Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos a kisfiam. Jó ez az...

7 hónapos a kisfiam. Jó ez az étkezés neki vagy csináljam máshogy?

Figyelt kérdés

5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást. Múlthétig úgy evett :

reggeli 150ml tápszer

cicizés

gyümölcs (pl. 1 nagyobb alma+banán+1 babakeksz

cicizés

üveges kaja (egy egész üveggel)

cicizés

vacsira megint cici vagy néha pici tápszer.

majd éjszaka cicizés.

meg nasiként a nap folyamán kap tejpépet vagy babakekszet.

Most ugyan ez van,csak vacsira kap 150ml tápszert és még cicizik utána.


2013. máj. 22. 21:13
1 2
 1/12 Kerria ***** válasza:
Nekem így első hallásra soknak tűnik mennyiségileg, de alapjában véve az összeállítás szerintem jó.
2013. máj. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hogy kellene alakítanom? Úgy ,hogy tejem is maradjon és mindenből kapjon? Azaz készételt és gyümölcsöt is?Az étkezések száma sok ?
2013. máj. 22. 21:56
 3/12 Kerria ***** válasza:

Ha neki ez így megfelel, ne alakítsd. Ugye itt a kérdés mennyit cicizik.


Én előbb mindig ciciztetném, csak utána tápszer. Akkor szerintem nem is kellene neki 150 ml.

2013. máj. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Kerria ***** válasza:

az étkezések száma megfelelő, nekem a

- "reggeli 150ml tápszer és cicizés "

- "üveges kaja (egy egész üveggel) és cicizés" tűnik soknak.

Tehát a mennyiség. Bár nekem kevés tejem volt, így nekem előre kellett ciciztetnem, hogy minél több legyen...lehet nálad ez nem így van ebben az esetben viszont ne variálj, jó ez így. De ez csak az én meglátásom :) Te ismered, Te látod, és érzed az igényeit! Tudom jól, Anyaként a legjobbat adod!

2013. máj. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem, ez mind külön étkezés ahogy egymás alá írtam. Szóval naponta kb 6-7 alkalommal eszik.
2013. máj. 22. 22:34
 6/12 Kerria ***** válasza:

oh, akkor értem.


Nos ebben az esetben jó a mennyiség, én értettelek félre. Így szerintem akkor jó.

2013. máj. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De ennyi étkezés nem sok? Bár nem erőltetem belé, ha nem éhes akkor hagyom. De mindig megeszi a mennyiségeket.
2013. máj. 22. 23:10
 8/12 anonim ***** válasza:
Alapjában véve nem sok a 6-7 étkezés,ám nem tudunk semmi konkrétumot.Hány centi,hány kiló?Az én pici lányom(3. baba,7.5 hónapos)reggel szopizik,délelőtt 100-120 ml tápszert iszik,délután 1-2 körül főzeléket eszik(üvegeset és darabosat.kb. 150 gramm mennyiséget),délután gyümölcs,este szopizik,majd elalvás előtt kb. 150 ml tápszert iszik(majd kb. fél óra múlva még cicizik,azon alszik el).A hozzátáplálást 6 hónaposa kezdtem,nem nasizik(nem kér semmit)2 fiú+7.5 hónapos csajszi anyukája
2013. máj. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Pedig amit tudtam leírtam,mert azt nem tudom mennyit szopizik. Annyi biztos ,hogy még az egy mellemből elég neki egy alkalommal. 7 hónapos státusz előtt 5 nappal volt 70centi és 7715g. Kb 3 hónapos kora óta szinte pontosan 4 hét alat 600g-ot hízik.Napi 4-5 kakis pelusa van, gondolom gyorsabb az emésztése/anyagcseréje ,meg nagyon mozgékony baba.
2013. máj. 23. 01:10
 10/12 anonim ***** válasza:

Lányom 7,5hós de 7 hósan is így evett:

7kor 200g tejpép

10kor 130g krémtúró

12:30kor 200-300g főzelék

16kor 150g gyümi

21kor tápszer

Tiednek a cici csak alvás/megszokás.Épp az a lényege a hozzátáplálásnak,hogy ne legyen cicizés már ha egész adagot eszik,márpedig a 150mili tápszer,a gyümölcs adagotok,az üveg babakaja is az.Éjjel se kéne nagyon ennie ennyi kajával.Mekkora baba?

2013. máj. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!