Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcéma, v agy bőrgomba (kép)?...

Ekcéma, v agy bőrgomba (kép)? Háziorvoshoz, vagy bőrgyógyászhoz érdemes fordulni?

Figyelt kérdés

Ez a bokája:

[link]


Ez a karján:

[link]


Ez a térde alatt:

[link]


Több helyen is van, nem múlik 1 hete, csak jönnek elő.

Csak anyatejes, semmi új ételt nem ettem én sem, mosószert se váltottam, semmi új dolog nem jött az életébe, ezért teljesen tanácstalan vagyok mi lehet és mitől, most múlt 4 hónapos, fürdetője, krémje is gyógyszertári kezdetektől.


Félek, hogy ha orvoshoz viszem, csak automatikusan felír szeteroidos krémet, azt meg el akarom kerülni.


2013. máj. 29. 09:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem most ne használj még patikai fürdetőt sem, krémet meg eleve nem kell, csak ha nagyon száraz a bőre. A kép alapján nem igazán lehet eldönteni, hogy mi ez, első körben kérdezd meg a védőnőt illetve a gyermekorvost.

Nem hinném, hogy szteroidos krémet írnának fel, de ha mégis, még mindig elviheted bőrgyógyószhoz, mielőtt bármivel is elkezded kenni. Annál is inkább, mert több szem többet lát.


Javulást kívánok és ne idegeskedj, inkább mielőbb vidd el orvoshoz a kicsit. Ha jön a meleg, még nehezebb lesz, főleg ha a hajlataiban is van ilyen folt.

2013. máj. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én egyenesen a bőrgyógyászhoz vinném!

A szteroidos krém sem ördögtől való!!!

Ami egy hete jött ki, az nem hámlik?

Nekem olyan pikkely somör szerű ez.

2013. máj. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez szerintem ekcéma,bár nem vagyok orvos,de az én 9 hónapos kisfiam is így néz ki.

Sajnos ritkán én is Elocommal ( szteroidos) kenem, mert ha bedurran neki,akkor nem segít semmi más. Egyébként meg Babé érzékenybőrre való testápolóval napi 3- szor,most például nincs rajta semmi, tök szép a bőre.

Próbáld ki ezt a testápolót,hátha...

2013. máj. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem hámlik.

Bőrgyógyászatra kell beutaló nem?

2013. máj. 29. 09:38
 5/12 A kérdező kommentje:

Még az az érdekes, hogy pont a fején nincs pedig ahogy olvasom, ekcéma ott kezdődik.

1 napja jelent meg a nyakán is 2 folt, de eddig ott nem volt.

2013. máj. 29. 09:45
 6/12 anonim ***** válasza:
ez szerintem ekcéma, de tuti nem gomba. Nem is kell szteroiddal kezdeni. mondd meg hogy először adjon mást aztán ha nem javul tőle akkor még mindig lehet szteroiddal próbálkozni. Vna speciális gyógyszertári fürdető is, amit receptre kell kiváltani úgy csináltatni, nem a sima amit álltalában adnak. Több babát ismerek akinél az használt. Direkt érzékeny bőrú babáknak van.
2013. máj. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez nekem is ekcémának tűnik. Nem feltétlenül a fején jön ki, mert pl az én kislányomnak elég durva ekcémája van, de mégsem volt a fején és a nyakán egyszer sem.
2013. máj. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, délután elviszem egyenlőre a háziorvoshoz.


Kutyánk is van, remélem ez nem fog gondot okozni a későbbiekben.

2013. máj. 29. 10:52
 9/12 anonim ***** válasza:
nem hinném hogy a kutya miatt lenne.
2013. máj. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem inkább ekcémának tűnik de a doki a biztos. Tudomásom szerint a bőrgyógyászatra nem kell beutaló max időpontot kell kérni mert van ahol úgy rendelnek.
2013. máj. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!