Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért hallom egyre többször,...

Miért hallom egyre többször, hogy egy anyuka nem bírja a bezártságot? Inkább menne vissza dolgozni, menne bulizni, ide-oda.

Figyelt kérdés

Én nem gondolom, hogy attól, hogy az embernek gyereke van, be kell zárkózni, mi pl. sosem unatkozunk. :)

De egyre több ilyet hallok, hogy az anyuka inkább dolgozna, bulizna, minden mást csinálna, csak ne kelljen a gyerekkel lenni egész nap... (És mondjuk csak néhány hónapos a gyerek)

Ilyen anyukáknak valójában nem is akartak babát, csak mondjuk beadták a derekukat? Vagy szülés előtt nem is hitték, hogy ilyenek lesznek?talán túl korán szültek? Miért van ez?

Jár itt valaki ebben a cipőben, mi váltja ki ezt? Talán túl sírós a gyerek, nehéz vele?

Csak kiváncsi vagyok, mi vált ki ilyen érzést egy anyukából?Én nem tudom elképzelni, hogy ilyen legyek és szeretném megérteni azokat, akik meg ilyenek...


2013. ápr. 2. 13:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

Amíg nem szülsz, nem tudod beleélni magad a helyzetbe, csak elképzelni, de az nem ugyanaz.


Igenis agyilag fárasztó és monoton egész nap csak a pelenkázás, etetés, játék körforgásában élni és az összes kommunikációd kimerül abban, hogy Hinta-palintát dalolsz, meg hülye hangokat utánozol, hogy nevettesd a gyermeked.


Ez nem elítélendő, hanem normális reakció.

Ráadásul akik egyedül nevelik a gyerekük segítség nélkül, azoknak még rosszabb.

Én is így élek, szeretem a lányom, de olyan felszabadító, mikor hétvégente 1-2 órára el tudok szabadulni sétálni, míg a nagyi vigyáz rá.

2013. ápr. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%
Sosem voltam itthon ülős típus,nem is értem más mit élvez abban ha 3 évig otthon ül a gyerekkel,ez nem azért van mert fiatal anyuka vagyok,osztálytársam imád otthon lenni pedig ő sem idősebb nálam.Attól,hogy valaki anyuka miért ne kapcsolódhatna ki,mehetne el bulizni,barátnőzni,vagy a férjével nem minden napról beszélek.Kisfiam 16 hónaposan ment bölcsibe,mert én gyakorlatra mentem majd dolgozni és nagyon jó volt mindkettőnknek nekem bőven elég volt addig itthon lennem,és szeretem a fiam meg sosem otthon ültünk állandóan,de mégis nekem hiányzott a munka a felnőttek társasága,ez az állandó mókuskerék nagyon őrjítő tud lenni.nagyon értelmes a fiam és néha felér 3gyerekkel kb 1,5 éves kora óta benne van a dackorszakban,imádja a bölcsit ha szünet van vagy hétvége 1 nap alatt teljesen lefáraszt,hiányoznak neki a kortársai.Nem mindenki lehet "imádok otthon ülni,24 órában csak a gyerekkel foglalkozni,100%osan kielégít a gyerekkel való foglalkozás" anyuka,és ez szerintem nem is baj.Ha a szülő szereti a gyerekét,gondozza,játszik vele,szeretgeti stb akkor miért lenne probléma ha 1,5-2 éves mellől vissza megy dolgozni,vagy eljár néha kikapcsolódni,bulizni.
2013. ápr. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez sok mindentől függhet.

Nem mindenkinek van lehetősége jönni-menni a gyerekkel. A "jó barátok" hamar eltűnnek, férj sokáig dolgozik, otthon aztán a sok munkára hivatkozva nem csinál semmit a számítógépezésen kívül, de elvárja, hogy csend, rend tisztaság legyen körülötte. Nincs akivel normális felnőtt társalgást lehetne folytatni. A gyerek nehezebb eset, sokat sír, össze-vissza alszik, egy másodpercig nincs el egyedül stb.

Anyuka korábban aktív életet élt, most meg a lakás-posta-abc között ingázik. Értékelhető segítsége nincs.

Hamar bele lehet fáradni.

2013. ápr. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

Tényleg csak akkor tudja valaki, ha van gyereke. Addig elvek vannak és álmok, aztán a gyerkőc és a valóság.

