Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek adjam a kislányomn...

Szerintetek adjam a kislányomnak az antibiotikumot?

Figyelt kérdés
6 hónapos,egy hete náthás,piros a torka.Pénteken voltunk orvosnál,tegnap voltunk ellenőrzésen..Írt fel antibiotikumot,de azt mondta,hogy csak akkor adjam,ha még mindig nyugtalanul alszik,nyűgös és nem igazán tud enni.Most már jobban aludt,nincs láza.Tudom ezek alapján nem kellene,de félek,hogy anélkül nem fog meggyógyulni.Nagyon szörcsög még mindig.Ti adnátok neki ebben az esetben?
2013. máj. 28. 09:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Náthára nem szoktak antibiotikumot felírni, mivel ezt vírus okozza, amire az antibiotikum hatástalan.

Akkor kellhetne a gyógyszer, ha a betegség bakteriális felülfertőzésbe menne át, ezt viszont nem a szülő dolga eldönteni, hanem az orvosé.


Én sürgősen elgondolkoznék orvosváltáson, ha az "orvos" ilyen felelőtlenül osztogatja az antibiotikumot, ráadásul ilyen pici babánál.

Megfázásra bővel elég a Cebion csepp és a gyakori orrszívás.


Ha nem megfázás, hanem bakteriális fertőzés, akkor talán indokolt lehet, de akkor sem értek egyet azzal, hogy rád bízza a döntést. Az antibiotikum nem enyhe gyógyszer, csakis indokolt esetben szabad alkalmazni.

2013. máj. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az enyém is most lett 6 hónapos, kb. 4 hete lett náthás. Írt fel a doki antibiotikumot végszükség esetére.

Először Cebiont, Fenistil cseppet és Calcimuscot adtam neki és szívtam az orrát. Kb. 1 hét múlva kötőhártya gyulladást kapott, akkor visszavittem, kapott szemcseppet. Akkor rákérdeztem az antibiotikumra, és azt mondta a doki, hogy akkor kezdjem neki adni, ha 38,5 fölé megy a láza (nem volt lázas), vagy mélyebbről kezd köhögni.

Újabb egy hét múlva még mindig köhögött (nem csúnyábban), felhívtam a dokit, hogy mit csináljak vele. Azt mondta, hogy kezdjem el az antibiotikumot, mert ilyen elhúzódó köhögés esetén már el lehet kezdeni. Adtam neki, de közben megint betaknyosodott, megint szívni kellett az orrát, és hurutosan kezdett köhögni. Akkor csinált a doki tenyésztést az orrából és a torkából, egy baci tenyészett ki az orrváladékból, de semmi komoly. Gyulladáscsökkentőt kapott, de azt is csak azért, mert még volt panasza. Hétvége óta kapja ezt a gyógyszert, már teljesen jól van.


Ezt csak azért írtam le, mert az én dokim sem ad azonnal antibiotikumot, de ugyanúgy felírja, hogy ha úgy adódik ne maradjunk hétvégére gyógyszer nélkül. Én a helyedben még nem adnám ha jól alszik és nem lázas, mert ha csak náthája van, akkor nem gyógyul meg hamarabb.

De ha nem vagy benne biztos, akkor inkább hívd fel a dokit.

2013. máj. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy válaszoltatok.Azért nem tudom eldönteni,mert a közérzete jó,így nem tudom,hogy fájhat-e a torka,én nem úgy veszem észre,hogy nehezebben nyelne,viszont gondolom egy torokgyulladás nem múlik el magától, de láza meg nincs...nem tudom.Az a baj,hogy most nem rendel az orvos.Azt hiszem délutánig még várok.
2013. máj. 28. 09:40
 4/8 anonim ***** válasza:

Már miért ne múlna el egy torokgyulladás magától???????

Ezt a hülyeséget, már bocsánat.

31 vagyok, 17-18 éves koromtól, mióta magam döntök, nem szedek semmilyen gyógyszert.

Évente egyszer tél elején általában elkap egy torokgyulladásos, orrfolyós betegség enyhe hőemelkedéssel.

Sosem szedek semmi kemikáliát rá, csak teákat iszok és pihenek.

Az szervezet mindig saját maga győzi le a betegséget, a gyógyszer csak segítséget nyújt az immunrendszernek ha már nagy a baj.

2013. máj. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Nyilván nem a náthára írja fel a doki az antibiotikumot, hanem a bakteriális felülfertőzésekre, és azért kell vele várni, mert nem biztos, hogy szükség lesz rá.

Ha nem nyűgös, nem sírósabb, nem étvágytalan, akkor nem valószínű, hogy fáj a torka.

A szörcsögés tudom, hogy zavaró, de arra csak az orrszívás van. Gondolom használtok sóoldatot és orrcseppet is. Mást nem tudsz tenni. Az enyémnek annyit kellett szívni az orrát, hogy sokszor véres váladék is jött belőle, de még akkor is szörcsögött szegény. :-(

2013. máj. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
4-es igazad van,csak abból indultam ki,hogy mióta szoptatok,háromszor volt olyan torokgyulladásom,hogy csillagokat láttam a fájdalomtól és nem használt semmilyen házi praktika.Köszönöm mindenkinek,még akkor várok egy kicsit.
2013. máj. 28. 10:28
 7/8 anonim ***** válasza:

nálunk jóval kisebb korában volt torokgyuszi, és átment hurutosba. fel voltam háborodva az antibiotikumon, de végül az gyógyította meg. bíztam végül az orvosban.

ha nem adja, akkor lehet, hogy nagyobb lett volna a baj.

és mindenki állította, hogy vírusra nem adnak antibiotikumot. én örülök, hogy nem arra vártam, hogy magától meggyógyul, mert lehetett volna belőle tüdőgyulladás is pl.

2013. máj. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nálunk sem volt láz.

visszamentünk a dokihoz, én azt hittem, hogy jól van a baba, de rosszabbul lett. akkor írta fel az antibigyót.

szerintem megfontolandó.

2013. máj. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!