Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt még olyan akinek a...

Van itt még olyan akinek a párja nem bírja a gyereksírást?

Figyelt kérdés
A párom egy tünemény ember. Nagyon nyugodt, kedves, odaadó. Rengeteget segít a házimunkában és persze sokat foglalkozik a kisfiunkkal mert imádja. A gond akkor van ha a gyerek elkezd sírni vagy nyüglődni. Azt ugyanis két percig nem bírja hallgatni. Megfájdul tőle a feje, ideges lesz és inkább átvonul másik szobába és ott mondja a magáét magában mert ugye azért a babára mégsem ordít rá. Az a baj, hogy a baba sírását még elviselem, próbálom megnyugtatni de, hogy még mellette az apja is dünnyög az már engem is felidegesít. Nagyon szeretjük egymást és próbál javítani ezen a dolgon de egyenlőre nem sikerül. Valaki hasonló helyzetben? Mivel tudnék segíteni neki?
2013. máj. 24. 07:33
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
Hát ez szimpla hiszti. Ne haragudj kérdező, de mi az hogy nem bírja elviselni? Az ő gyereke..sokkal nagyobb problémákat is el kell viselnünk az életben. A kisbaba így kommunikál, nem éppen a legkellemesebb dolog hallgatni, azt aláírom, de nem elviselhetetlen. Egyébként, ha ennyire ideges típus, akkor a füldugó a megoldás. De szerintem ilyen kaliberű dolgot az ember csak akkor nem viseli el, ha nem akarja.
2013. máj. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
senki sem bírja a gyereksírást, a saját meg a legidegesítőbb. Mondd meg neki, hogy nyugtassa meg, ne hagyja ott, ez a megoldás. Nem direkt csinálja a gyerek, így jelez.
2013. máj. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen én is szoktam neki mondani, hogy nem jó kedvéből sír hanem mert valami nem jó neki és így jelez. Persze olyankor mondja, hogy tudja ő és nem is haragszik, nem azért zsörtölődik csak egyszerűen megfájdul a feje a hangtól. Nem tudom mit lehetne ezzel csinálni. Hisz tisztában van vele, hogy a gyerek így kommunikál és nem pedig hisztizik. Mégsem bírja...
2013. máj. 24. 08:19
 4/6 anonim ***** válasza:
56%

Próbálj finoman beszélni vele erről. Mond meg neki, hogyha te sem fogod bírni, akkor mi lesz? Kivonultok mindketten ? Persze ezt nem veszekedve gondoltam, csak mosolyogva, kedvesen. Hiszen ahogy írtad, másban segít,tehát nagy baj nincs. :)


Az én párom a pelenkázásra nem hajlandó. Elkönyvelte, hogy nem és kész. Ő a szagokat nem bírja. Változtatni nem próbálok rajta mert félek, hogy tényleg rosszul lenne az első "nagy dolognál". :)

2013. máj. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Előre is elnézést azoktól, akiket megbántok, nem célom és másokat kritizálni sem, de:

nem tudom megérteni amit írtok. Még a kérdező este hagyján, ha a férje feje megfájdul a sírástól (habár szerintem nem a sírástól, inkább a stressztől, amit a gyereksírás vált ki benne..) de a pelenkázás! Több anyuka is írta már (meg hallottam is másoktól), hogy a férje nem hajlandó pelenkázni. Könyörgöm, nem hiszem, hogy az anyuka tiszta élvezetből szagolgatja a pelust! Nem bírja a szagokat? És akkor is rosszul van, amikor a saját nagy dolgát végzi? Vegye a száján a levegőt, amíg pelenkázik, mindent meg lehet oldani, csak akarni kell. Én nem tűrném ezt a kényeskedést!

Kérdező, talán értesd meg a férjeddel, hogy nem akkora tragédia, ha a gyerek sír, ő így jelez és nem kell ettől ennyire bestresszelni! Ha lazábban veszi, akkor talán megszűnik a fejfájás is!

Egyébként engem tényleg érdekelne, hogy mondjuk 10 perces gyereksírástól hogyan kap fejfájást? Gondolom nem hagyod órákat üvölteni...szóval nekem ez nem kerek.

2013. máj. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Párom is ilyen.Sőt én sem bírom a vonyító sírását,egyszerűen majd lefordulok az ágyról ha arra kezd rá...Fejem megfájdul,hányingerem lesz.Párod elvonul,ez a jobbik eset,végülis úgyis te vagy a gyerekkel többet.Én is szólok neki,vegye fel stb,de inkább kimenjen és megoldom én,mint itt idegbajoskodjon.
2013. máj. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!