Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csecsemőkori alvási apnoe? Ki...

Csecsemőkori alvási apnoe? Ki mit tud róla? Volt valakinél ilyen? Mit lehet ellene tenni? . Stb Minden érdekel!

Figyelt kérdés
2013. máj. 23. 16:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia!Kislányom alatt kb. 10hós koráig volt légzésfigyelő. Sokszor jelzett, mindig feleslegesen. De megnyugtatott hogy ott van. Inkább keltem hiába mint egyszer ne kelljek és nagy baj legyen. Sajnos a bölcsőhalál nem csak mese. Voltunk a Madarász utcai kórházban egy éjszakai vizsgálaton, ahol nagyon is komolyan veszik ha ilyen problémával keresed meg őket. Engem sem néztek hülyének, az éjszakás nővér mindenre kedvesen válaszolt, aranyos volt nagyon. Ellene annyit tudsz tenni, hogy ne legyen semmi amit lenyelhet és hogy tudd, hogy mit kell tenni ha tényleg baj van. Nagyjából ugyanazt mint felnőttek esetében, csak ne tenyerelj rá, hanem mutató és középső újjal kell a mellkast nyomni. A neten egyébként valahol van egy video is erről-egy kisbaba babán bemutatják mit kell tenni-akkor én is végignéztem. Ne ess pánikba, hívd a mentőt! Hirtelen ennyi és ne legyen baj :)
2013. máj. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
off:az micsoda?
2013. máj. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Légzéskimaradás
2013. máj. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Honnan tudod, hogy feleslegesen jelzett? Nálunk is nagyon sokszor szokott jelezni. Mi a Heim Pálba megyünk alvásvizsgálatra nem sokára. Én már a harmadik légzésfigyelőt használom, sajnos mindegyik jelzett. Pedig vékony a matrac, jol van beállítva az érzékenység...stb. Mindenki azt kérdezi tőlem, hogy amikor jelez akkor kékül-e a gyerek. Hát nem kékül, de nagyon mélyen alszik, ilyenkor mindig alig tudom felébreszteni. Erre eddig azt a választ kaptam, hogy akkor téves. Most viszont már azt mondta a dokinénink, hogy alvási apnoéja van. De teljesen egészséges,akkor ez mitől lehet?
2013. máj. 25. 23:40
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia!A kivizsgáláson azt mondták, hogy minden rendben van. Alapvetően megnyugtató egy ilyen alapos kivizsgálás- UH, röntgen, EKG, az éjszakai drótok...stb. Hogy mitől van ez azt meg szerintem senki nem tudja pontosan. Gondolom sokat utánaolvastál a bölcsőhalálnak- fiúknál gyakoribb, koraszülötteknél szintén, hasra nem jó fektetni stb. Fejletlenek, picik, néha "elfelejtenek" levegőt venni-ennél 'jobbat' nekem sose mondott senki. A felesleges szót talán rosszul használtam-lehet, hogy valamikor megmentette, de biztos sose voltam abban hogy valami baj volt. Se kékség, se nehéz ébresztés. Ismerősnél volt, hogy tök kék volt a baba és sokáig nem ébredt fel-ott tuti volt a baj. Mitől változott meg a dokid véleménye? Milyen gyakran jelez a gép?
2013. máj. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja még annyi, hogy ott az éjszakás nénivel ugye beszélgettem elég sokat és mesélte, hogy volt olyan baba akinek így derült fény szívproblémára meg sajnos agydaganatra is... de az esetek 98%ban semmi, de semmi probléma nincsen. Egyetlen márkájú légzésfigyelőt említett, aminek a jelzése után kicsit jobban aggódnak ők is, mert ritkán hibázik a gép- erre nem mernék mérget venni, de nagyon a babysense márka rémlik. Remélem segítettem! Szia
2013. máj. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szia! Nálunk eléggé változó, van, hogy 2-3 napig semmi és utána egy nap 10-szer jelez. Mindig mélyen alszik ilyenkor, de amúgy semmi jele másnak (kékség, sírás..stb). Mi angelcare és baby control légzésfigyelőt használunk. Babysense nekem azért nem volt szimpatikus, mert azt olvastam, hogy csak 20 mp után jelez. angelcare 15 mp baby control 12 mp után. Amiatt változott meg az orvosunk véleménye, hogy ez már a harmadik légzésfigyelő ami alatta van. Erre már azt mondta, hogy nem lehet véletlen. Alvási apnoéja lehet. Másfél hónapos korában kezdődtek a jelzések és azóta sajnos igen sűrűn előfordul. (Most 3 hós.) Főleg ha sokat van fent napközben,akkor utána nagyon mélyen bealszik éjszaka. (ezért próbálom állandóan altatni). Ti kaptatok rá vmit? Vagy elmúlt magától? Nekem azt mondta az orvosunk, hogy lehet kapunk rá gyógyszert(azt hiszem teofillint? vagy vmi hasonlot mondott). Én örülnék neki, mert kikészülök a sok riasztástól. Nagyon aggódom!
2013. máj. 27. 08:07
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! Tényleg fura, hogy ennyiszer jelez, több gép is. Mi nem kaptunk rá semmit, azt mondták hogy minden rendben van Vele. Nem is gondoltam, hogy erre van bármilyen gyógyszer. Használjátok amit ajánlott? Én is kivoltam a sok riasztástól, tudom milyen, kitartást Nektek! Mikorra van időpontotok?
2013. máj. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Túl vagyunk a kivizsgáláson! :) Mi kaptunk rá gyógyszert, azóta nem is jelzett a gép (kopp-kopp-kopp) ! Nekünk is csak annyit mondtak, hogy minden rendben van vele, csak még fejletlen a kis légzőközpontja. Most szedi a gyógyszert aztán 1 hónap múlva kontroll. De azóta nyugodtabb vagyok, kezdem már kicsit élvezni is végre az anyaságot :) ! Köszönöm a válaszokat!
2013. jún. 8. 23:33
 10/11 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy minden rendben végül :) Vigyázzatok Magatokra és akkor Boldog Anyaságot :)
2013. jún. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!