Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam a cumirol...

Hogyan szoktassam a cumirol az ujjacskajara 3 honapos babamat?

Figyelt kérdés
Az oka igazabol az, hogy folyton kiesik, ami neki sem jo, hisz mindig felebred. Az ujja pedig mindig ott van...
2013. máj. 6. 15:48
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

?????

Ez komoly? Inkább szundi kendőre szoktasd aminek a csücskét rágogathatja.

2013. máj. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sehogy nem tudod atszoktatni.Ha magatol megtalalja,csak akkor lesz ujjszopis baba.
2013. máj. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem tudod átszoktatni, ha neki nem kell, másrészt meg szerintem te magad sem tudod mit is akarsz "ráerőltetni" a babádra. Lehet évekig nem tud róla leszokni, csúnya sebesre szívhatja az ujját, ha éppen olyan időszakai vannak, nagyon nehezen tudod róla leszoktatni, ha esetleg nagyon rászokik, hiszen pont amit előnyként írsz, az ebben az esetben hátrány lesz, hogy mindig "kéznél" van. Plusz akármilyen elővigyázatos is a szülő, betegséget, gombát is tud okozni.

Még kicsi a babád, szeretgesd, ha kell neki a cumi idővel megtanul cumizni, ha nem kell neki ne erőltesd se egyiket se másikat.

2013. máj. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Inkább ne szoktasd át. A cumit utána bármikor elveheted, elcserélheted, vagyis a te kezedben van a kontroll. Viszont láttam már homokozóban fetrengő közben ujját szopó hisztis nagyobb gyereket és van olyan barátnőm, akinek a kisiskolás gyereke még mindig szopja az ujját- eléggé deformálta a fogait, most fogszabályzót kapott. A barátnőm meg nem tud mit csinálni, az ujja mindig ott van...

Míg az enyémekkel üzletet kötöttem még kisebb korukban, a cumit elcserélték egy nagyobb játékra és onnantól kezdve nem lógott a szájukban. Szerintem az ujjszopás rosszabb mint a cumizás. Elhiszem, hogy most még kényelmetlen, de később az ujjszopást nehezebben hagyhatja el.

2013. máj. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne akard átszoktatni,sokkal rosszabb ha az ujját szopja,majd szépen megtanulja bent tartani a cumit.
2013. máj. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekem nincs rossz tapasztalatom, a nagyfiam az ujjat szopizza, de kizarolag alvasnal, es nem log egyfolytaban a szajaban...de valszeg igazatok van abban, hogy a cumitol konnyebb a kesobbiekben megvallni...
2013. máj. 6. 16:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Ismerősöm állandóan szekált annak idején hogy ne adjak cumit a gyerekem szájába, meg minek az stb.

Igaz, hogy volt pár napig hiszti amikor később elvettem tőle, de utána nem volt semmi gond.


Az ő (ismerősöm) lánya a mai napig szopja az ujját ha elfelejtkezik magáról ( oké hogy otthon és oké hogy este de akkor is!) és már 12 évesek.

2013. máj. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne akard átszoktatni! Én 8-9 éves koromig nem tudtam leszokni róla anno, a fogaimat is szabályozni kellett miatta.
2013. máj. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!