Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyógyszert hogyan? Ti hogyan...

Gyógyszert hogyan? Ti hogyan adjátok be a gyógyszert a babátoknak? Fiam 15 hós, de kiköpte, aztán nem hajlandó ki se nyitni a száját, sír. Akárhogy adnám, kiköpi. Már többfajta kanállal is próbáltam, bekapja, azt hiszi más, de nem nyeli le.

Figyelt kérdés
Keverve valamivel se jön be. Ki hogy csinálja?
2009. okt. 6. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nurofenes fecskendőbe felszívom, és a szájába jól betolom, de azért nem a torkáig, és befecskendezem. Meglepetésében mindig lenyeli. Persze óvatosan és játékosan kell csinálni :)
2009. okt. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Folyadékot szirupot kanállal vagy fecskendővel egészen hátra a nyelvére. Ha elég hátra kerül valami, akkor autómatikus a nyelőreflex. tehát nem is tudja kiköpni. A tablettát ugyanígy. És gyorsan, észre sem veszi és már túl van rajta.
2009. okt. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én "megbeszéltem" vele. Rábeszéltem, hogy ezt beveszi, mert kell és aztán kap puszit.(Túró Rudit, labdázást)

És amikor felkészült lélekben, akkor bólogat, hogy lehet, és szépen lenyeli)Kitátja a száját. Mondjuk úgy negyedik nekifutásra, de sikerül. Aztán az egekbe magsztalja őt az egész család, és egész nap a "hőstette" a téma :)

2009. okt. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
korábban a nurofenes fecskendot használtuk, eleinte engedte, 1éves kora kornyékén tiltakozott a fiam, de kanállal még így sem sikerult, ugyhogy lefogtam, és ugy...most másfél éves, nemrég volt beteg, már simán megértette, hogy gyogyszer, be kell venni, hogy meggyogyuljunk tole. elmagyaráztuk neki, aztán kértuk, nyalja meg a fecskendot, majd kis adagokban befecskendeztuk a szájába. szerintem ennyi idosnek már megprobálhatod így, elmagyarázni neki, megérti biztosan.
2009. okt. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!