy nem adnék tejpépet neki (amúgy anyatejes babánál a későbbiekben is teljesen felesleges), a korai hozzátáplálás csak korai elválasztáshoz vezet. Mellesleg a cukros tejpépek még arra jók, hogy az édes ízeket fogja csak szeretni, és ehhez szokik (ha már tejpép, akkor valami cukrozatlan, natúr...)
2013. máj. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
nálunk is csak anyatejes a babám...én nem adnék neki még mást(4honapos)inkább többet teszem cicire,szeretném 6hónapig csak szopiztatni....
2013. máj. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
1. vagyok, még hozzá tenném, 3 gyerekem van (+ 1 pocakban), egyik sem kapott soha tejpépet, és egészségesek, sok zöldséget- gyümölcsöt esznek, nem akarnak állandóan édességeket enni...
2013. máj. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Á, nem tudtam, hogy ennyi cukor van bennük..azt hittem,vitamin miatt jobb..
2013. máj. 22. 09:07
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
Az anyatejben minden szükséges vitamin és ásványi anyag megvan, amire szüksége van, legalább 5 hónapos korig bőven elég, de akkor sincs baj, ha valaki csak 6-7-8 hónaposan kezdi a hozzátáplálást (sőt, van gyerek, aki 1 éves koráig épp csak 1-1 falatot eszik, és csodálatosan fejlődik csak anyatejtől is, mivel annak folyamatosan változik az összetétele, a baba életkorának megfelelően. A baba pedig ahogy egyre nagyobb, egyre ügyesebben gyorsabban tudja kiszívni a szükséges mennyiséget. De ha magától engedi el, akkor biztos nem marad éhes, főleg ha még marad tej a melledben....
2013. máj. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha van elég tejed semmiképp nem adnék neki ilyeneket. Cukrozott dolgokat még késöbb sem. Hidd el nincs jobb az anyatejnél, nem kell annál több neki mint ami abban van.
2013. máj. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én nem adnék a helyedben. Lányom 10 hónapos, anyatejes, soha nem kóstolta a tejpépet. Nálam a tejpép egyenlő a tápszerrel, az meg minek, mikor van anyatej. Tele van cukorral is. Az anyatej tartalmazza a szükséges vitaminokat.


Egyébként igen, hozzátáplálásnak számít, amivel én személy szerint várnék (és vártam is) 6 hónapos korig.

2013. máj. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 ketteske ***** válasza:
Ne adj neki! Örülj, hogy van tejed és bírd ki még ezt a pár hónapot!
2013. máj. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!