Fájdalommentes szülésem volt, császár, hipp-hopp felépültem, ha nehezen is, de tudok szoptatni, 9 hónapos. DE: az első 3 hónap maga volt a pokol. Segítségem semmi, 2 hétig anyum itt volt. Pont. Utána ketten, apa ugye dolgozik. 2 nap után sírva hívtam anyukámat menjen gyes-re én ezt nem bírom, visszamegyek dolgozni. Ahogy írták, totálisan borul az addigi életed az első hónapokban: akkor eszel, iszol, wc-zel, amikor a gyerek hagyja, egy büdös nagy hazugság az, hogy életed legszebb időszaka. A frászt. Csak idővel felejt az ember. Ha ezt így vázolná valaki, milyen valójában, a fájó seb, a sajgó égő mellbimbó, tocsogsz a tejben, a gyerkőc nyakig kakás, az alakodról nem beszélve és ha még egy sírós, nem alvó hasfájós baba is, na az az anyuka hazudik, akinek a fejében nem fordul meg, hogy valójában ezt akartam????? Aztán jön a következő 3 hónap, amikor még nehéz, de már látod, hogy vannak visszajelzések, kezd kinyílni az értelme, picit könnyebb. Nálam a 6 hónap volt a vízválasztó, addig alig vártam, hogy 1 éves legyen és visszamehessek dolgozni. Nem bulizni, dolgozni. A mai napig hiányzik, a munkám volt az életem. Most már nem mennék vissza 2 éves kora előtt, de tesó nem lesz, az biztos. Nem tudnám még 1x végigcsinálni. 32 voltam, amikor szültem, 8 év házasság után, középvezetőként jöttem el, veszélyeztetett terhes voltam, júliusban szültem előtte a nagy pocak és a vizesedés miatt nem tudtam már menni, ahova kedvem lett volna, gyerkőccel meg 40 fokban megint csak nem.....Örülök, hogy eltelt az a 6 hónap, szerintem volt egy kis szülési depresszióm is, utáltam mindent és mindenkit, a fiamat kötelességből elláttam, mert tudtam fejben, hogy neki én kellek és igyekeztem legyőzni a kötelességtudatot és az érzéseimre figyelni. Kőkemény volt. Ez az állapot bárkinél előfordulhat, kevés köze van ahhoz, hogy akarsz-e ilyen lenni vagy sem. Mivel igény szerint szopizik a mai napig, nem tudtam senkire itt hagyni, mert a cici végén nem mindegy kiáll, ellenben a cumisüveggel. 4 hónapos volt, amikor esténként 1-1 órára el tudtam ugrani: vásárolni, szolizni, tornázni vagy csak sétálni, hogy szellőztessem a fejem és így tudja normálisan végig csinálni még 1 napot. Tény, nem volt korábban kapcsolatom pici gyerekekkel, fogalmam sem volt, mit is kell velük csinálni, de gondoltam eddig is mindent megoldottam, majd ezt is. Pedig képzeld csak el, és ne nézd le ezeket az anyukákat, nem biztos, hogy csak rajtuk múlik.

2013. ápr. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem azért hallod egyre több embertől, mert egyre kevésbé elítélendő már, hogy az anyuka nem lesz attól a legboldogabb a világon, hogy otthon ülhet a kisbabájával. Többen fel merik vállalni (akár maguk előtt is!) az igényeiket.

Én egyébként egyáltalán nem éreztem magam bezárva, amíg egy megyeszékhely központjában éltünk, pláza öt percre, ahol dolgozik a tesóm, így az mindennapos uticél; pezsgő belváros stb. Aztán elköltöztünk külföldre. Falu, csend, nyugalom, szép nagy ház, udvar. Én meg majd' megbolondulok. Sehol egy ember az utcákon, ha elsétálunk az egyetlen boltig, akkor kb. vagy találkozunk egy-két emberrel, vagy annyival sem. Pedig még a családunk is nagy itt (férjem családja), két sógornő családostul ebben a faluban él. Mégis nagyon bezárva érzem magam. Nem bírom megszokni, hogy nem látok embereket, ha kiteszem a lábam. Hiányzik a városi élet. És igen, lehet, hogy nem hiányozna ennyire, ha legalább dolgozni eljár(hat)nék.

