Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Angelcare légzésfigyelő...

Angelcare légzésfigyelő riaszthat tévesen? Mennyire gyakori ez?

Figyelt kérdés
2 honapos a babám és egyre gyakrabban riaszt. A 15 mp-es kimaradás utáni csippanás van, utána felsóhajt. Voltunk kórházban(EKG, mellkas-rtg., vér- vizelet, vérnyomás mérés, kardiológia), de azt mondták minden rendben, biztos téves. Ott is kétszer riasztott,akkor kivették matrac alól és felrakták, hogy azon feküdjön(baby control). Én aggodom, mert csak mély álomban csinálja, nem merül az elem, 4-es érzékenységű, vékony szivacsmatrac alatt van, nem mászik le róla. Valakinek volt már ilyen? Mitől lehet?

2013. máj. 6. 07:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom, hogy ez számít-e, de nekünk 3-as érzékenységen van az Angelcare légzésfigyelő, 3 hónapos kora óta használjuk, most 9 hónapos a kislányom és egyszer sem riasztott be, pedig már forgolódik is. Próbáld átállítani 3-ra, ha úgy is beriaszt, akkor vagy téves, vagy kimarad a babád légzése mégis.
2013. máj. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anyács ***** válasza:

Szia!

Nekem egészen pontosan 13 hónapos korig egyszer sem riasztott. Majd mikor sorozatossá vált, felhívtam az ügyfélszolgálatukat, és az instrukciók alapján leellenőriztem, hogy megfelelően működik-e.

És kiderült, hogy nem, a zsinórja nem érintkezik rendesen. Azóta is előfordul, hogy riaszt, de tudom, hogy téves!

2013. máj. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 3-ason volt eredetileg, úgy is riasztott, azt tanácsolták, hogy állítsam 4-esre, de így is riaszt. Arra már gondoltam, hogy beviszem vhova szervízbe, de ha kiveszem a kiságyból a babót, akkor rendesen riaszt (nem csak a 15 mp utáni csippanás), ha úgy állok, hogy hozzáérek az ágyhoz,akkor is mozgást érzékel és ha szellőztetek és kicsit mozog a levegő, akkor is. Meg a kórházban is riasztott a baby control, pedig az is vékony szivacsmatrac alatt volt. 1 hónap múlva megnézik majd alváslaborban, de addig nem tudom mit csináljak. Éjjel is 5-ször sípolt, de általában naponta 1-2-szer fordul elő, mindig mély alvásban. Ha tényleg kimarad neki a légzése az mennyire baj? Utána mindig felsóhajt és kicsit kapkodva veszi a levegőt, de nekem soknak tűnik a 15 mp kimaradás. Ráadásul eddig nem volt, 2 hete van, azóta egyre gyakoribb.
2013. máj. 6. 08:36
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kórházban is riasztott, én nem gondolnám tévesnek, nem is értem, hogy miért küldtek haza titeket, főleg, hogy ilyen sokszor riaszt, ráadásul úgy, hogy már az érzékenységen is állítottatok.

Ha van lehetőséged, szerintem próbáld meg más dokihoz is elvinni, legalábbis én nem mernék még egy hónapot várni így az alvás ambulanciával, nekem legalábbis ez nagyon ijesztően hangzik.

2013. máj. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4. vagyok, még arra gondoltam, hogy esetleg kikölcsönözhetnél egy másik fajta légzésfigyelőt pár napra, hogy megnézzétek, hogy az is riaszt-e, de én inkább vissza vinném a dokihoz, hátha esetleg meg lehetne sürgetni az alvás labort. Legalábbis én ennyi riasztás után biztos nagyon be lennék tojva.
2013. máj. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A kórházban is azt mondták, hogy téves volt. Feltették a matrac fölé(holott úgy tudom, hogy 15 cm-ig megbízható, kókuszmatrac alatt is), utána már nem riasztott. Ott bent mindenki azt mondta, hogy ne is használjam. (nővérkék, orvosok, mindenki!)Nem koraszülött, nem fordult elő légzésleállás a családban, nincs baj a tüdejével, úgyhogy azt mondták nem is értik, hogy miért akarom használni, csak feleslegesen ijeszteget. De én akkor is nyugodtabb vagyok ha alatta van! Inkább idegeskedek téves riasztások miatt (ha az) minthogy ne használjam. Jah meg, hogy ha nem kékül meg szürkül akkor csak téves riasztás, ne aggodjak! Hát nem tudom... A kölcsönzés jó lehet, most nézegetem hol lehetne. Holnap megyünk doktornénihez majd rákérdezek lehet-e sürgetni az alváslabort. Ebbe a kórházba még egyszer nem vinném, amiatt is rám szóltak, hogy kamillateát itatok vele néha(hasfájásra nekünk bevált), ők cukros feketeteát adnak a babáknak!
2013. máj. 6. 10:02
 7/7 anonim ***** válasza:

Úh, hát nem csodálom, hogy ebbe a kórházba nem szeretnéd vinni többet :(.

Engem teljesen kiakasztott, hogy ilyet mondtak, hogy ne is használd, szerintem mindenképpen használjátok, vagy legalábbis valamilyet (állítólag van pelenkára csíptethető is, de arról nem olvastam valami jókat, de ilyen esetben ha pl. babakocsiban is alszik akkor én ott is tennék rá).

Az Álomvirág légzésfigyelőről elég jókat hallottam, ha lesz még egy babánk, akkor én valószínűleg olyat fogok venni.

Egyébként nekünk is Angelcare volt, talán egyszer vagy kétszer riasztott, meg néhányszor csak becsippant, de sosem tudtam meg, hogy vaklárma volt-e vagy sem, de azért mindenképpen jobb az óvatosság.

2 hónapos baba még nagyon picike szerintem ahhoz, hogy ne használjátok, főleg ilyen előzményekkel.

Remélem sikerül valami megoldást találnotok!

2013. máj. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!