Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Vitatigrist mikortól adnátok...

A Vitatigrist mikortól adnátok babáknak?

Figyelt kérdés
A kö9rtésre gondolok inkább, mint az epresre.7 hónapos a fiam, szerintetek lehet neki már adni?
2013. máj. 24. 08:21
 1/7 lencsefőzelék ***** válasza:
Ha már ebben a korban mérgezni akarod, akkor add neki nyugodtan. Most rákerestem az összetevőire, és vagy cukor, vagy fruktóz-glükózszörp (ami még rosszabb, mint a cukor), vagy mindkettő van benne. Inkább frissen facsart zöldség- és/vagy gyümölcslevet adj neki!
2013. máj. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Max. 2 éves korától, de 3 éves kortól biztos, az óvodában már úgyse lehet óvni, ott is kap mindenféle cukros, tartósítószeres, színezékes inni- és ennivalót.
2013. máj. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok cukor ellenes...

1 évesen kapott először kis szívószálas üdítőt.

2013. máj. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én sem vagyok cukorellenes, hiszen szinte minden bébiételbe tesznek, kikerülhetetlen. Csak kérdeztem,mert van a környezetemben 1-2 anuyka akik 1 éves kor alatt adtak neki, mondván "csak gyümölcs". Én óvatosabb anyuka vagyok, sok mindennek utánakérdezek, utánaolvasok,és más anyukák tapasztalatait is kikérem.

Ezért érdekelt ez is, hogy ki mit mond országszerte.

Köszönöm a válaszokat. Úgy döntöttem,hogy nem adok neki.

Egyébként frissen turmixolom már neki a gyümölcsöket. Eddig babakajákat evett, de mióta lehet kapni frissen, inkább turmixolom. Ebédet mindig főzök neki...

Köszi a válaszokat mégegyszer mindenkinek!

2013. máj. 24. 09:54
 5/7 sumergo ***** válasza:
A lányom másfél éves múlt, de még nem kapott. Majd egyszer. Félre ne értsetek, nem vagyok egészségmániás, de ezek az erőszakosan egészséget sugalló cuccok marketingstratégia miatt kapnak ilyen nevet, és általában a legkevésbé egészségesek. Sima gyümölcsleveket kap, minimum 50 % gyümölcstartalommal, de általában 100 %-ost veszek neki, ha gyümölcslevet akarok vele itatni. A leggyakrabban azonban vizet iszik.
2013. máj. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 lencsefőzelék ***** válasza:

Attól, hogy nem vagytok cukorellenesek, a cukor még méreg.

Olvassátok el William Dufty Cukor blues c. könyvét vagy ezt a cikket:

[link]


"És a finomított cukor is?


Igen! Annak minden fajtája, a fehér, a barna, a "nyers", a melasz. Számos doktor egyenesen méregnek nevezi. Például dr. William C. Martin, aki szerint a finomított cukor méreg a szervezet számára, mert megfosztották az élet erejétől, fehérjéitől, enzimjeitől, vitaminjaitól, ásványaitól, ami eredetileg a cukornádban, vagy a cukorrépában volt. Ami megmaradt az "csupaszra finomított szénhidrát" azaz kalória. (Ezt ne keverjük össze a növényi szénhidráttal, ami nem finomított.) De még annál is rosszabb, mert a testbe bekerülve elvonja a szervezetből a vitaminokat, ásványi anyagokat az emésztésére, de-toxikálására és kiürítésére való törekvésében.


A cukor az emésztés során erjesztő hatású, amikoris ecetsav, szénsav és alkohol keletkezik. Az ecetsav, de főleg az alkohol nagyon erős romboló hatású a bél membránjaira. Az alkohol még a vesét is roncsolja, kihatással van az idegrendszerre. A cukor-fogyasztás savasító hatást vált ki, ennek ellensúlyozására a testben már meglevő ásványi anyagokat kell a szervezetnek előszednie, hogy kiigazítsa a pH egyensúlyt. Például nátriumot, káliumot, magnéziumot, kalciumot. Rendszeres cukor-fogyasztásnál a test kénytelen például a hiányzó kalciumot már a saját csontjaiból is előszedni, ezzel csontritkulást okozva és súlyosbítva a fogszuvasodást, amit eredetileg a cukor erős savassága váltott ki.


A túl sok cukor fogyasztása végül is minden szervre kihat. Eredetileg a májban glukóz (glycogen) formájában halmozódik fel és a máj megduzzad. Ha a máj elérte a növekedésének felső határát, akkor a feles glycogen visszakerül a vérbe zsírsavak formájában. Ezek a test minden kevésbé aktív helyein (has, ülep, csípő, combok stb.) rakódnak le, majd az aktív szerveken (szív, vese). Az egész testet igénybe veszi, a vérnyomás is megváltozik. A paraszimpatikus idegrendszerre is kihatással van, és az azt szabályozó kisagyra is, amit paralizál. Belezavar a vér-keringésbe és a limfatikus rendszerbe is. A vörös vértestek minősége romlik, a fehér sejtek száma túlságosan is megnő, ami lassabb szövetnövekedéshez vezet. A test ellenálló képessége leromlik, mikróbák terjedését idézve elő. A B vitamin készlet is leapad, mert a cukor-fogyasztás a B vitamint termelő hasznos bél-baktériumok pusztulását váltja ki. A hasnyálmirigyre is meglehetősen károsan hat, mert túldolgoztatja azt, és ezáltal kiteszi más zavaró reakcióknak.


Minden túlzott cukor-fogyasztó népcsoport az átlagosnál rövidebb életű. Sajnos egy intő példa erre számos, csoport-kolóniákban élő ausztráliai bennszülöttek, akik a túlzott cukor-fogyasztásuk miatt az átlagéletkoruk a 40-50 év között van. De még szörnyűbb az a közöny, ami ezt körülveszi."

2013. máj. 26. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A túl sok cukor... de a nem sok, az nem sok...
2013. máj. 26. 07:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!