Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg csak 1 éves kor után...

Tényleg csak 1 éves kor után adjak a kislányomnak tejtermékeket, és lisztes dolgokat?

Figyelt kérdés
Gyerekorvosunk szerint majd 1 éves kor után vezessem be az étrendjébe a tejtermékeket, glutént.Addig csak zöldség, gyümölcs, husi legyen étlapon. A családban nincs alergiás, ugyhogy ez nem indokolja a fokozott óvatosságot. Halgassak a gyerekorvosra, vagy próbálkozzak előbb ezekkel az ételekkel? Mi a véleményetek?
2009. okt. 5. 21:57
 1/7 anonim ***** válasza:

1. Én adtam 6 hós kortól kezdve, nem volt gond.

2. Külföldön (Németországban) most már azt mondják, hogy mégis inkább előnn kell adni a liszteset és a tejet is, akkor amikor még szopik a gyerek, mert akkor kisebb az allergia kialakulásának lehetősége. Pár éve még itt is az 1 éves kor felettet mondták.


Tehát az én véleményem, hogy minden túlzás rossz. A teljes tiltás is hülyeség és a túl korai sem jó. Én a gyereket figyeltem, ha kellett már neki a kenyér akkor megkapta, (ha még nem akarta úgyis kiköpte) és tejterméket is kapott ja ízlett neki.

2009. okt. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én lisztes dolgokat kb. 8 hónapos kora óta adom a kisfiamnak. Akkor nagyon keveset hízott és a dokinéni mondta ,hogy a főzeléket egy gyenge rántással turbózhatom neki. Tejtermékeket is valahogy akörül kezdtem. Joghurt,kefir,túró gyümölccsel. Most 1 éves,már minden tejterméket eszik, kivéve a tejet. Azt egyszerűen nem hajlandó meginni.
2009. okt. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tejtermékek (túró, joghurt) bevezetését 8 hónapos korban ajánlják. Ezután a sajt és a kefír.Az én fiam imádta ezeket.

Lisztes dolgokat is kapott. 7 hónaposan már kiflicsücsköt majszolt.

Én úgy voltam vele, hogy adok neki, de nem ezekkel lakjon jól. Szerintem Te is nyugodtan adjál neki tejes és lisztes dolgokat, de figyeld a reakcióját.

2009. okt. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én is ezen filózok, tényleg mindenhol mást hall az ember. Nekünk is az 1 éves kor feletti bevezetést mondja a dokink. Lassan 11 hónaposak vagyunk, úgyhogy szerintem várok még...kicsit. Úgy gondolom, hogy el lehetne kezdeni korábban is, csak oda kell figyelni mit adsz. Teljes kiörlésüt szeretnék, nem azonnal élesztőset. Engem az riaszt el, hogy mondjuk egy kifliben is több minden van, amivel akkor találkozik először a szervezet pl: liszt, vaj, tej, élesztő... Lehet, hogy csak túlparázom a dolgot!
2009. okt. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A védőnőm és a gyerekorvosunk szerint lisztet már 6 hós kortól lehet adni, mert kiderítették, hogy a lisztérzékenység génhez kötötten öröklődik.

Én adok neki, nincs baja.

2009. okt. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
tejtermeket, tejen kivul 8 honapos kor korul ajanlott adni, tejet 1 eves kor utan, glutentartalmu etelt pedig lassan 8 honaposan be lehet vezetni.
2009. okt. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

7 hónapos a kislányom, tejen kívül sokféle tejterméket kapott már, semmi baja nincs.

6 hónaposan adtam már neki babapiskótát, kiflicsücsköt, semmi baja.

2009. okt. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!