Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek is csinál ilyet, hogy...

Nektek is csinál ilyet, hogy nem alszik egész nap?

Figyelt kérdés

Másfél éves a kisfiam, és már harmadszor csinálja, hogy nem alszik délután (sem) :(. Nem egymás utáni három nap, csak az elmúlt két hétben.

Cafatokban vannak az idegeim, egy órán keresztül próbáltam elaltatni, de most feladtam.

Viszont azt sem szeretném, ha ezt megszokná.

Ilyenkor este korán kidől, és délután nem tudunk elmenni sehova (vásárolni), mert tök nyűgös.

Nálatok is előfordul ilyen?


2013. máj. 24. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, az enyém!!!! (ő 22 hónapos) Ma sikerült 1 óra alatt elaltatni, ma nem adtam fel, de tegnap és tegnapelőtt nem aludt semmit, pedig álmos, nyűgös volt! Múlt héten is volt ilyen kétszer is. Amúgy meg csak berakom az ágyába és egyedül elalszik, normál esetben nem is kell altatni. Ja és ő este sem dől ki előbb, sőt, korábban is kel mostanában a szokásosnál!
2013. máj. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen, de ha nem akár aludni, akkor is feküdnie kell az ágyában. Lehúzom a redőnyt, berakok neki a magnóba valamilyen mese cd-t. Általában elalszik, de van, hogy csak feküdt és hallgatta a mesét.
2013. máj. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
És mikor kel reggel, mit csináltok? Mert az enyém 17 hónapos, negyed nyolc körül keltem, és kb fél 10-től majd délig játszóterezünk, így elalszik fél egy körül. Persze délután is ugyanez, fárasztom, ahogy tudom. Rémálom lenne, ha nem aludna, akkor csinálom meg a házimunkát.
2013. máj. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szia.a kisfiam 22 hónapos.kb 2 hónapig nem aludt nappal semmit sem.de legalább nem volt nyűgös.most viszont észrevettem hogy ha délután elmegyünk sétálni akkor elalszik.úgyhogy van amikor nyűgös és nem akar aludni előveszem a babakocsit és tologatom benne akár az udvaron,akár bent ha rossz idő van.és most ott tartunk hogy majdnem minden nap alszik egy kicsit.:) így én is tudok pihenni egy kicsit.próbáld ki hátha nektek is beválik
2013. máj. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nah, szép kilátások :).

Ő cicin alszik el, hol az ágyban, hol le kell vele ülni a kanapéra (ott valahogy jobban elalszik, mert az ágyban izeg-mozog, ott meg "összecsomagolom" az ölemben, és mikor már alszik, akkor teszem az ágyba). Most is már többször majdnem elaludt, de aztán valamiért mindig kizökkent.

Mi zenét szoktunk hallgatni közben, szintén leengedem a redőnyt, átlag 15-20 perc alatt szokott elaludni (van, hogy hamarabb is).

Egyébként minden úgy volt ma is mint máskor. 8-kor ébredt (ez nála még kicsit korainak is számít, fél 9 körül szokott), dél előtt kint voltunk az udvaron, ebédelt, aztán meg nem aludt :(. Én is mindig fárasztom, de szerintem ott a gond, ha átesik a holtponton (mint pl. ma is). Mindig ahhoz képest igazítom a lefekvést, hogy mikor kelt reggel.

Ez a mese dvd jó ötletnek tűnik, mert már kezdik érdekelni a mesék, most is egy mesekönyvet akart mindenáron nézegetni, de sajna nem tudunk cicizni is meg olvasni is. Már próbáltam, hogy cici helyett könyvet nézegetünk, meg mesélünk, de nem volt jó neki, csak szenvedett, hogy lássa a könyvet is, de azért a cici is bent legyen :).

Azt is próbáltam már, hogy fejből mesélek neki miközben szopizik, de akkor meg annyira oda koncentrál, ismételgeti a szavakat, meg próbálja azt csinálni ami a mesében van (pl. integet). Sőt, néha már előre mondta mi következik, és előre integetett, mikor azt a mesét mondtam, amit már ismert. De ezt a dvd-t kipróbálom, hátha beválik a zene helyett (vagy mellett).

2013. máj. 24. 15:01
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a babakocsis tippet, régen nekem is rengeteget aludt benne, de mostanában nem nagyon akar sajna, bár már régen próbáltam, lehet megint megpróbálkozok vele.

Kedves 2-es, adnál nekem tippeket mesére? Ti milyeneket hallgattok?

Köszönöm szépen mindenkinek a választ!

2013. máj. 24. 15:04
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia, hát leginkább Gryllus Vilmos cd-k, de a kedvenc a Maszkabál, foglalkozásokhoz vannak dalok, van orvos, kalóz, bohóc.

Van néhány Halász Judit, meg régi bakeliten mesék. De szerintem csak hallgassa ne nézze.

2013. máj. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi, megnézem őket. Én is kifejezetten olyanra gondoltam, amit csak hallgatni kell. Nem tudom, hogy így mennyire köti le, de ki fogom próbálni.

Amit én meséltem neki, az olyan volt, hogy az egyik könyvében van egy mese, azt sokszor nézegettük, és így képben volt mikor meséltem neki, de nem tudom, hogy így mennyit ért meg belőle, bár úgy gondolom, már elég sok mindent, csak nem tudom, hogy leköti-e.

De köszi szépen, megnézem amiket írtál és kipróbáljuk :)!

2013. máj. 24. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!