Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » (Túl) sokat tud az egy éves...

(Túl) sokat tud az egy éves lányom?

Figyelt kérdés

Egy éves a kislányom és úgy vesszük észre, hogy értelmesebb az átlagnál.

A védőnéni is el volt bűvölve, hogy miket tud, és még a másik védőnéninek is elmesélte, mert ilyet nem láttak még soha! ?


Amik már hónapok óta mennek Neki:


-ad puszit, azaz odanyomja a száját, ha kérjük. (7 hós kora óta)

-pacsizik

-pápázik

-táncizik, azaz dől ide-oda, ha mondom, "tánci"

-mutatja hol a lámpa, kutya, anya, apa, mama, papa, feje

-később már azt is mutatja, hol a füle, haja, lába.

-tapsizik a lábával, kezével, érti hogy melyiket kérjük éppen

-ha kérem (öltözésnél) emeli a kezeit, és ha mondom Neki, hogy vegye át a játékot a másik kezébe, amíg a karját átdugom a pulcsin, már teszi is át.

-ha mondom, hozzon játékot, megy, keresi.


-tudja a játékai 80%-nak a nevét (tedd bele a dobozba, vagy hozd ide kérlek a békát, zsiráfot, kacsát, labdát, telefonodat, babát, másik babát, könyvecskét, macikát, alvómacit, méhecskét, stb)

-Ha pl flakont fog, mondom rázza meg és nevetve rázogatja. :)

-Ha eldobni készül valamit, szólok, h ne tegye és visszahúzza.

-"kérdezi", hogy a szájába vehet e tárgyakat (a szájába imád venni mindent és megkérdezi, hogy az adott tárgyat beveheti e, azaz rám néz, nyőg és közelít a szája felé a tárggyal és megállítja!! Ha mondom, h szabad, beveszi, ha nemet mondok nem veszi, max "megkérdezi" még egyszer. :D)

-"kérem"-re egyből odaadja mai nála van.

-"cumikázzál", ha nyűgös, eszébe juttatom, h ezzel meg tudja magát is nyugtatni és már cumizik is. :)

-természetesen a gyere ide mondatot is régóta érti, de azzal azért néha huncutkodik.

-könyvecskéit hozza és mutatja, melyik állat hol van (néha téveszt)

-mutatja hol van az állat szeme, orra, stb

-ha mondom, szagolja meg a virágot, odahajol, nevet és mintha szagolna, de néha puszi lesz belőle. :D

-van egy kutyánk és ha mondom, h simizd meg, már nyúl és nyugodtan, szépen megsimogatja. :) (múltkor egy mini yorkit simogatott, aki kb fél kilós volt és annyira finoman csinálta, hogy csak lestek... Ezt is mutattuk Neki sokszor. Sok hasonló korú gyerek automatikusan üt és csap.. :)

-nem vehet le a polcokról, szekrényekből semmit és ezt elfogadta, csak áll, nézegeti, max hozzányúl és nem vesz le semmit. Nyitogathatja az ajtókat, szekrényeket, mert tudja, hogy csak annyit szabad.

-Mondja, hogy mama, ama, bu(m), persze ebben pl szerintem le van kicsit maradva és a járásban is, mert még csak lépeget, inkább kapaszkodva, szóval ez még nem tökéletes, de nem sürgetjük. :)

-Buc-buc-ol a játékokkal, velünk, ha kérjük és a fallal is, mert tetszik neki ahogy koppan. :D

-megcsikiz, azaz ha mondom, "csikizz meg", nevetve elkapja 3 ujjal a lábam, kezem, amit ér. :D


Húú, most több nem jut hirtelen eszembe. :)



Tudom, most lehet mondani, hogy még "csak" egy éves és majd lesz "rosszabb" is, de eddig is igyekeztünk jól nevelni és jól közvetíteni felé mit szabad, mi jó és mi nem. (következetesség, szeretet)

Hozzáteszem, egy viszonylag nyugodt kislány, de tud ám nagyon akaratos és hisztis is lenni, hogy úgy megfeszíti magát, hogy be sem tudom tenni a babakocsiba... (szóval ne mondja senki, h szerencsém van és CSAK azért ilyen "szófogadó"

TUDOM, hogy tuti lesznek harcok és nehézségek, ellentétek és kipróbálja meddig mehet, de arra vagyok kíváncsi, h most mit gondoltok. :)


Nem szeretném, hogy félreértsétek a kérdést, nem "kérkedni" szeretnék a lányommal, hogy Ő a legokosabb, (hiszen biztos nem így van! )de tényleg érdekel az anyukák véleménye, hogy mit gondoltok ezekről?

