Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák,2 hetes körüli babákka...

Anyukák,2 hetes körüli babákkal. Mennyit eszik a kicsitek?

Figyelt kérdés
Ma 2 hetes a babám, szoptatom, de mivel kevés a tejem, üvegből is kell etetnem. Ciciből kiszív kb. 20 ml-t, aztán üvegből még megissza a 120 ml-t. Kissé aggódom, hogy ez nagyon sok, vagy gyenge a tápszer, amit használok (Hami 1), de az orvos szerint ne váltsak mert szépen gyarapodik..
2013. máj. 22. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Első gyerek, igaz? Az elsőnél mi is méregettük a grammokat és stresszeltük magunkat vele. Aztán rájöttünk, hogy tök felesleges. Úgyis szól, ha éhes és nem eszik többet, ha jóllakott. Sőt, arról is leszoktunk, hogy minden nap méregessük, mert annak sincs értelme, csak magadat stresszeled vele. Hagyd, hogy egyen, amennyit akar és nem lesz gond.
2013. máj. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha az orvos szerint szépen gyarapodik, akkor semmi gond.

Egy ekkora baba nem fogja túlenni magát. :-) Mi annyit adtunk neki amennyit kért. (ő is szopizott a tápszer mellett)

2013. máj. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mikor 2 hetes volt a babám, kb 60-70 ml-t evett egy alkalommal. Nekem a második héten indult be rendesen a tej, folyamatosan mellszívóztam. 2. hét után már csak ciciből evett. Mitől kevés a tejed?
2013. máj. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat. Lehet kissé túlaggódtam a dolgot, főleg mert sok helyen azt olvastam, hogy 60 ml körül kéne enni a babának, az én fiam pedig bepuszilja több mint kétszeresét. (most 4 kg).


Császármetszéssel született, és elég nehezen indult meg a tej. Most már azért javul, reggel is tusolás közben már csepegett is a mellemből. Mindig szoptatom, mikor csak lehet, és reménykedek, hogy lesz több tejem is. Nem adom fel. A kórházban összezavartak a nővérek, egyik azt javasolta, hogy csak egyik mellre tegyem, a másik, hogy mindkettőből szoptassam meg egy alkalommal. Sokszor kikapta a kezemből, hogy majd ő megeteti üvegből, mert nincs tejem. Alig vártam már, hogy haza jöjjünk és úgy csinálhassak mindent, ahogy nekünk jó.

2013. máj. 22. 14:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Jaj, nálam ugyanez volt, mindenki mást mondott, rá is stresszeltem rendesen a kórházban, hogy nincs tejem (még bőgtem is). Otthon meg állandóan méricskéltük a babát, hogy mennyit szopizott.

Aztán amikor már nem mértem állandóan, akkor több lett a tejem (sajna akkor sem volt elég).

Én is mellszívóztam, attól is több lett, de annyi volt a maximum, hogy felesben tudtam adni neki a tápszert.:-( Napi 30 ml-től feltornáztam napi 300-400-ra, de addigra a baba megunta a szopit.:-((

Sokáig véreztem, állítólag az is okozza, hogy kevés a tej.

A következő babánál nem fog érdekelni, hogy mit mond a "szakszemélyzet"!!!

2013. máj. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, ez gond, hogy összezavarják az embert azzal, hogy mindenki mást mond. Ma délután már 2 mellből szoptattam, el is aludt, nem kellett a tápszer, viszont másfél óra múlva ébredt, akkor viszont már adnom kellett üvegből is. Bárcsak tudnék szoptatni legalább egy évig.
2013. máj. 22. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!