Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen vízzel engeditek fel a...

Milyen vízzel engeditek fel a kerti medencét (csapvíz/fúrt kúti)?

Figyelt kérdés
Vettünk egy elég nagy méretű medencét (12,5 m3). A fúrt kút vízével engedtük fel ami elég vasas. Azon kívül, hogy kicsit barnás a színe és jellegzetes fémes illata van tiszta (folyamatosan használt kútról van szó). Van szűrő, forgató, tisztító szerek meg minden ami kell...A színe miatt ráparáztam, hogy bele vigyem-e a kisfiamat...1,5 éves (nem iszik bele a vízbe)
2012. jún. 30. 22:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekünk nincsen kutunk, így mindig csapvízzel töltjük fel.
2012. jún. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
semmiképpen ne csakvízzel inkább a kútvíz de nem Tisztán! kell bele venni klórtablettát FONTOS külömben a víz elalgásodik szerintem
2012. jún. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Még ha van benne tabletta akkoris érdemes 2 hetente cserélni a vizet benne
2012. jún. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én csak úgy vinném bele a gyerkőcöt, ha a kútvíz be is lett vizsgáltatva. A mi kútvizünk pl. gyönyörű kristálytiszta, ha pohárba kiöntöd, simán meginná az ember. Csak éppen tele van nitráttal, és a bevizsgálási szakvéleményen az szerepelt, hogy 3 éves kor alatt még fürdésre sem ajánlott. Akkor már inkább a csapvíz.
2012. júl. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekünk csak csapvíz van, viszont kisebb is a medencénk. Ha lenne fúrt kút, azzal tölteném fel. Sajna mi tablettákat nem tudunk bele tenni, mert lányom szeret "bűvárkodni".
2012. júl. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Anyámék vize is vasas, "gyönyörű" színe van. :)

Ma abban pancsolt a 2 éves lányom, semmi baja nem lett.

Ők is használják a vizet, locsolnak vele.

Itthon eddig csapvizet hordtunk ki neki a pancsolóba, de holnap szerintem már a kútból kap (szintén vasas) vizet, mert baromi drága nálunk a vezetékes. :(

2012. júl. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#5-nek:


A csapvízben lévő klór a napfény hatására elbomlik, a medencébe csak annyi klór kell, hogy ezt visszapótold. Ha megfelelően adagolod, semmivel nem lesz klórosabb a medence vize, mint a csapvíz, nyugodtan "búvárkodhat" benne a kicsi.

2012. júl. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egy nap után eltűnt a barna színe és a vasas szaga folyamatos vízforgatás és szűrés mellett, előírás szerint vegyszerezzük, és mérünk benne mindent...szép tiszta a víz, már 3 napja birtokoljuk, a fiam élvezi a legjobban!
2012. júl. 4. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!