Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 10 hónapos fiam ma egyáltalá...

A 10 hónapos fiam ma egyáltalán nem volt hajlandó kanállal enni, eddig evett rendesen. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Kézzel evett helyette, kekszet, kenyérhéjat, gyümölcsdarabokat, kölesgolyót, párolt zöldségeket, amit a pürék mellé nasizni szokott.
2010. szept. 5. 23:06
 1/5 A kérdező kommentje:
Eddig ilyen volt egy napunk: reggel szopizott 8-9 között gyümölcspürét evett, aludt délelőtt, dél körül főzeléket evett, uzsira pár szem kekszet, gyümölcskockát, alvás, vacsira főzeléket, esti alvás előtt szopizott. Igény szerint naponta többször szopik még, éjjel is 2-3 szor. Varázsitatóból, csőrös pohárból önállóan iszik, csak vizet adok neki, étkezések után már nem szopizik, hanem vizet iszik.
2010. szept. 5. 23:11
 2/5 anonim ***** válasza:
46%

Ma ehhez volt kedve, így esett jól neki.

A palacsintát én is valamikor késsel-villával, valamikor kézzel eszem.

2010. szept. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Saját maga eszik kanállal már? Vagy te eteted és úgy nem akarja elfogadni?

Az én fiam 11hónapos, de még kézzel sem akarja megfogni az ételt, nem hogy kanállal..

2010. szept. 6. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én etetem kanállal, és azt nem hajlandó elfogadni, csak azt akarja enni tegnap óta, amit a szájába tehet maga. Főtt husi darabokat, párolt zöldséget. A darabos főzelékeket nem eszi meg, nem hagyja, hogy etessem. Így viszont nehéz felmérni, hogy mennyi jutott a pocakjába, és mennyi a földre. Mi ütött belé? A foga miatt nem akar kanalazni, vagy csak Ő szeretne irányítani? Amúgy ügyesen eszik, nem nyel félre, forgatja a szájában, de sok megy a földre. Barackot jó érettet gerezdekben héja nélkül elmajszolja.
2010. szept. 6. 16:44
 5/5 anonim ***** válasza:

ma 00:56 vagyok

Most már értem. Az én fiam sem akar mostanában kanalazni, alig bírja kinyitni a száját, gondolom fáj az ínye és húzódik, mindenhol puklis. Eddig szépen ette a darabosat ő is, de most csak a pépes kell neki, arra is csak "takarékon" nyitja a száját, éppen befér a kanál.

Hagyd neki, hogy rakosgassa a hamit a szájába, de ne engedd, hogy ő irányítson téged. Nehéz ez, de nem lehetetlen dolog.

2010. szept. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!