Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akik babavizet...

Anyukák, akik babavizet adtok, miért? Szerintetek megfelelőbb, mint a forralt csapvíz?

Figyelt kérdés
2013. máj. 30. 15:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Jó a forralt víz is, én kényelem szempontjából választottam.
2013. máj. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szerintem is kényelmesebb, mint a csapvizet megforralni, aztán újra lehűteni :)
2013. máj. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%

Én is a kényelem miatt meg sztem tisztább is nem vizköves...volt hogy forraltam 1x mert elfogyott a viz és elfelejtettem venni de tiszta vizkő lett az edény oldala...na utánna karton számra vettem a babavizet...

1 éves korig azt itta..és utánna is

2013. máj. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kényelmesebb. Kicsit azt is gondolom, hogy tisztább, jobb minőségű, de ezt valószínűleg csak megetették velem a reklámgyártók. A férjem azt mondta, amikor eldöntöttük, hogy babavizet kap, hogy amíg mi nem vagyunk hajlandóak meginni a csapvizet, addig a gyereknek sem adjuk.
2013. máj. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én se iszom meg a csapvizet,a gyereknek se adnám (nekem megy tőle a hasam).

Babavizet vettem neki kb 7-8 hónapig,azóta issza az ásványvizet mint mi,váltogatom mikor melyiket.

(tápszert is azzal kapja,de magunknak főzni is azzal főzök levest pl,ez a csapviz tésztát leszűrni jó kb,sokat meginni belőle nem)

2013. máj. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mikor terhes lettem, itt akkor tört ki a pánik, hogy arzénes a víz. Ha ezt a vizet forralod, akkor ez csak koncentráltabb lesz. Azóta állítólag határárték alá csökkentették az értékeket, de nem nagyon bízok benne. Ez a csapvíz még ránézésre is koszos.
2013. máj. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Legfőképpen kényelmi szempontból, mert nem kell forralni. De egyébként kb 4 hónapos korától a sima Szentkirályi mentes vizet issza, mert akkor derült számomra ki, hogy ugyanaz van benne, mint a babavízben :)

Már 14 hónapos, és még mindig ezt issza, ebből van a junior gyerekitala...mi sem iszunk csapvizet egyébként. Ásványi anyag tartalomban állítólag kb olyan a csapvíz, mint ezek az alacsony ásványi anyag tartalmú ásványvizek, de a csapvízben azért van nitrit-nitrát, és azzal riogatnak, hogy vigyázz hozzátáplálásnál a zöldségeknél, amik megkötik a a nitátot, mert mérgezést okozhat a pici babáknál, de azt elfelejtik közölni, hogy a csapvízben sokkal gyakoribb az előfordulása...

És a csapvíz hormontartalmáról már nem is beszélek...

Jobb ezeket minimalizálni ha lehet...

2013. máj. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kényelem és a vízkő miatt választottam.
2013. máj. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!