Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem igazán van segítségünk...

Nem igazán van segítségünk rokoni részről, valakinek esetleg ötlet?

Figyelt kérdés

Megpróbálom felvázolni a helyzetet. Van egy 25 hónapos lányunk, akaratos, dackorszakos, mint egy ilyen korú gyerek, de ha valaki kedves vele, akkor nagyon cukorfalat tud lenni. Nagyon szeretjük, de attól még egy pár is vagyunk, néha szükség van szabadidőre. Másfél hónapja jár a leányzó bölcsibe, de értelemszerűen ilyenkor az apukája dolgozik, én pedig az itthoni teendőket végzem és az itthoni munkámat. Rokoni segítségünk egyáltalán nincs, a párom szülei alkalmatlanok rá, és nem is érdekli őket az egész, az én szüleim pedig vidéken laknak. Mi Budapesten, Kőbányán. A húgom lakik még itt Pesten, aki ma jelentette be, hogy a holnapra megbeszélt segítséget lemondja, meg amúgy is elfelejtette. Holnapra nekünk egy baráti találkozó lett leszervezve úgy egy hónapja már, tehát elég csúnyán pofon vágott a dolog.

A kicsi lányra hetente egy délután 2-3 órát vigyázni szokott egy barátunk, egyetemista leányzó, és két hetente vasárnaponként szintén 2-3 órát egy másik barátunk. Viszont értelemszerűen egy baráti összeröffenést nem lehet megszervezni, lévén valaki mindig kimarad így belőle. A holnapi dolog is maximum váltott műszakban oldható meg, teszem azt én délelőtt, az egyik leányzó pedig délután van a leányzóval. Elvinni nincs értelme őt egy biliárdterembe, vagy teázóba, hiszen nem fog két évesen egy helyben ücsörögni órákon keresztül.

Bébiszitterre nincs pénzünk, nincs esetleg valakinek valamilyen ötlete erre az esetre megoldásnak? Nem is tudom, esetleg más hasonló helyzetű, korú gyerkőccel rendelkező anyuka, akivel össze lehetne beszélni, vagy nem is tudom.


2013. máj. 24. 14:05
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
72%

Nekem még ennIt sem segít senki mint neked:)))

Mi olyan programot szervezünk ahová a gyermeked is jöhet...

2013. máj. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
72%

Szervezetek olyan programot ahova lehet vinni gyereket.

Más megoldás nincs.

2013. máj. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

Nem nyugtat meg, hogy van akinek rosszabb hidd el. :)

Barátokkal megyünk, nem tud a gyerekünkhöz alkalmazkodni másik 10 ember, no meg iszonyatosan anyás, neki kb. a velem levés, séta, játszótér az, ami megfelel, és igazán egy játszótéren nem lehet túl jól elszórakozni egy baráti társasággal.

2013. máj. 24. 14:12
 4/35 A kérdező kommentje:
Kérném, hogy ha nem hasznos válasz születik, akkor inkább ne szülessen meg. :) Én megoldást keresek, nem pedig azt a választ, hogy nincs megoldás, köszönöm.
2013. máj. 24. 14:13
 5/35 anonim ***** válasza:
82%

Akkor fogad el, hogy anya vagy és most ez a dolgod.

Nem értem miért ne lehetne olyan programot szervezni. Mi baráti körünkbe is van jó pár anya de soha nem volt ebből gond.

2013. máj. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
2013. máj. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Lehetőségek:

- Nem mentek el semmi programra.

- Viszitek a gyereket is

- Bebiszittert fogadtak alkalmanként. Havi pár ezer forint nem vág földhöz. Ha megis, akkor az elso két lehetőségből kell választani.

2013. máj. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
Az otthon segítünk nem bebiszitter szolgálat, ok inkább támogatást adnak - nem anyagit- nem megcsinálják valamit helyetted....
2013. máj. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Az "otthonsegítünk" nem jó ebben az esetben, mert nem babysitterek, hanem "csak" otthon segítenek, veled együtt: takarítani, együtt bevásárolni, szóval társaságot adnak a munkában, de többet nem. Szóval szerintem ebben a helyzetben egy fősulis/gimis lány segítene 1000 Ft körüli órabérben. Gondolom, nem rendszeres alkalomról van szó.
2013. máj. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
Nem egész napos programra mentek el,így pl.az ismerős lány tudja vállalni egy pár órára,pláne ha előre lefixált az időpont,vagy szervezzetek több találkát,amikor mondjuk a gyereket is vinni tudod úgyis pl.hogy nincs ott mindenki egyszerre,így nem tragédia,ha nem tudsz elmenni vmelyik nagyobb összeröffenésre.
2013. máj. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!