Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg árt a baba gerincének,...

Tényleg árt a baba gerincének, ha még nem megy maga és vezetgetve van?

Figyelt kérdés
2009. okt. 6. 13:28
 1/5 anonim ***** válasza:

ez hülyeség. honnan vetted. dehogy árt a gerincének. ha nincs vezetgetve, magától nem fog hopp, felállni, és egyedül elindulni.

az én fiam 10 hónapos korától mászik, igy mindenhova el tud jutni, ma 13 hónapos, feláll, és megy egyedül a bútorok mentén. amit furcsálltam, hogy csak az egyik kezét engedi megfogni, a másikkal egyensúlyozik. (gondolom én) mostmár, hoigy egyre stabilabb, nem veszem fel, hanem igy sétálunk a lakásban.

2009. okt. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Mi gyenge izomtónus miatt járunk tornára, 12 hós a babánk, egyedül még nem ül fel, de ha felültetjük szépen tartja magát és nem borul fel. Állni kb. fél éves kora óta keményen megáll, de nem húzza fel magát az ágyban csak a kezemben kapaszkodva. Ha felállítjuk megtesz 1 lépést. A mászásból a négykézlábos hintázásnál tartunk.

A tornásznéni véleménye: ügyes a baba, de ne ültessük se az ölünkbe, se a kocsiban, ne használjunk bébikompot és ne vezetgessük, mert árt a kicsi hátgerincének és a keresztcsontnak, aminek valójában meg kell erősödnie, hogy jól megtartsa magát minden pozitúrában. Azt mondta, ez az egészséges babákra is érvényes. Nem most fogják a kárát látni, hanem 30 - 40 évesen, amikor már késő lesz. Mi azért pár percet ültetjük is és hagyjuk, hogy egy kicsit álldogáljon, azt mondta az úgy rendben van, csak ne erőltessük csak azért, mert mi azt szeretnénk, hogy üljön, álljon, lépegessen. Mindennek megvan a maga ideje és azt mondta nincs olyan gyerek, aki ne tanult volna meg járni.

De ezt mindenki maga dönti el. Sok anyuka 4 - 5 hósan ülteti a babáját a kocsiban, körbe ékelve párnákkal, kizárólag a dicsekvés miatt, hogy az ő gyereke már ül. Na ennek sem látom sok értelmét. Viszont, ha látni azon a babán azt az igyekezni akarást, meg lehet próbálni, de nem szabad erőletni, legalábbis ez az én véleményem.

2009. okt. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egy elozo kérdésre írta egy válaszoló.Egyébként én is ellene vagyok a siettetésnek,nem is én akarom vezetgetni,1 éves babám jon oda és fogja meg a kezem,hogy vezessem.Koszi a válaszokat!
2009. okt. 6. 14:25
 4/5 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Az én keresztlányom és a húgom is már 10 hónaposan ment kisebb segítséggel. Van olyan ismerősöm, akinek 16 hósan is segítséggel járt csak a babája és ismerek olyat is, ahol a 2 éves fiúcska jár, de annyira rosszul és nincs meg az egyensúlya, mintha benyomott volna egy felest. Szerintem semmiképp sem tesz jót a hátgerincüknek ez a siettetés.

Az úgy jó, ha már megvan neki az inger és látod, hogy segítséggel már menne, megy neki. De pl. az anyósom azzal zaklat, hogy úgy tanítsam menni a babánkat, hogy ráállítom a lábfejemre és emelgetem a lábát vagy én nyomjam előre a lábát a sajátommal. Na ezt biztos, hogy nem fogom csinálni.

Jó egészséget és boldog babázást nektek.:)

2009. okt. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. Az én lányom még egyedül nem ment, de egész nap talpon volt a bútorok mellett, akkor vetgettem mikor kinn voltunk az udvaron, mert ordított a kocsiban, mászni meg nem hagyhattam, mert igencsak kora tavasz volt és hűvös. Egyszer csak az udvaron elengedte a kezem és elindult mindezt 10,5 hónaposan, úgy hogy semmit az ég világon nem erőltettem. Szerintem az ilyen fajat vezetgetés nem árt. Márha a pici amúgyis használja a lábát lépegetésre.

Viszont láttam olyat, aki a még talpra sem álló babát vezetgette, a gyerek meg torka szakadtából ordított, na ez tuti nem használ és ártalmas is.

2009. okt. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!