Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS! Mit csináljak? 8 hónapos...

SOS! Mit csináljak? 8 hónapos és abszolut nem hajlandó kanállal enni így nem tudom hozzá táplálni!

Figyelt kérdés
semmit nem hajlandó el fogadni.Ki veri a kanalat a kezemből,ha le fogom a kezét akkor el fordítja a fejét és össze húzza a száját,és ha nagy nehezen be adok a szájába egy kanalat akkor meg kiköpi,Nem hiszem hogy az ízekkel van a baja,mert a banánt ha letörök egy darabot és a kezébe adom skkor ezerrel majszolja és ízlik neki,de kanállal pépbe már nem fogadja el.Így csak tápszert eszik meg gyümi levet cuclis üvegből.Mindenki azt mondja hogy türelem,na de már 5,5 hónapos kora óta türelmesen próbálkozok,és még mindig semmi,pedig már nagyon itt lenne az ideje hogy szilárdat is egyen! Segítsetek szerintetek mit csináljak???
2009. okt. 4. 09:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Esetleg próbáltál már főzit hígabban,üvegből adni? És híg tejpépet?ha megszokná a főzi ízt,pl egy barack-krumplit vagy sütőtök-krumplit, ezek édesek,mint a gyümilé,talán ha megszereti az ízt,később kanállal is enné! Vagy : kaptam régebben a hozzátáplálás elején olyan üveget,aminek kanál van a végén,erre nyomod rá a főzit,szinte bele a szájába. Nüby márkájú, brendonban biztos lehet venni,de intersparban is láttam. Ilyet próbáltál már? Egy nyolchós,aki nem szopizik, már tényleg nem árt,ha elkezd kanalazni,mert nem egy perc , mire eljutunk a "felnőtt" kajákig, nem beszélve a szükséges fehérjékről,rostokról és vitaminokról,ami igy tél előtt igen csak kéne.
2009. okt. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor van itt az ideje, amikor ő is úgy gondolja, nem amikor te. Ha még nem eszik mást, csak szopik, akkor sincs semmi gond. Vannak babák, akik 1 éves korukig sem fogadnak el semmit, mégsem lesz semmi bajuk. A környezetemben is volt már ilyen.

Én a helyedben kihagynák legalább 1-2 hetet a kanállal való próbálkozásból, majd amikor már "felejtett", akkor újrakezdeném, de nem erőszakosan.

2009. okt. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Második válaszoló nemigen figyelt,mivel TÁPIS a baba, nem szopik. A civisek valóban gyakrabban csinálják,hogy sokáig nem mondanak le a tejről holmi főzelékért,de egy tápis nyolchós az más tészta,én is aggódnék.
2009. okt. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nem próbáltam még a főzit hígan cumis üvegből. De lehet olyan cumis üveget kapni aminek akkkora lyuka van hogy átfolyik rajta a sűrű higított pép is?
2009. okt. 4. 09:47
 5/9 anonim ***** válasza:
Van olyan üveg. Tejpépet simán adhatsz belőle. Nálunk (Kárpátalján) lehet külön szilikont venni a cumisüvegre különböző lyukméretekkel, ha itt lehet, akkor nálatok méginkább.Itt gyógyszertárban, bababoltban kapható.
2009. okt. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia,első válaszoló vagyok. Van ilyen cumi,pl mam cumi x- jellel, rá is van írva,hogy pépekhez. Jó az aventes üvegre,ha azt

használtok. Dm-ben lehet ilyen cumit kapni.

2009. okt. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én nem aggódnék.Gyakran járunk étterembe,soha nem láttam felnőttet,aki cumisüvegből vacsizott volna.:)Minden gyerek fog kanállal enni,azt majd ő eldönti,mikor.
2009. okt. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Khmmm... Teljesen mindegy, hogy szopik, vagy tápszeres. Akkor is csak 6 hónaposan szabad elkezdeni, és egyik esetben sincs gond, ha egy ideig még nem fogadja el. Szóval nem kell pánikot kelteni, semmi baja nem lesz annak a babának. Hamarabb lenne baja, ha mondjuk 4 hónaposan elkezdett volna mást enni, mint tápszert.
2009. okt. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azt írtad,hogy a banánt elfogadja,ha letöröd neki.Párolj jó puhára zöldségeket,almát és kockázd neki fel apró darabokra.Add neki így,lehet,hogy elnyammogja.Ha ügyesen rág és az evéssel így sikerül előre haladni,akkor a húst is adhatod neki így.Lehet,hogy darabosan elfogadja.Persze eleinte kerüld a kanalat,inkább tedd a szájába és engedd neki is,hogy betegye a pofijába:)))Nem sokára adhatod a vajas kenyeret is pici katonákba,csak szép lassan ismerkedjetek az ízekkel.Szerintem próbáld így,nem baj he kihagyja a pépesített ételeket,eheti darabosan is,ha ügyes.
2009. okt. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!