Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet a babakocsit...

Mikortól lehet a babakocsit félülőbe rakni, amikortól már nem árt a baba gerincének?

Figyelt kérdés

Pár nap múlva 8 hónapos lesz a kisfiam, eddig vízszintesben volt (Chipolino Max Leo babakocsiban), próbáltam betartani, hogy nem ültetem, mert még nem tud ülni, de hasizomból fel akar ülni és a könyökével hosszú ideig megtartja magát (az Adamo hintában is ezt csinálja, sőt ott volt, hogy fel is tudott kapaszkodni és megült néhány percig, de kapaszkodás és támaszkodás nélkül sem fel, sem megülni nem tud még).

Kénytelen vagyok félülőben vinni a séta felében és még akkor is próbál jobban felülni, hogy kilásson. A séta másik felében elalszik, akkor vízszintesben van. Másfél órát is szoktunk sétálni, ha olyan idő van, naponta 2x is.

Baj ez? A gerincét így nem terheli meg?

Ti mikortól tettétek félülőbe a babakocsit?


2011. jún. 23. 06:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy 8 hónapos babát még mindig csak fektetsz???? Az enyémek már 3 hósan se tűrték volna.

Baromi nagy tévhitek vannak itt az ültetéssel kapcsban, ugyanis nem minősül ültetésnek, ha a babakocsi megtámasztja a hátát a kicsinek! Hiszen a babahordozóban sem vízszintesen vannak, és azt már nulla napos kortól lehet, ölbe is szoktad gondolom venni, azt sem vízszintesen fektetve teszed. 8 hósan gondolom hozzátáplálsz, hogyan eteted, fekve?

Nem kell átesni a ló túlsó oldalára, attól, hogy nem ül magától fel, még támasztva nyugodtan ülhet a babakocsiban.

2011. jún. 23. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, megnyugtattál!

Hordozóban etetem, és ugye az autóban is abban ül (már ebben is hoztuk haza a kórházból, szóval mi is újszülött kora óta használjuk).

Ölben is csak hátát megtámasztva, de ülve marad meg.

Tényleg olyan érzés néha, mintha én lennék a rossz anya, mert úgy le tudják hurrogni az embert az ültetéssel kapcsolatban!

2011. jún. 23. 07:08
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom is 8 hónapos, még nem ül önállóan, és természetesen én sem tudom fektetve sétáltatni. Nyugi, hogyha ő maga húzza föl magát, akkor már lassan föl fog ülni, vagyis egyre erősebb lesz neki a kis gerince, egyre inkább fölkészül az önálló ülésre. És igen, ahogyan az előttem szóló írta: sok a -sokszor- fölösleges hűhó e körül is! A babahordozós példa a legjobb. Abban kell hazahozni a babát, DE csak fektetni szabad. Akkor most mi van? Hiszen abban sem fekszik vízszintesen! Na szóval a lényeg, hogy szerintem nyugodtan lehet 8 hónaposan félülőben (én is max addig emelem, más kérdés, hogy sokszor teljesen fölhúzza magát).
2011. jún. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok: Még annyit, hogy nekem is mondták már, hogyha nem ül föl még, akkor miért ülteted? Neeem szabaaaaad..... Csak azt nem veszik észre-de megmutatom nekik-, hogy nem én ültetem, hanem ha az ölembe veszem, akkor igenis tartja magát!
2011. jún. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Anyosom a kisfiam hata ala egy parnat tett a babakocsiba kb. 4 honapos koratol, hogy jobban kilasson. 4.5 honaposan csereltem ki a mozest az ulo reszre. 6 honapos koratol tud ulni, kep is van hogy 3 parna van korulotte a szonyegen ha eldolne, mert elofordult gyakran az elejen. 20 honapos most es semmi baja a gerincenek. Szerintem 8 honaposan a babad mar boven eleg idos ahhoz, hogy kicsereld a babakocsid mozeset.
2011. jún. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Már a 4 hónaposom sem türte,hogy fektessem:)))Pedig 9 hónaposan ült fel magától!Nekem már 4 hónaposan félülőben volt,különben ordított volna!!!
2011. jún. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
4 hónapos korában félülőbe, 6 hónapos korában pedig teljesen ülőbe volt a babakocsi háttámlája. Még aludni sem maradt meg fekve, csak max. félülőbe. Ahogy felemeltük teljesen ülőbe, rá 2 hétre ült fel magától.
2011. jún. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, lányok!

El is múlt a lelkiismeret-furdalásom, örülök, hogy szerintetek sem nem ártok a babámnak, és nem érdekel többé, hogy ki mit szól be!

Jó egészséget nektek!

2011. jún. 23. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!