Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős volt gyermeked,...

Mennyi idős volt gyermeked, amikor eltetted a legelső játékait (rágóka, csörgő, puhakönyv, stb), hogy ne ezekkel, hanem korának megfelelőbb, fejlesztő játékaival játsszon?

Figyelt kérdés
2011. nov. 29. 22:24
 1/10 anonim ***** válasza:
nem tettem el semmit. hanem időszakonként elpakoltam azokat (azaz eladtam) amikkel már nem játszott. persze maikor meglátta őket, azok kellettek kb. 10 percig. hagytam hogy ő vezessen rá mi nem kell neki :)
2011. nov. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Off leszek nagyon, de én azt szoktam mondani, hogy szívesen agyonütném azt aki a fejlesztő játék fogalmat kitalálta, azt meg pláne aki el is hitette a szülőkkel, hogy az a jó játék. Nem lehet és nem is kell azt úgy tervezni, hogy x hónapos korában elteszem ezt a játékot később meg amazt. A játékok időnként újra élednek és más funkcióban újra születnek. A fiam pl. a kemény táblás leporellókból a mai napig épít kerítést, alagutat vagy garázst.
2011. nov. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

8 hónapos, még minden játék megvan.

Mondjuk ezer éve nem nyúlt csörgőhöz, de ma meglátta, és kellett neki.

2011. nov. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 krisztivan ***** válasza:
100%
Mi nem vettünk semmi fejlesztőt.Szerintem ha egy játéknál meg van adva hogy mit csinálhatsz vele az már nem is játék és innentől nem is fejleszti a legfontosabb funkciót az agyat.Bocsi,mi nem rakunk el játékot a nagy tesó(8éves)pont ugyan úgy képes eljátszani a kicsi(15 hós)rágókáival mint Ő.Csak a nagynak ezek a rágókák pl.forma 1-es autókká változnak.Szerintem ez az egész játék légyege.
2011. nov. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

első vagyok


nagyon jó válaszokat adtatok és elgondolkodtatóak :)

én is csak azért adtam el egynémely játékot mert azokkal soha nem játszott a lányom, s már nem fértünk a sok mütyürtől. de a rágóka még mindig megvan neki is pedig már 16 hónapos :)

2011. nov. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Olyan 10 hónapos korától pakolgatom el az általad felsoroltakat, most 13 hónapos, de már csak azok a játékok vannak elöl, amiket úgy gondolom, hogy neki valók.

Folyamatosan kapja az újabb játékokat a régiek helyett.

Kivételt képez 2 Tomme Tippee-s rágóka, amit a fürdésnél még rágcsál, mert még csak 2 foga van, szóval neki ezekre azért néha még szüksége van.

Amúgy is jön a kis tesó egy fél év múlva, nem akkor akartam elvenni tőle az amúgy is kinőtt játékokat.

2011. nov. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Csak azokat a játékokat tettem el én is, amik már tényleg nem érdekelték.

Hiába adtam időnként oda neki, csak félredobta, szóval jobb helyen vannak a szekrényben, mint hogy szétszedje, mert nem kell neki.

Leporellót pl. nem fogom eltenni, bár némelyiket már miszlikbe aprította, de azokat nagyon szereti pl.

Ja igen, van egy mászó Micimackója azt nagyon puszilgatja, dobálja, hogy zenéljen.

Elvileg ezt is majdnem kinőtte már, de ezt nem veszem el tőle, míg ennyire ragaszkodik hozzá!

2011. nov. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A csörgőket, rágókákat most pakoltam el, 1 éves a lányom. A rágóka soha nem jött be neki,mindent rágott csak azt nem. A csörgők meg folyamatosan ott lapultak a játéktároló alján.


Én vitatkoznék az egyik hozzászólóval-ezer bocs-de pl a sütifaló is készségfejelsztő. ŰÉs szerintem van értelme, mert igen si tanul vele a gyerek, a lányom ált. 3 formát már megtalál és bele tudja rakni. A korához képest elég jó kézügyessége van.

2011. nov. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kislányom most 16 hós és idén karácsonykor "válunk meg" a nem használt csörgőktől és rágókáktól. Itt nálunk a kerületben gyűjtik a használt, de még jó játékokat a rászorulóknak, így mi oda visszük nekik. A 3,5 éves nagylányom már most mondogatja, hogy "visszük a gyerekeknek, akiknek nincs játékuk". Így legalább ha picit is, de hozzájárulhatunk karácsonykor más család is boldognak élje meg az ünnepeket.
2011. nov. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a hozzászólásokat!

Kedves "offoló", a te gyermekednek milyen játékai voltak? Szerinted azok nem fejlesztették gyermekedet? Félre ne értsd, nem támadni akarok!!! Most az, hogy valaki kitalálta a "készségfejlesztő játék" elnevezést, és már divat ráaggatni a csuda jó játékokra, hogy így könnyebben meggyőzzék az eladók a bizonytalan szülőket, és drágábban lehessen eladni, az már más kérdés!

Egyébként fejlesztő játék gyanánt pl. a formabedobóra, építőkockára, és a társaira gondoltam!

Kérdésem inkább arra irányult, hogy szerintetek nem tereli el a kicsiket a megszokott korábbi játék, azoktól az újabb játékoktól, amik már jóval több koncentrációt és kézügyességet igényelnek, amikkel fejlődni tudna? Mondjuk nem mintha a fiam nagyon játszana a csörgőivel, néha ha a felszínre kerülnek, akkor megrázza, aztán rakja is le. De vajon szükség van erre? Persze az más amit valaki írt, hogy a nagyobb gyerkőc kreatívan másra használja fel ezeket. De a kisebbek, mondjuk 2 év alattiak, akik még tanulják a dolgokat, szívják magukba az újdonságokat, és még nem annyira kreatívak?

Várom a további hozzászólásokat!

2011. nov. 30. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!