Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babák napirendje,...

7 hónapos babák napirendje, szoktassam a napközbeni alvásra vagy rábízzam a döntést? Illetve mennyire kicsi még a napirend kialakításához?

Figyelt kérdés

7 hónapos a kisfiam. Rá lehet szoktatni arra, hogy ebéd után aludjon? Mert össze-vissza van az alvási szokása.

Jó lenne valamiféle rendszert kitalálni, mert éjszaka is felsír időnként. Nincs rendszer az életében sok helyen azt olvastam kell neki a napirend akkor lesz kiegyensúlyozott nyugodt baba.


2013. máj. 12. 14:47
 1/6 anonim ***** válasza:
44%
Nekem 3 kisfiam van , a legkisebb 10 hónapos . A nagyoknál tök hamar beállt egy rend , hogy 8-kor kelnek , 12:30 mennek aludni , ez így ment is nálunk , de ennél a kicsi rosebbnél még most sincs meg a napi rend . Éjjel 6x kell ! Napközbe nem alszik . Alig alszik napi 6 órát azt is éjjszaka ! Szerintem várj egy kicsit , midennap ugyanabba az idő pontba vidd aludni és befog álni neki !
2013. máj. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 7 hónapos lesz és úgy vagyok vele hogy eszik ha éhes és alszik ha álmos. Nem eröltetek semmit mert így elkerülöm a felesleges sírásokat. Neki is összevissza van még az alvása, illetve 4x alszik egy nap fél-háromnegyed órát. Nagyjából ugyabban az időben, de sose eröltetném alvásra, ha elálmosodik akkor simán elalszik az ágyában. Majd ő kialakítja a napirendjét. Sose néztem percre pontosan az órát nagyjából plusz-mínusz félóra eltéréssel csinálja a napi rutinját. És kiegyensúlyozott baba :).
2013. máj. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hallottam már olyat is hogy szoktassuk már most a gyereket erre az ebéd utáni alvásra, mert így könnyebb lesz az óvodában ,amikor aludni kell.
2013. máj. 12. 15:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Hol van még az óvoda, első egyerknél én is így gondolta, de hidd el olyan sok minden történik még 3 éves koráig... Az én lányom 3 éves, szeptemberben megy oviba, de délután nagyon sokszor nem alszik, azt mondta az óvónő ne foglalkozzak vele, az oviban egész mást fog csinálni mint itthon és higgyem el, sok gyerek leteszi fenekét és már alszik is az oviban
2013. máj. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, mi szoktattuk vmilyen szinten, de csak úgy, hogy egy héten át írtuk, hogy mikor alszik, és amikor láttunk egy alapvető mintát, akkor ahhoz igazodtunk. Persze, ahogy nő, változik, pl most már úgy van, hogy ha későn kel, akkor de. nem alszik, helyette du. alszik. De pl volt, hogy túl sokat aludt du. és éjjel háromig kukorékolt, utána másfélóránként kelt. Ekkor találtuk ki, hogy az esti fekvés előtt legalább három órával felkeltjük, így rendesen tudjuk fürdetni is minden nap. Mikor ez beállt, beállt a többi is, délben legkésőbb fél kettőkor bealszik és szundít egy-két órát. 5,5 hónapos.
2013. máj. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az enyém még éppen nincs 7 hós, de kétszer is alszik napközben, éjszaka pedig végig. Nagyjából ugyanakkor. Szerintem a napirend mindenkinek jót tesz. Nem kell percre pontosan ágyba dugni, csak tanulja meg, ha fáradt, elviszed szundítani. De ettől függetlenül is vannak nyugtalan éjszakák.
2013. máj. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!