Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most olvastam a neten, hogy...

Most olvastam a neten, hogy régen már 6 hetes korban almapépet adtak a babáknak. Mit gondoltok? Most miért van az, hogy 5-6 hónapig várni kell még a tápos babákkal is, hogy kaphassanak répalevet, almapépet, stb?

Figyelt kérdés
2013. máj. 14. 20:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
Régen pálinkás kenyeret is adtak nekik...
2013. máj. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%

Nekem is van egy 1992-es könyvem "Mit egyen a gyerek?" címmel, ami már 6-8 hetes korban tápos és szoptatott babáknak is ajánlja a gyümölcslevet (ami vagy alma vagy barack). Az én édesanyám, húgom születése után nagy beteg lett és kórházba került, nagyikánk és dédink nevelt minket és már egész pici korban házi tehén tejet kapott. Nincsen semmi baja, és már a húszaséveit tapossa.

De tudod hogy mondják, jobb félni mint megijedni.

2013. máj. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
35%
Engem 2 hónapos koromban kezdtek hozzátáplálni és sajnos lett tőle bajom.
2013. máj. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igen, én sem adnék a gyerkőcnek ilyen korán semmit az anyatejen és a tápszeren kívül.

Meg egy hozzászóló írta, hogy rögtön anyatej után a nagymamája korában húslevest is adtak. :)

Fura dolgok ezek így mostani szemmel.

De valóban: semmi bajuk nem lett a gyerekeknek.

De ki tudja, mi a jó. A belük még olyan kis fejletlen. :)

2013. máj. 14. 20:36
 5/13 anonim ***** válasza:

Azért, mert régen sokan így csinálták, még nem biztos, hogy jó is volt. Talán az akkori tudásszint szerint igen. De az orvostudomány fejlődik. Azért ajánlják, hogy várjuk meg az 5-6 hónapot, mert addigra fejlődik ki úgy a babák emésztőrendszere, hogy az anyatejen kívül mást is meg tud emészteni.

Akinél régen nem okoztak problémát az ételek, lehet, hogy felszívódott belőle vmi, de többsége gyanítom emésztetlenül távozott.

2013. máj. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
28%

Régen sokkal strammabbak voltak a gyerekek.

A mai gyerekek olyan nyifáncásak, könnyen meg is betegszenek.

Pl.: nézéétek meg a mai fiúkat. Nem csoda, hogy nincs már sorkatonaság. Alkalmatlan lenne szinte az összes. Gyengék, nőiesek.

2013. máj. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
44%

Dehogynem lett semmi bajuk, a gyerekek fele meghalt még ötéves kora előtt... nem mondom, hogy az almapéptől, de azért ne mondjuk már, hogy olyan jó lett volna.

Ha ma is hagynánk a gyerekek nyiszlettebb felét meghalni, ma is strammabbak lennénk. De ez nem valami civilizált hozzáállás.

2013. máj. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Hát lehet vmi ebben a durva dologban, h a gyerekek akik nagyon nem bírták, meghaltak, így csak a strammok maradtak meg... :/

Ja igen, a mai fiúk... :) De ez egy másik téma lehetne.:)

Mondjuk az nekem fura, h régen ugye kaptak teát a babák, az én védőnőm pl megtiltotta, h adjunk neki, m elég az anyatej és a tápszer. Az anyatej minimális, csak elalváshoz fogadja el.

Kb 1 hónapja teázik (nem mondtam a vnőnek), és igényli. Szomjas. Ja és ízlik is neki. :) (4 hós baba, szóval nem olyan kis apró már)

2013. máj. 14. 21:03
 9/13 anonim ***** válasza:
66%
Mert most ez a divat, szerintem 20-30 év múlva megint az lesz, hoyg 2 hónaposan már hozzátpálálnak.
2013. máj. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
6%
#7 ez a természetes szelektáció, akármilyen kegyetlenül hangzik is. De ma már mesterségesen életben tudják tartani még azt is, amelyik 26. hétre születik, és teljesen életképtelen.
2013. máj. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!