Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan veszed rá másfél éves...

Hogyan veszed rá másfél éves gyereked, hogy megegye a zöldségeket, főzelékeket?

Figyelt kérdés

Kisfiam másfél éves. Kb. 5-6 hónapos korától folyik a hozzátáplálás. Eleinte mindent megevett nagy örömmel, bármilyen zöldséget adhattam Neki. Aztán jött a husi, eleinte beleturmixolva a zöldségbe, aztán már külön. Lassan elmaradt a turmixolás, jött a darabos zöldség, főzelék, szeletekre vágott hús. Azt vettem észre, hogy sorrendet állít fel evés közben :-) pl. először a húst eszi meg, aztán a zöldségeket, majd almát. Ha volt kenyér a tányérján, akkor a hús után a kenyér jön. Most már egyre nehezebben fogadja el az almát, zöldségeket stb.

Miért van ez? Hogyan tudjam rávenni, hogy újra örömmel, ne félórás tortúra után egye meg a zöldséget? (azt próbáltam ki, hogy addig nem teszem elé a húst, amíg a zöldséget meg nem eszi, ez mondjuk bevált, de nagyon sokáig kell várni, míg hajlandó hozzálátni és ráadásul sír is, azaz visít amíg meg nem unja és nagy nehezen megeszi a főzelékfélét)


2013. máj. 24. 15:26
 1/4 gabszem ***** válasza:
nálunk ugyanez a helyzet, kb. 2-3 féle főzeléket eszik meg (krumplifőzelék, spenót) ezeket minden héten csinálok két napi adagban. De ugyanúgy mint magunknak sok foghagymával, sóval, borssal. Így szereti. Néha kap üveges kajákat, azokat most jobban megeszi. Korábban minden nap én főztem neki, nem akartam üvegeset adni, de elkezdett válogatni.
2013. máj. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen-igen :-) ez a megfelelő szó. válogat.


Én nem merek adni Neki üvegest, mert tele van cukorral, keményítővel és sóval. Mindig itthonit kap (azaz 90%-ban)


Köszönöm a választ :-))

2013. máj. 24. 15:35
 3/4 anonim ***** válasza:
48%
Én jutalmazom. Ha megeszi a 3-4 kanállal, kap valamit, amit szeretne (pl. sajtot, vagy kenyeret), és így tovább.
2013. máj. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Off: nem tudom milyen bébiételek közelébe kerültél, én még egyet sem láttam, amiben só vagy cukor lett volna (kivéve a Hamanek desszerteket, az kb. lekvár...)

Vagy itt olvastad a gyakorin? :D


On: szerintem úgy egyen, ahogy szeretne. Kenyeret felesleges adnod neki, csak elveszi a helyet az értékes tápláléktól.

2013. máj. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!