Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idő telt el a babádnál...

Mennyi idő telt el a babádnál a mászás, kúszás, ülés, felállás és a járás között?

Figyelt kérdés
Az én 9 hónapos kisfiam még csak kúszik és nem mászik. Igaz ezt is csak később kezdte. Akkor ez azt jelenti, hogy mindent később is fog csinálni?
2009. okt. 5. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 7, 5 hónaposan kezdett kúszni, aztán 8,5 hónapos korában egy napon tanult meg ülni, mászni, felállni, sőt még egy foga is kijött aznap. Ne aggódj semmiről nincs lemaradva a kisfiad, lehet holnap már mászni, ülni fog.
2009. okt. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Minden gyerek mást csinál hamarabb vagy később, mint a többi. A fiam 6-7 hósan már ült, 10 hónaposan egyedül elindult, ugyanakkor beszélni csak 2,5 évesen kezdett.

Nincs elkésve, ha 9 hónaposan még kúszik. Egyáltalán nem jelnti azt, hogy mást később fog csinálni, mint a többiek.

2009. okt. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én babám 6 hósan kúszott-mászott, 7 hósan felállt, aminek nem nagyon örültem, ugyanis ülni még nem tud és ha elfárad a lába akkor van borulás.
2009. okt. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
a fiam 7.5 hónaposan kezdett kúszni, 10 hónaposan felállt és azonnal elkezdett kapaszkodva menni. Persze fel is ült ekkor. Csak 11 hónaposan kezdett mászni, már azt hittük, kihagyja. Most 14 hónapos, még nem megy egyedül, de már néha egyedül áll, szerintem hamarosan elindul. Az nem jelent semmit, ha még nem mászik a babád, a barátnőm fia 11 hónapos koráig csak gurult, akkor kezdett el mászni. Aztán egy héttel az egy éves szülinapja után már önállóan elindult. Szóval, elég nagyok az egyéni különbségek.
2009. okt. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!