Az én környezetemben legalábbis óvónő, védőnő, anyukák és rokonok is azt mondják, elfogultság nélkül állítják, h átlagnál sokkal többet tud. :)


Köszi, ha válaszoltok!



2013. máj. 30. 14:33
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Nem keserít el senki, kíváncsi voltam, Ti mit gondoltok. Ha ezt, hát ezt! :)

nem szeretem jobban, vagy kevésbé a tudásától... :)

És a védőnő egyik barátnőm fiára pl sosem mondott ilyet pedig tuti mesélte volna, mert ha más mondott Rá pozitívat egyből mondta.

És az, hogy mutatta a videóját, ahol memóriakártyázik (!!)(ezt elfelejtettem írni) az aznap elővett új memóriakártyával és sosem látott képekre mutat rá, ha kérdezem hol van ez vagy az, pedig 1x mondtam el... És a párjait (!) adja a kezembe... Szerintem ügyes, de ok, lehet nem ügyesebb az átlagnál. Csak sehol sem találtam ilyet, hogy ezeket csinálják az ekkora babák. :)a másik védőnéninek is amiket tud, mert ilyet sosem látott évtizedek alatt, azt nem hiszem, h mindenkinek mondanak. ;)

2013. máj. 30. 14:56
 12/26 anonim ***** válasza:
82%

6-os vagyok: amikor rakjuk át a képeket a fényképezőről a szgépre, ő is "mondja" hogy ki van rajta.


Most majdnem egész nap kint vagyunk (mondjuk nem ma...), most sokat fejlődött járásban, mászókázásban, ügyesen kanalaz a homokozóban stb.

2013. máj. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

4. válaszoló vagyok.

Tudod, amikor egy gyerekem volt, én is sokat foglalkoztam vele, fejlesztettem, nagyon tudatos voltam, mégis, ahogy utaltam is rá, nem volt egy kiemelkedő gyerek. Sok minden nem érdekelte, nem szeretett például homokozni, ő már 1 éves kora körül is inkább kismotorozni szeretett volna, és elég akaratos természete is volt (vagyis van még most is). A második most 14 hónapos, vele alig érek rá foglalkozni, egyrészt eleve kevesebb idő jut rá, másrészt ha leülök hozzá, rögtön jön a nagy, hogy meséljek neki, meg rajzoljunk meg ilyenek, és ő mégis nagyságrendekkel ügyesebb, mint a bátyja volt az ő korában, vagyis inkább úgy fogalmaznék, hogy több olyan dolgot csinál, amivel dicsekedni lehet. Ő értékeli és már felismeri a mondókákat, homokot lapátol a vödrébe, egyedül eszik kanállal a kisasztalnál, próbál orrot fújni, stb.

Pedig a nagyfiam is egy elképesztően jó fej, kreatív gyerek volt, de nem azokat produkálta, amiket mérni lehet. 2 évesen pl. kicsi volt a szókincse, talán ha 10-15 szót mondott, ami abszolút értékben akkor is kevésnek számít, ha ezek között szerepelt a "pótkerék" és a "vonóhorog" is.

Erről a témáról regényeket lehetne egyébként írni, de azért két dolgot érdemes neked is tudatosítani magadban: egyrészt a babáknál az "ügyesség" elég relatív dolog, mert ki ebben ügyes, ki abban, másrészt meg rendszerint nem a szülő nevelési hibája az, ha egy kisgyerek bizonyos területeken átmenetileg kicsit hátrébb tart, mint a kortársai.

2013. máj. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
77%

Ne aggódj, egy másfél év múlva nem fogja tudni, sőt, ha kéred, vagy szólsz ne csak azért is eldobja otthagyja, nem nyújtja, mondja:D

Ügyes, szépen fejlődik.

