Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » (Túl) sokat tud az egy éves...

(Túl) sokat tud az egy éves lányom?

Figyelt kérdés

Egy éves a kislányom és úgy vesszük észre, hogy értelmesebb az átlagnál.

A védőnéni is el volt bűvölve, hogy miket tud, és még a másik védőnéninek is elmesélte, mert ilyet nem láttak még soha! ?


Amik már hónapok óta mennek Neki:


-ad puszit, azaz odanyomja a száját, ha kérjük. (7 hós kora óta)

-pacsizik

-pápázik

-táncizik, azaz dől ide-oda, ha mondom, "tánci"

-mutatja hol a lámpa, kutya, anya, apa, mama, papa, feje

-később már azt is mutatja, hol a füle, haja, lába.

-tapsizik a lábával, kezével, érti hogy melyiket kérjük éppen

-ha kérem (öltözésnél) emeli a kezeit, és ha mondom Neki, hogy vegye át a játékot a másik kezébe, amíg a karját átdugom a pulcsin, már teszi is át.

-ha mondom, hozzon játékot, megy, keresi.


-tudja a játékai 80%-nak a nevét (tedd bele a dobozba, vagy hozd ide kérlek a békát, zsiráfot, kacsát, labdát, telefonodat, babát, másik babát, könyvecskét, macikát, alvómacit, méhecskét, stb)

-Ha pl flakont fog, mondom rázza meg és nevetve rázogatja. :)

-Ha eldobni készül valamit, szólok, h ne tegye és visszahúzza.

-"kérdezi", hogy a szájába vehet e tárgyakat (a szájába imád venni mindent és megkérdezi, hogy az adott tárgyat beveheti e, azaz rám néz, nyőg és közelít a szája felé a tárggyal és megállítja!! Ha mondom, h szabad, beveszi, ha nemet mondok nem veszi, max "megkérdezi" még egyszer. :D)

-"kérem"-re egyből odaadja mai nála van.

-"cumikázzál", ha nyűgös, eszébe juttatom, h ezzel meg tudja magát is nyugtatni és már cumizik is. :)

-természetesen a gyere ide mondatot is régóta érti, de azzal azért néha huncutkodik.

-könyvecskéit hozza és mutatja, melyik állat hol van (néha téveszt)

-mutatja hol van az állat szeme, orra, stb

-ha mondom, szagolja meg a virágot, odahajol, nevet és mintha szagolna, de néha puszi lesz belőle. :D

-van egy kutyánk és ha mondom, h simizd meg, már nyúl és nyugodtan, szépen megsimogatja. :) (múltkor egy mini yorkit simogatott, aki kb fél kilós volt és annyira finoman csinálta, hogy csak lestek... Ezt is mutattuk Neki sokszor. Sok hasonló korú gyerek automatikusan üt és csap.. :)

-nem vehet le a polcokról, szekrényekből semmit és ezt elfogadta, csak áll, nézegeti, max hozzányúl és nem vesz le semmit. Nyitogathatja az ajtókat, szekrényeket, mert tudja, hogy csak annyit szabad.

-Mondja, hogy mama, ama, bu(m), persze ebben pl szerintem le van kicsit maradva és a járásban is, mert még csak lépeget, inkább kapaszkodva, szóval ez még nem tökéletes, de nem sürgetjük. :)

-Buc-buc-ol a játékokkal, velünk, ha kérjük és a fallal is, mert tetszik neki ahogy koppan. :D

-megcsikiz, azaz ha mondom, "csikizz meg", nevetve elkapja 3 ujjal a lábam, kezem, amit ér. :D


Húú, most több nem jut hirtelen eszembe. :)



Tudom, most lehet mondani, hogy még "csak" egy éves és majd lesz "rosszabb" is, de eddig is igyekeztünk jól nevelni és jól közvetíteni felé mit szabad, mi jó és mi nem. (következetesség, szeretet)

Hozzáteszem, egy viszonylag nyugodt kislány, de tud ám nagyon akaratos és hisztis is lenni, hogy úgy megfeszíti magát, hogy be sem tudom tenni a babakocsiba... (szóval ne mondja senki, h szerencsém van és CSAK azért ilyen "szófogadó"

TUDOM, hogy tuti lesznek harcok és nehézségek, ellentétek és kipróbálja meddig mehet, de arra vagyok kíváncsi, h most mit gondoltok. :)


Nem szeretném, hogy félreértsétek a kérdést, nem "kérkedni" szeretnék a lányommal, hogy Ő a legokosabb, (hiszen biztos nem így van! )de tényleg érdekel az anyukák véleménye, hogy mit gondoltok ezekről?

Az én környezetemben legalábbis óvónő, védőnő, anyukák és rokonok is azt mondják, elfogultság nélkül állítják, h átlagnál sokkal többet tud. :)


Köszi, ha válaszoltok!