2013. ápr. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Én nagyon mázlista vagyok, könnyű természetes szülésem volt, szerencsére nem lett szülés utáni depresszióm, igaz a szoptatás nem ment, ami az első két hétre rányomta a bélyegét (az nagyon nehéz volt), de tápszeres lett,utána már tényleg semmi gond nem volt, sokat csavarogtunk (mondjuk tavasz-nyár volt az első hónapokban),sok babás ismerősöm, rokonom van, és bár a gyerkőcöm sohasem volt a legjobb alvó, nagyon rossz evő, nehezen jönnek a fogai, szóval bőséggel voltak megpróbáltatások, sőt néha hisztis is, de valahogy én sosem éreztem azt, hogy mennék inkább dolgozni.Mondjuk hazudnék, ha azt mondanám, hogy sosem fordult meg a fejemben (pláne az elején), hogy lehet, hogy mégsem kellett volna még gyerek, illetve jópárszor gondoltam azt, hogy tuti nem lesz tesó (persze majd lesz)...de mindez nálam tényleg csak kósza gondolat volt, csak átsuhant az agyamon, de sok anyukát ismerek, aki komolyan így is gondolja...

Tény, hogy jut időm kikapcsolódásra is egyedül is, párommal is, mert nekem hálistennek van segítségem.

Egyébként nemsokára bölcsis lesz és megyek dolgozni. (2 éves lesz a gyerekem) Persze mostmár várom a munkát, de én tök jól megvoltam itthon és én úgy érzem, nekem ez a 2 év egy nagyon szép időszak volt, megkockáztatom, hogy eddigi életem legszebb időszaka, minden nehézségével együtt...

Örülök, hogy írtatok, mostmár jobban átérzem mások helyzetét...köszi. :)

Már csak azt remélem, hogy a tesóval is így lesz.

2013. ápr. 2. 15:41
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

kulfoldon elek, semmi segitsegem. Az elso babaval egy faluban eltunk. Ha setalni is mentunk, csak oregekkel talalkoztam. Lanyom nagyon siros volt, rengeteget ejszakaztam. teljesen depis voltam, foleg hogy van hogy napokig nem latjuk a ferjemet.

Azota megszuletett a masodik lanyom is (4 honaopos). Elkoltoztunk, kozel a varos. Ha csak a napi bevasarlast is kell inteznem, legalabb latok embereket magam korul. Nagyon sokat szamit lelkileg. Minden nap 5-kor kelek, mire megetetem a kicsit, mar keltenem kell a 4 evesemet.

Van hogy 9-ig ki van takaritva es meg van fozve. Na ilyenkor irany a varos (szep ruhaban, kifestve stb). MAsodik lanyom egy angyal.

2013. ápr. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Azért kérdező, mint írtad, neked is átfutott az agyadon, a kiírt kérdésben még nem így írtad. Én nagyon örülök, hogy nem adtam fel a szoptatást. Ennek is megvan az előnye, remélem főleg a gyerkőc részére, de a körülöttem lévő kismamák, akiknek tápszeres a babájuk, sokkal mobilabbak: könnyebben tudják apára/mamára hagyni a gyerkőcöt. Őszinte leszek én ezt irigylem tőlük sokszor. Ugyanakkor nincs annál szebb, amikor reggel arcsimogatással ébreszt, hozzám bújik átkarolva a vállam, reggeli szopizás és bohóckodás még az ágyban. De tény, hogy az első 3 hónap miatt tényleg nem bírnám még egyszer, főleg, hogy Ő már nagyobbacska lenne és vele is kellene foglalkoznom.

Szóval, azért mint látod, sok anyukába megfordul a gondolat, még benned is!

2013. ápr. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Persze, átfutott az agyamon, hogy pl. nem lesz tesója,vagy hogy még várhattam volna, de sosem gondoltam komolyan, ellenben sok anyukával a környezetemben. Nem egy olyan van, aki bölcsibe adta a gyerkőcöt (7-8 hósan, nem anyagiak miatt az tutibiztos), van aki most fogja. Ismerek olyant, aki egy hónapos baba mellől ment bulizni...Szeretném őket érteni...:)Mert nekem furcsa ez, de nem akarom/merem tőlük kérdezni az okot, mert nem akarom megbántani őket.

Nekem pl. hónapokig eszembe sem jutott elmenni mellőle, hiába volt tápszeres...


Az is igaz, hogy én városban lakom, nem tudom elképzelni, milyen lehet falun élni.

2013. ápr. 2. 18:37
 10/15 anonim ***** válasza:

Azért szerintem ne írjatok le olyat, hogy aki azt mondja, hogy ez volt élete legboldogabb időszaka, az hazudik.

Mert én bizony így érzem, annak ellenére, hogy természetesen nekem sem volt könnyű.

De nekem nem hiányzik a nyüzsgés, az állandó rohanás, a jópofizás, én igenis élvezem ezt a nyugodt, meghitt életmódot, amiben azóta élek, mióta megszületett a kisfiam.

Nem muszáj elhinni, de akkor is így van :)

2013. ápr. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!