Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam le magamról a...

Hogy szoktassam le magamról a babát?

Figyelt kérdés

Nem ilyen drasztikusan gondolom, ahogy a kérdésben írtam..

szóval az a helyzet, hogy totál elrontottam a dolgokat. Ott kezdődött, hogy hasfájós baba volt, csak úgy nyugodott meg, ha kézben volt, és sétáltunk vele. Aztán szépen rászoktattam a hordozókendőre, mert így könnyebb a közlekedés, mint babakocsival.

Most ott tartunk, hogy ha el akarok menni sétálni babakocsival, akkor addig üvölt míg ki nem veszem, onnantól semmi baja nincs ( ha kell órákon át sìr, nem nyugszik meg, alszik el) a napközbeni alvások kb fél óráig tartanak, emiatt egész nap nyűgös.. Ördögi kör.

Amúgy én elegerésznék vele így egész nap, csak párommal meg folyamatosan megy a veszekedés, hogy nem haladok a házimunkával, sőt.. Vdak gyűlik. Lassan a szakítás határán vagyunk, de nem szeretném, ha a babának apa nélkül kéne felnőnie. ( párom reggeltől-estig folgozik szó szerint, ergo nem tud segìteni otthon)

A pici 3 hós. Nagyon hálás lennék a segìtségért...


2013. máj. 30. 16:27
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Nyugodj meg, a babád rengeteget fog még változni! Már 3 hónapos, most már el kezdi érdekelni a külvilág. Az én babám is ilyen "kézben sétálós volt", kb. 3-4 hós kora körül kezdett jobb lenni a helyzet - amikor felfedezte a kezét, nyúlt a játékokért stb.. Babakocsinál nekem is át kellett cserélnem a mózest a baba hordozóra, hogy jobban kilásson és akkor már szeretett benne lenni. Szóval nyugi, nemsokára könnyebb lesz! :)
2013. máj. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Nem kell leszoktatni, ez a természetes igénye. Ha üvölt a babakocsiban, akkor miért akarod beleerőltetni? Gondolom szeret testközelben lenni, úgy érzi biztonságban magát.

Ne azon agyalj, hogy hogy szoktasd le. Inkább kösd magadra a kendőben, és csináld úgy a házimunkát. Ha előre kötöd, akkor mondjuk korlátozottak a lehetőségek, szóval javaslom, hogy kösd inkább hátra, akkor gyakorlatilag bármit meg tudsz csinálni.


A pároddal pedig beszélj, mert ennek nem a baba az oka, valami más van a háttérben.

2013. máj. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

Az én gyerekem is sokat volt ölben, de nem hasfájás miatt, hanem mert annyira vártuk, és úgy örültünk neki. Igen, sokáig ő sem szerette a babakocsit. Vegyél kengurut, és sétáljatok úgy.

ne haragudj, de te nem a házimunka miatt vagy otthon! A gyerek miatt! Lehet,nekem sajátos a felfogásom, és párom teljesen egyetért velem, de első a baba, és a házimunka utána jön csak. Nemsokára elmúlik a folyton ölben kor, és le tudod tenni a játszószőnyegre. majd fog forgolódni, és akkor nem fogja annyira igényelni az öledben létet. Az enyémmel csak akkor tudtunk babakocsizni, amikor már kilátott belőle.

Bárodnak,meg ha valami baja van, akkor mondja meg, én nem hinném, hogy tényleg a házimunka elmaradása a baja!

2013. máj. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

eddig elvolt a babakocsiban, ez az üvöltés pár napja kezdődött.

Nem azt mondom, hogy a baba az oka, hanem a rendetlenség.. Amit ugye nem nagyon tudok csinálni. Ezt már átbeszéltük.

Meg a másik ok amiért nem szeretnék nagyon kendőzni, mert jön a nyár, a meleg, nem akarom, hogy hőgutát kapjon a pici. Még hűvösebb időben is összeizzadunk. Lehet én csinálok valamit rosszul??

2013. máj. 30. 17:06
 5/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sok baba egyszerűen utálja a babakocsit, mert nem tud benne normálisan pihenni, zavarja a fény, vagy a zötyögés. Később, ha már kicsit feltámasztva kilát belőle, egészen másként fogja értékelni a sétákat. Ha nem akarod kendőben, vagy kenguruban hurcolni a babát, tedd be a hordozószékbe, és vidd magaddal a lakásban ahol épp dolgod van. Így folyamatosan tudtok "beszélgetni", valamennyire haladsz a dolgoddal is, és megszokja, hogy nem csak az öledben van élet.:) Idővel, amikor nagyobb lesz a mozgásigénye, elunja majd ezt is. De ilyen pici korban még elszórakoztatja, hogy folyamatosan lát téged is, és folyton történik körülötte valami. Az altatást meg kellene próbálnod valami állandó halk zenéhez, vagy rövid kis "szertartáshoz" kötni. Nálunk előtte mindig behúztuk együtt a függönyöket, volt egy kis hintaszékes összebújás, és volt egy cd halk nyugis altatózenével. Kb 15-20 perc után letettem a gyerekeket, és aztán már csak simi volt, ha nyűglődtek valamiért,de nem vettem ki őket az ágyból. Ez mindegyiknél bejött, egyiket sem kellett órákig ölben hurcolászni. Nem a háztartási munkának, hanem neked is szükséged van napközben egy kis szusszanásra, akármennyire is szereted a picit. Meg persze az sem baj, ha nem stresszelsz azon, hogy elment a nap, hulla fáradt vagy, és mégis minden szalad otthon.
2013. máj. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is totál ez volt. 7 hónapos kora óta fordult a világ, nem tűri a hordozókendőket, viszont a babakocsiban 2 perc alatt alszik el, akkor is ha nem álmos. Most 10 hónapos. :D Türelem, mást nem tudok mondani.
2013. máj. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem lehetne esetleg valami segítséget szerezni, nagymama esetleg, vagy egy takarítónő, aki hetente egyszer rendbe tenné a lakást? Szerintem a rendetlenség és a házimunka hiánya miatt ne őrlődjetek fel! Vagy más dolgokat egyszerűsíteni: kajarendelés, bérvasaltatás vagy bármi amitől könnyebb lesz az élet és nem lesztek feszültek a tornyosuló házimunka miatt.
2013. máj. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálam is ez volt, vagy szoptattam egész nap vagy utána babakocsit tologattam,majd nappal míg pisilni kimentem már akkor ordított. Én este mikor letettem aludni akkor pakoltam össze és takarítottam ki vagy mikor néha az alvása közben lett időm. Ez egy ilyen időszak. Nálunk nincs ilyenen vita,hogy szalad a lakás, akinek nem tetszik valami megfoghatja magát és megcsinálhatja. Én ehhez szoktattam a férjem,már összeköltözésünknél felvilágosítottam,hogy nem vagyok az anyja ,bejárónője ,hogy én takarítsam el utána a dolgokat vagy csak az én reszortom legyen a takarítás. Így ő is megcsinál dolgokat magától is! Szerintem valahogy te is vezesd rá a párod,bár már lehet,hogy késő ehhez.
2013. máj. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!