Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az 1 éves gyerekem ütögeti...

Az 1 éves gyerekem ütögeti magát (a fejét és a hasát), illetve engem és másokat is. Hogy tudom róla leszoktatni? Miért csinálja?

Figyelt kérdés
2013. máj. 23. 06:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Meg kell fogni a kezét, és mondani, hogy ezt nem szabad, fáj, és simogasson meg. Sosem szabad visszaütni.

Normális dolog, ez is egy korszak. Majd kinövi. Addig türelem. :)

2013. máj. 23. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pont így csinálom, eddig eredmény nélkül. :( Akkor ezek szerint ehhez is idő kell és én vagyok türelmetlen.
2013. máj. 23. 06:49
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Elsö pont jól írta.


Ès eredményt ne elsöre várjál, hanem ha 1,5 évesen már nem fog ütögetni akkor értél el eredményt. Addig pedig minden ütésére, egy simit csinálsz a kezével. Nekem ekkor a jelszavam "szépen" és simogatom én öt, és az ö kezével engem.

Elsö lányom 2,5 éves soha senkit nem üt meg, pedig ö is ilyen volt 1 évesen. Más gyereket is ha kapcsolatot akart velük akkor mindig mondtam, hogy szépen, simogatni. Kb 1,5-2 éves korra már teljesen átveszi, hogy simogasson csak.


A gyerekek ebben a korban kapcsolatot, akarnak, szeretet kimutatni, de még fejletlen az agyuk, és most tanulják meg ezt hogyan is kell. Ahol ilyenkor az anya vissza üt a kezére, vagy nem csinál vele semmit, ott agyerek egyértelmüen azt tanulja meg, hogy ha kapcsolatot akarok más gyerekkel akkor ütnöm kell. Majd eljön a 2 éves kor és a gyerek a játszon nézi a másik gyereket majd csak úgy oda megy és ráüt. pedig csak kapcsolatot akart volna teremteni, de ezt látta, hogy ütéssel kell, mást nem ismer.


Azt tanuld meg, hogy a nevelés nem egyik pillanatról a másikra megy. elsö 2-3 évben a mozdulatokból tanul a gyerek, mert hiába is mondanád mi az a simogatás nem tudja mi az. ezért mutatni kell neki mit kell tenni.

Ellök egy gyereket, akkor oda menni és megmutatni mit is kell helyette tenni.

ìgy 3 éves korára (nálunk 2 éves korra már kialakult)kialakul egy normálsi gyerek, aki nem fog ütögetni, és lökdösödni, és tud más gyerekekkel kommunikálni, közeledni.

2013. máj. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is úgy szoktattam le a kislányt az ütögetésről, hogy mindig megfogtam a kis kezét, és simogattam vele az arcát, a hasiját, és mosolyogva mondogattam, hogy "ciróka.." Az ütést elneveztük "bumm"-nak, és mikor megütött, vagy magát, szomorú arccal mondtam neki, hogy "bumm".. majd mindig játszottunk egy kis "cirókát".. Hamar átment rajta..
2013. máj. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Mi is ezzel szenvedünk most! 14 hónapos a kisfiam. Ő még mar is hozzá. Köszi , hogy leírtátok ezeket , nekem is segít! Remélem meg tudom neki tanítani!
2013. máj. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!