2013. máj. 30. 14:33
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
78%

1) Ezeket mind tudta az enyém is

2) Most dicsekedni akarsz?? Más értelmét nem látom

2013. máj. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon ügyes, az én lányom is tudta mindezt egy évesen. Csak ő akkor már járt is, és sok szót mondott. Mondjuk rá is azt mondta a doki, meg a védőnő, hogy előrébb tart a koránál. De azért nem kell nagyon elszállni ám, nemsokára a többi vele korú szépen utoléri majd. :D
2013. máj. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem sokat tud,és nagyon ügyes! :)

Legyetek rá büszke!Biztos attól van,hogy jól neveltétek és mindig figyeltetek rá!

2013. máj. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
81%

???? Ne haragudj, de ez a kérdés most mi akar lenni?

Ezeknek a jó részét az enyém is tudja, sőt, a legtöbbet a kisfiam is produkálta ennyi idősen, pedig ő aztán soha nem volt egy zseni.

Minden bizonnyal ügyes, értelmes kislány, de ennek a listázásnak semmi értelme. Tényleg.

2013. máj. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Direkt írtam, hogy nem dicsekedni szeretnék, TÉNYLEG érdekel, hogy ki mit gondol!

A listázás nélkül hogyan mondjam el, miket tud és mi alapján válaszolnátok, hogy ez átlagos e? :(

Ne legyünk ilyen támadóak kérlek titeket!

Örülök, hogy a ti babáitok is ennyire ügyesek és tudom, hogy simán lehet, hogy nemsokára behozza más kicsi is.

Nem nézek le egy gyereket sem, mert nem csinál ilyeneket, egyszerűen sok hasonló korú kicsit látok a játszótéren (mert minden nap ott vagyunk) és látom, hogy nagyon "mások". A szüleikkel is. Semmire nem kérik, semmit nem mondanak Nekik, akiket legalábbis én látok. Lehet ezért nem tudnak még sok mindent..

A pozitív válaszokat köszönöm!

Várom a véleményeket! ;)

2013. máj. 30. 14:48
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de ezeket az én 1 évesem is csinálja.


Elárulom a hatalmas titkot: a tél hosszúra nyúlt, be voltunk zárva, így főleg az olvasás, beszélgetés, benti dolgok felé terelődött a tanítás, fejlesztés.


Amióta kiszabadultunk, azóta pedig beindult a mozgásfejlődés.


Én csak azt nem értem, miért mondja neked mindenki hogy kivételesen okos? Nekem azt mondják, hogy átlagos.

2013. máj. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nem extra, hogyezeket tudja. Nekem 3 gyerekem van, ezeket mindhárom tudta 1 évesen, illetve az első szülinapjuk előtt már elkezdtek önálóan járni. A legkisebb most 14 hónapos, és ő már néhány szót mond is.
2013. máj. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok, még egy pont eszembe jutott

3) A védőnők kb minden gyereket ugyanúgy dicsérik "elfogulatlanul". Ahogy újszülött baba mindig "szép formás", kicsit később "milyen erős ahogy kinyomja magát" még később "de okos, hogy pápát int" (ezt a lányom 7, a fiam 8 hónaposan kezdte). Kiegészíthetném, a lányom "okosabb" volt az átlagnál. Rengeteg szót ismert már, ügyes volt... A fiam nem beszélt semmit, de mozgása volt rettentően fejlett, és jéé, szinte ugyanazt mondta mindkettőre a védőnő az 1 éves státuszon... (elfogulatlanul, hidd el, sok anyának mondják ezt. volt egy barátnőm, az ő lánya tényleg az enyém mögött volt (2 hét különbséggel születtek, ugyanoda mentünk védőnőhöz, és kiegészítő értékelésként ugyanazt írta mindkét gyerekről. így gondolom arról is, amelyik viszont okosabb volt az enyémnél...)

2013. máj. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
76%

2. vagyok. Egy évesen én is büszke voltam nagyon, milyen ügyes és okos. Most már elmúlt két éves, még mindig nagyon okos, de van, amiben le van maradva. Okos, értelmes, beszél folyékonyan, énekel, mondókázik, de a szobatisztaság nála nagy mumus. Esze ágában nincs. Ebben sok nála fiatalabb lehagyta már.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ennyi idősen tényleg könnyebben kitűnik még a társai közül. Aztán majd kicsit lelassul, hiszen nem lesz mit megtanulnia már, a többiek pedig utolérik. Persze ez nem jelenti azt, hogy nem lesz okosabb esetleg, mint az átlag. ;)

2013. máj. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezeket az 1 évesek többsége tudja. Szóval nem gondolnám, hogy kiemelkedően teljesít, csak átlagosan (persze minden anyuka szereti hallani, hogy az ő gyereke mennyivel okosabb, ügyesebb, szebb, és minden anyuka szeret dicsekedni a sajátjával de ettől függetlenül átlagos, amit a lányod tud)

3 gyerekem van, közülük egyik többet, másik kevesebbet tudott, mint a tied... (és értem én, hogy odaírod, hogy nem dicsekedni akarsz, de attól még annak tűnik)

2013. máj. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!