2013. máj. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
12-es vagyok és egyet értek a 13-as válaszolóval. Ez nem teljesen függ össze azzal, hogy mennyit foglalkozik vele a szülő. Barátnőm fiával esélytelen leülni 2 percnél tovább képeket nézegetni, ő nem is nagyon tudja az állatokat, hogy milyen hangot adnak ki stb. Viszont szeret öltözni-vetkőzni, abban nagyon ügyes.
2013. máj. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
22%

Milyen gonoszak vagytok emberek, Nők, Anyák....


És mi van akkor ha dicsekedni akart? És? Ő csak egy ember a nagyvilágból akit nem is ismerünk. Minek kell mindenkit lehurrogni egyből?


"Jajj, ez az Én gyerekem is tudta" , " nem értem minek soroltad fel" stb.


Kérdező, nagyon ügyes a gyereked, és látszik h sokat foglalkozol vele.


Lehet lepontozni!

2013. máj. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 macsu válasza:
37%

ugye milyen jó látni,hogy ennyi mindent tud ért csinál?

az én babám is egy tündér és tudta ezeket és azóta is minden nap új dolgokkal lep meg. pl.megfogja a kezem,irányítja és "kéri", hogy ezt v azt csináljak vele.

jó ez a lista, évek múlva visszaolvasni, h miket tudott ilyen korban az lesz még jó.

még annyi h változni is fog a dolog,babám már régóta értelmesen használta a pá pát.pl ha hallotta h vki elmegy az ajtó előtt, ha vmi leesett mondta mutatta pápá. eltelt pár hónap, leszokott a köszöngetésről. ha van kedve mondja :)

2013. máj. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

16 os és 17 és köszönöm szépen! Tényleg fura, h egymás közt anyukák milyen "jofejek" tudunk lenni, de így látatlanban még mindenkibol kijön a negativitas és a rejtett agresszió, támadás. :-(

Tisztelet a kivételnek. ;-)

2013. máj. 30. 18:20
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem állította, hogy nem ügyes a kislányod, mert az. Az azonban rendkívül ellenszenves, ahogyan hasonlítgatod a többi gyerekhez ("a többi automatikusan üt és csap", stb), és valószínűleg azzal sem lopod be magadat a többség szívébe, hogy mindezt nyíltan saját fantasztikus neveléseteknek tudod be. Hidd el, hogy a szülők túlnyomó többsége - az egészen primitív rétegeket leszámítva -, jól szeretné csinálni, és az ilyen kis beszámolók nagyon rosszul tudnak esni azoknak, akik szintén nagy odafigyeléssel és szeretettel nevelik a saját gyerekeiket, mégis kapják a kis fullánkos megjegyzéseket, mert esetleg az ő gyerekük nem fogad szót egyévesen, vagy még csapkod. ("Soha nem kérik meg semmire", "Mi bezzeg következetesen nevelünk" stb.)

Nyugodtan legyél büszke a kislányodra, mert van miért! Ahogyan kivétel nélkül mindenki büszke lehet a sajátjára, ha szépen nevelgeti. Írjál listát az ügyes dolgairól a babanaplódba, és nézd néha vissza. Ha dicsekedni támad kedved, hívd fel a férjedet vagy a nagymamákat, egészen biztos, hogy örömmel fogják hallgatni. Mi minden nap megbeszéljük a férjemmel hogy a mi gyerekeink a legcukibbak a világon. :) De ez ne fajuljon odáig, hogy megjegyzéseket teszel a többi gyerekre, a szüleikre meg a nevelési módszereikre, mert az ilyenektől sikítva szokott a legtöbb anyuka menekülni.

2013. máj. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Az a helyzet kedves utolsó válaszoló, hogy igazad van. Sajnos tudok úgy fogalmazni, hogy ez jön le és néha így is érzek, hogy valamit én csinálok jól. igyekszem pontosabban és kevésbé "fullankosan" fogalmazni. :-(:-(

Nem akartam senkit megbántani és én is úgy látom, hogy nem csak rajtunk múlik, h ilyen értelmes, hiszen alapból vannak fogékony és kevésbé fogékony babák. De a nevelés és az, h mit hogy kozvetitunk Nekik, sokat szamiit. ;-)

2013. máj. 30. 19:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!