Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1-1,5 éve felbontott vigantolt...

1-1,5 éve felbontott vigantolt odaadhatok kisbabának?

Figyelt kérdés
Van itthon, fel lett bontva kb. 1 éve. Ma kéne elkezdenem neki adni, frisset kiváltani viszont nincs pénzem. Jövő hét kedden tudok neki frissen venni. Lesz tőle baja ha a bontottat adom neki? És attól lehet baja ha jövő héten kezdem el? 2 hetes baba.
2013. máj. 27. 22:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy lejárt-e vagy sem. A felbontás nem befolyásolja a lejáratot.
2013. máj. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Elvileg 2015. 11.hóig jó, de nem tudom, hogy ez nem csak bontatlan üvegre érvényes?
2013. máj. 27. 22:15
 3/10 Kerria ***** válasza:
olaj..így nehezen romlik, nyugodtan add neki.
2013. máj. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az olaj avasodhat, én nem adnám. Főleg nem egy két hetesnek. Receptre 300 ft a Vigantol.
2013. máj. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A gyógyszer nem háztartási olaj...Az számít, amit a betegtájékoztató ír, az pedig a következő:


5. HOGYAN KELL A VIGANTOL CSEPPEKET TÁROLNI?

Legfeljebb 25 °C-on, a fénytől való védelem érdekében az eredeti csomagolásban tárolandó.

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!

A dobozon feltüntetett lejárati idő (Felhasználható:) után ne alkalmazza a Vigantol cseppeket. A lejárati idő a megadott hónap utolsó napjára vonatkozik.

Ne alkalmazza Vigantol cseppeket, ha annak zavarossá válását, bomlását észleli.

A gyógyszereket nem szabad a szennyvízzel vagy a háztartási hulladékkal együtt megsemmisíteni. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy szükségtelenné vált gyógyszereit miként semmisítse meg. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.

2013. máj. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Kerria ***** válasza:
Kedves 5-ös én is ezt kerestem... gyorsabb voltál :)
2013. máj. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A tájékoztató szerint adhatom neki. Tényleg csak 300 forint? Ez biztos? Azt hittem több ezer fornit, akkor rosszul emlékszem?
2013. máj. 27. 22:53
 8/10 anonim ***** válasza:
4es vagyok. Nemrég váltottam ki, azt hiszem 315ft volt. Kérj receptet az orvostól azon rajta van az ára. Ha van recepted, gondolom kaptàl amikor megszületett a pici, akkor rögtön meg is tudod nèzni, de neten is fent kell, hogy legyen. Én is meglepődtem, de tényleg ennyi volt!
2013. máj. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Megnéztem, egész pontosan 312ft receptre.
2013. máj. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Másfél éves Vigantolt nem adnék. Esetleg fél éveset, ha eddig hűtőben tároltad felbontás után.

300 ft körül van, inkább kérjetek újat, vagy várj vele 1 hetet, akkor sem lesz semmi baj, ha kimarad egy kevés.

2013. máj. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!